Voyager Technologies
Společnost Voyager Technologies investuje do společnosti Max Space, aby pomohla urychlit partnerství mezi oběma společnostmi při vývoji lunárních stanovišť.
sociální sítě
Přímé přenosy
krátké zprávy
Společnost Voyager Technologies investuje do společnosti Max Space, aby pomohla urychlit partnerství mezi oběma společnostmi při vývoji lunárních stanovišť.
Britská společnost Surrey Satellite Technology Ltd. (SSTL) známá především vývojem malých družic, pomůže s výstavbou velkého vesmírného dalekohledu Lazuli financovaného ze soukromých zdrojů.
Meridian International Center dnes oznámilo návrat svého Fóra o vesmírné diplomacii: Sdílené horizonty, fóra věnovaného rozvoji spolupráce ve vesmíru.
Společnost Eutelsat dokončila poslední krok refinančního plánu v hodnotě 5 miliard eur na obnovu své konstelace širokopásmového připojení OneWeb na nízké oběžné dráze Země (LEO) a podporu evropského programu suverénní konektivity IRIS².
Výzkumná laboratoř leteckých sil udělila společnosti BlackSky kontrakt v hodnotě až 99 milionů dolarů na vývoj velkého optického zobrazovacího zařízení určeného pro budoucí vesmírné zpravodajské systémy.
Německý startup Rocket Factory Augsburg (RFA) oznámil, že plánuje první start rakety RFA ONE na toto léto.
NASA vybrala pro budoucí lety rakety Space Launch System horní stupeň Centaur, který se v současnosti používá na raketě Vulcan společnosti United Launch Alliance.
Startup General Galactic z jižní Kalifornie plánuje koncem letošního roku vypustit družicio hmotnosti 500 kg, aby demonstroval nový vícerežimový pohonný systém.
Společnost Terran Orbital, součást skupiny Lockheed Martin a přední poskytovatel satelitních řešení, dnes oznámila jmenování Kwona Parka do funkce vrchního ředitele pro výrobní operace.
Naše podcasty
Doporučujeme
Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.
Poděkování
Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!
Rubrika:
Hodnocení:
0 / 5. Počet hlasů: 0
Sdílejte tento článek:
Další podobné články:
Komentáře:
Na webu Kosmonautix.cz používáme soubory cookies k zajištění správného fungování našich stránek, ke shromažďování anonymních statistických dat a pro lepší uživatelský zážitek. Více informací najdete zde.
Děkujeme za registraci!
Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.
Děkujeme za registraci!
Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.
Tento zážeh má dva základní cíle.
Prvním cílem je odzkoušení poslední, čtvrté letové řídicí jednotky FM11 motoru RS-25 pro pilotovanou misi EM-2. Jednotka FM8 byla otestována při zážehu dne 19.10.2017, FM3 dne 13.12.2017, FM10 dne 16.1.2018. Řídicí jednotka FM11 bude po odzkoušení nainstalována na čtvrtý motor určený pro druhý let SLS. Pro nepilotovanou misi EM-1 budou všechny čtyři motory k dispozici jako náhradní díly.
Druhým cílem zážehu je demonstrace stability pogo akumulátoru vyrobeného metodou 3D tisku v maximálních podmínkách. Jde o třetí ze série čtyř testů, zaměřené na chování pogo akumulátoru v souvislosti s obnovením výroby nových motorů pro raketu SLS. Poslední test této série je plánován přibližně na 21. února. Poté bude motor č. 0528 z testovacího stanoviště A-1 odvezen. Na stanovišti jej nahradí druhý vývojový motor č. 0525, na kterém budou testovány další nové díly.
Pane Hošek, vy nás vždy tak detailně zásobíte informace, že to je už skoro na kratší článek. Díky za ně.
Mimochodem, chápu dobře účel pogo akumulátoru jako odstranění vlivu pogo oscilací?
Tak to mám radost za kladnou zpětnou vazbu.
Účel pogo akumulátoru chápete správně. Podrobně se tomu věnoval Dušan Majer tady:
https://kosmonautix.cz/2017/12/3d-tisk-vyuziji-i-motory-sls/
Včerejší test byl vyhodnocen jako úspěšný.