Tesla poletí k Marsu

Elon Musk na svém twitteru oznámil, že Falcon Heavy vynese při prvním startu jeho Teslu Roadster hrající skladbu Space Oddity. Cílem je orbita Marsu.
2. prosince 7:41

Tesla poletí k Marsu, 5.0 out of 5 based on 4 ratings
Pin It
(Visited 790 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
(Visited 790 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.


24 komentářů ke článku “Tesla poletí k Marsu”

 1. Goodman napsal:

  Nebylo by lepší, kdyby místo auta raději poslal vědecké zařízení? Ať už by bylo jakékoliv, bylo by to přínosnější.

  • Nikde není řečeno, že auto nebude nějaké přístroje obsahovat. Myslím, že minimálně kameru očekávat můžeme. Na druhou stranu nemá smysl stavět drahou vědeckou sondu, kterou by vynášela raketa při své prvním (tudíž velice riskantním) letu.

   • Goodman napsal:

    Však já neměl na mysli nějakou hitech sondu. Prostě něco užitečného. Poslat auto mi připadá jako totální zhovadilost. Na Elonx.cz mě za to pěkně vymínusovali 😀

 2. Spytihněv napsal:

  Cože?? Nějak nemám slov…. 🙂

 3. Hanizek napsal:

  Tesle už musí opravdu hodně “téct do bot”, jinak si nedovedu vysvětlit smysl téhle akce. K čemu bude dobré auto na orbitě marsu?

  • RobertR napsal:

   Pozri, keby vyniesla nejaky vedecky postradatelny(v pripade havarie) naklad tak by sa o tom raz napisalo a tym by to haslo, ak sa to podari a auto tesla bude lietat okolo Marsu, budu o tom hovorit vsetci este dalsich 50 rokov a budu o tom hovorit vsetci od skolkarov az po profesorov.

 4. VaclavC napsal:

  Jak to na té orbitě chce zabrzdit?

  • Spytihněv napsal:

   Normálně. Šlápne na brzdu 🙂 Prostě jako každá jiná sonda. A klidně to může být opravdu auto, samozřejmě nacpané technickou aparaturou nutnou k misi. Ve vesmíru na tvaru nezáleží.

   • VaclavC napsal:

    No jak jinak. Ale nějak mne celá idea vykolejila, to na tu Teslu přidělá nádrže a jednoho Merlina? Nebo FH zvládne tam dopravit celý druhý stupeň i s tím roadsterem a palivem na zabrždění? Že by na celou tuhle taškařici vyvíjel ještě něco jiného mi zase přijde přehnané.

    • Honza napsal:

     Zatím se nic neví. Spekuluje se, že se nevyjádřil dobře a bude to průlet nebo že se využije balistic capture, které nepotřebuje brzdící zážeh (ale které se ještě nezkoušel v praxi mimo Měsíc a snad by mělo potřebovat aspoň nějaké drobné korekční trysky, takže lidi navrhujou, že na to prostě přidělá motory Draco a podobně). Budeme se muset nechat překvapit, informací je zatím málo, doslova jen stovky znaků.

 5. Cubecoop napsal:

  Tak to je bizarní

 6. Vladimír Podivínský napsal:

  Za pár let už možná budeme číst v novinách, první auto na Marzu 🙂

 7. Rado napsal:

  Elon je proste génius. Kto by nechcel auto, ktoré krúži okolo Marsu? Kto má takú reklamu? Nikto! Kto chce také auto? Všetci! 🙂 Super, už nech to je. Neviem sa dočkať.

 8. Tomi napsal:

  Já nevim, v tom bude zima, roadster, nízkej podvozek… Já bych si tam poslal nějakej jeep upravenej na Islandu, nebo tak něco… Jenže eště nejsou v elektrice, já vím…

 9. zvejkal napsal:

  Prca!

 10. Spytihněv napsal:

  Hádám, že tady na kosmonautixu někdo pravdu zná. Přímo od zdroje ze SpaceX. Ale neprozradí 🙂

 11. Rudolf Šíma napsal:

  Já si také nedovedu představit důchod bez auta. 🙂

Zanechte komentář