Komunikační družice TDRS-M byla umístěna na dráhu s nejnižším bodem ve výšce 4 644 km a nejvyšším 35 790 km vysoko se sklonem 26,23° k rovníku.
18. srpna 18:19
Dlouhý pochod 10
Čína provedla úspěšný test oddělení aerodynamického krytu užitečného zatížení pro raketu Dlouhý pochod 10. Test hodnotil design krytů, strukturu připojení, plán oddělení a maximální dostupnou obálku. Všechny testované parametry splňovaly jejich konstrukční požadavky.
Nejvyšší a nejnižší. Ale měl bych dotaz k jinému bodu. Žil jsem v domnění, že běžné telekomunikační družice na GEO vydrží cca 15 let. Ale už jen TDRS-1 vydržela cca od 1983 do 2010. Což mi přijde poměrně hodně slušné. Jiná konstrukce? V její oblasti se nepohybuje žádná tříšť ani zombíci? Ikdyž Pravda, našel jsem taky nedávno, že nějaký Intelsat tuším je v provozu od roku 1988.
Díky, opraveno! Ono je to hodně o „náhodě“. Hodně udělá dobrá příprava, ale některé faktory prostě ovlivnit nejdou.
nejako mi nie je jasne ze ktory bod je najvyssi lebo su spomenute dva:) a ani tie cisla mi nejdu do hlavy, to je na takej ovalnej drahe?
Ano, je to +/- klasická dráha přechodová ke geostacionární.
Tak satelit si to sám zakulatí na GEO, je zkrátka na GTO, stejně jako jeho předchůdci. A to perigeum má asi tak vysoko, aby ušetřil vlastní zásoby paliva (nechce se mi to počítat, ale pamatuju si šéfredaktorovu přednášku jednoduché kosmonautické výpočty) a zbůhdarma by to takhle nevynášeli. Tam asi každých pár set kilometrů zvednutého perigea znamená slušné prodloužení životnosti.