ŽIVĚ: NASA představí kandidáty na kosmonauty

Už dnes večer se dozvíme jména osmi až čtrnácti lidí, kteří doplní oddíl amerických astronautů. Stanou se kandidáty na kosmonauty a bude na ně čekat rok a půl dlouhý základní výcvik. Po něm už se budou moci těšit na zařazení do kosmické mise – čekají na ně lety v soukromých lodích Crew DragonCST-100, ale je téměř jisté, že některý z těchto lidí zažije i let v lodi Orion a pobyt na nástupci ISS, který vznikne u Měsíce. Součástí ceremoniálu v Johnsonově středisku v Houstonu bude i americký viceprezident Mike Pence, zastupující administrátor NASA Robert Lightfoot, ředitelka Johnsonova střediska Ellen Ochoa, nebo ředitel letových operací Brian Kelly. Jmenování začíná ve 20:00 našeho času a mělo by trvat zhruba jednu hodinu. NASA TV bude celou událost vysílat živě a v tomto článku máte možnost sledovat vše živě. V dalších dnech Vám zkusíme přinést článek, který představí vybrané kandidáty.

Aktuální nábor zájemců na post kosmonauta byl rekordní v historii NASA

Aktuální nábor zájemců na post kosmonauta byl rekordní v historii NASA
Zdroj: https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
Překlad: Autor

Kandidáti, kteří budou dnes představeni vzešli z náboru, který probíhal od prosince 2015 do února 2016. Svůj zájem projevilo neuvěřitelných 18 300 lidí, což je více než dvojnásobek dosavadního rekordu z oku 1978 a trojnásobek oproti poslednímu náboru z roku 2012. Stát se astronautem chtěli lidé ze všech amerických států i z území, která se Spojenými státy souvisí, konkrétně z Portorika, Guamu a americké Samoy.

Požadavků bylo málo, ale nebyly jednoduché – americké občanství, bakalářský titul z akreditované školy zaměřené na vědecký, technický, strojírenský nebo matematický obor, minimálně tříletou praxi nebo minimálně 1000 odlétaných hodin v pilotním křesle proudových letounů.

Zdroje informací:
https://www.nasa.gov/
https://www.nasa.gov/

Zdroje obrázků:
https://www.nasa.gov/sites/default/files/thumbnails/image/m17-064.jpg
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/…10153861043546772_6649723503346342489_o.jpg

Print Friendly, PDF & Email
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

21 komentářů ke článku “ŽIVĚ: NASA představí kandidáty na kosmonauty”

 1. Kamil napsal:

  Jsou to opravdu ti nejlepší nebo ti nejlepší ze skupiny bílých mužů, ze skupiny žen, ze skupiny menšin či ze skupiny černých lesbiček?

 2. pbpitko napsal:

  nazdával som že konšpirátorov a im podobných tuná nenájdem, ale zdá sa, mýlim sa.

 3. Ketivab napsal:

  Nevíte, kdy přibližně bude ESA vybírat další kosmonauty?

 4. Kamil napsal:

  Kdy vyjde článek o téhle partě?

 5. Ketivab napsal:

  Viceprezident Mike Pence při představení nových astronautů mimo jiné znovu zmínil obnovení ‚Národní vesmírné rady‘ (National Space Council). O co přesně se jedná a jaký vliv by to mělo na kosmonautiku?

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.