sociální sítě

Přímé přenosy

Falcon 9 (Hera)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Near Space Network

NASA 17. září oznámila, že udělila kontrakt společnosti Intuitive Machines na podporu Near Space Network. Jedná se o systém, který poskytuje komunikační služby pro mise NASA na oběžné dráze Země a cislunárním prostoru.

Ariane 6

Evropští představitelé tvrdí, že změna softwaru by měla vyřešit problém, který nastal při inauguračním startu Ariane 6 v červenci s horním stupněm.

Space Network Services

Impulse Space oznámila 16. září kontrakt na zajištění dopravy na geostacionární oběžnou dráhu pro družice od francouzského startupu Space Network Services. Byla to první oznámená dohoda o geostacionární službě Impulse Space, která byla představena v srpnu.

U.S. Space Force

U.S. Space Force udělily téměř 45 milionů dolarů Rochesterskému technologickému institutu a Michiganské univerzitě, aby vedly pokročilý výzkum vesmírné energie a pohonu.

Lockheed Martin

Lockheed Martin získal kontrakt v hodnotě 297,1 milionu dolarů na vývoj mapovačů blesků pro budoucí geostacionární konstelaci Národního úřadu pro oceán a atmosféru.
Smlouva nařizuje vyvinout dva letové přístroje a zahrnuje opce na dva další.

York Space Systems

Americké vojenské družice postavené společností York Space Systems si úspěšně vyměňovaly data na oběžné dráze pomocí optických komunikačních terminálů Tesat-Spacecom.

Ursa Major

Ursa Major, společnost zabývající se raketovým pohonem se sídlem v Coloradu, získala od americké armády nové finanční prostředky ve výši 12,5 milionu dolarů na pokrok ve vývoji a výrobě raketových motorů na tuhé pohonné látky.

U-space

Francouzský startup U-space bude spolupracovat s nadnárodním dodavatelem raket MBDA na vývoji dvojice družic, které budou demonstrovat detekci, charakterizaci a zaměřování družic a jiných zařízení ve vesmíru. Družice spadají do plánů agentury DGA .

Samara Aerospace

Startup Samara Aerospace získal kontrakt společnosti SpaceWERX na vývoj zlepšeného zaměřování družic o hmotnosti o 200 až 500 kilogramů.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Červnová kosmoschůzka

Falcon 9 podruhé úspěšně přistává

Vždy poslední středu v měsíci pořádá Kosmo Klub o.s. akci s názvem Kosmoschůzka, na níž můžete shlédnout a poslechnout si obvykle dvě až tři zajímavé přednášky z kosmonautiky a příbuzných oborů. Tentokrát vás čekají rovnou tři témata. Prvním bude SpaceX a její trnitá cesta ke znovupoužitelnosti raket. Druhá přednáška se bude věnovat legendě mezi americkými nosiči, raketě Atlas a nakonec se podíváte na historii i budoucnost výzkumu planety Venuše.

 

Červnová Kosmoschůzka:

středa 28. června 2017 od 18:00 hodin,

restaurace Zorto, Nekázanka 6, 110 00 Praha,

vstup zdarma

 

zobrazit mapu

Petr Melechin: SpaceX: Historie přistávání a znovupoužitelnosti

Společnost SpaceX Elona Muska je průkopníkem v oblasti vícekrát použitelných raket a momentálně slaví první reálné úspěchy, kterým však předcházela trnitá cestá plná neplánovaných explozí. Co vlastně SpaceX vedlo ke snaze o záchranu svých raket, jaké metody zvolili, které z nich selhaly, a proč je to celé vlastně tak důležité?

Petr Tomek: Raketa Atlas

Poněkud monotematický rozbor prvního amerického nosiče použitelného pro orbitální kosmické lety s lidskou posádkou.

Zřejmě finální verze podoby sestavy rakety Atlas V a lodi Starliner - povšimněte si válcové sekce mezi raketou a lodí.
Zřejmě finální verze podoby sestavy rakety Atlas V a lodi Starliner – povšimněte si válcové sekce mezi raketou a lodí.
Zdroj: http://forum.nasaspaceflight.com/

Tomáš Petrásek: Dobytí pekla

Naše sousední planeta je sice co do velikosti sestrou Země, ale
současně platí za svět nepřátelský životu i technice. Je tomu skutečně tak? V čem je Venuše peklem, a v čem naopak rájem? Mohl by tam existovat život, a mohli by se tam v budoucnu podívat i lidé?

Změna programu vyhrazena

Více informací na webových stránkách Kosmo Klubu, o.s. (http://klub.kosmo.cz/novinky) nebo na e-mailu Kosmoschůzek ([email protected]). Hlavním organizátorem akce je Petr Tomek – petrtomek98(c)gmail.com.

Přidejte se k události také na Facebooku!

Zdroje obrázků:
http://spacenews.com/wp-content/uploads/2017/03/f9-ses10-landing.jpg
https://forum.nasaspaceflight.com/index.php?action=dlattach;topic=41440.0;attach=1379258;image

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Kamil
Kamil
7 let před

Bude video?

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před
Odpovědět  Kamil

To se musíte optat organizátorů, tedy Kosmo klubu.

Hanz
Hanz
7 let před
Odpovědět  Dušan Majer

+1 za video, u kosmoschůzek zoufale chybí. Praha je z ruky.

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před
Odpovědět  Hanz

Kontaktujte organizátory. My s tím nic neuděláme. 😉
Ale jak už tu někdo psal, záznamy bývají, ale nemůžeme po organizátorech chtít, aby byly záznamy ze všeho, to prostě nejde. 😉

Jirka Hadač
Jirka Hadač
7 let před

Tomu říkám dobré téma přednášek a zajímaví přednášející. Můj oblíbený Petr Tomek, jeho přednášky mám moc rád, Tomáš Petrásek má taktéž hezké přednášky, jen Petra Melechina sem přednášet ještě neslyšel.
Jinak taktéž by mě zajímalo, jestli se bude pořizovat záznam, na akci se totiž určitě nedostanu. Ale byl bych za něj moc vděčný.

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před
Odpovědět  Jirka Hadač

Petr (autor elonx.cz a sFB skupiny SpaceX CZ/SK) zažije svou veřejnou přednáškou premiéru. Já jsem měl možnost tuto přednášku slyšet na malém srazu v Praze, kde si Petr chtěl přednášení vyzkoušet. Za sebe mohu říct že je moc pěkná.

Co se záznamu týče, musíte se optat organizátorů, tedy Kosmo klubu.

Jirka Hadač
Jirka Hadač
7 let před
Odpovědět  Dušan Majer

Nu, určitě rád objevím dalšího člověka, jehož přednášky stojí za to. Povětšinou přednášky od dotyčného potom shlédnu všechny.
No, co sem se díval na kanál kosmoklubu, tak zveřejňuje přednášky.

Von Schmeks
Von Schmeks
7 let před

Bolo by skvelé zažiť takéto témy, ale zo Slovenska je to kus cesty a navyše v čase keď budem v práci. Bolo by skvelé, keby kosmonautix podobné akcie dokázal streamovať online v priamom prenose na svojom kanáli na youtube rovnako ako živé prenosy štartov.

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před
Odpovědět  Von Schmeks

Nápad je to pěkný, ale na jeho realizaci jsou potřeba hned tři věci:
Počítač (ideálně notebook), který by zvládl video zpracovat
Stabilní internetové připojení o dostatečné přenosové kapacitě
Kosmoschůzky se konají v Praze a z Prahy nemáme žádného autora. Tzn. musel by tam někdo dojíždět – problém s časem a náklady na cestu.

Když tedy pominu internetové připojení, byla by k tomu potřeba technika a člověk – obě věci něco stojí. Momentálně tedy nic takového neplánujeme, ale zkuste kontaktovat přímo organizátory (Kosmoklub). Třeba se toho ujmou oni.

https://kosmonautix.cz/2017/06/27/cervnova-kosmoschuzka-2/