Historicky první znovupoužití možná ještě v březnu!

Když předevčírem odstartovala z Floridy raketa Falcon 9 s družicí EchoStar 23, bylo jasné, že se blíží něco velkého. V harmonogramu startů je totiž další položkou družice SES-10, která má jako první v historii startovat na již jednou letěném prvním stupni orbitální rakety (konkrétně ten z mise CRS-8). Obecně se čekalo, že ke startu dojde někdy na začátku dubna, jelikož EchoStar startoval 16. března a rozestup mezi dvěma starty bývá v ideálním případě dva a půl týdne. V posledních hodinách se ale stále častěji objevují důvěryhodné informace, které naznačují, že by k této toužebně očekávané události mohlo dojít už 27. března.

To by znamenalo, že by od sebe dva starty dělilo pouhých 11 dní! Je samozřejmě otázkou, zda se to dá stihnout, ale SpaceX zatím nic oficiálně nepotvrdila. Na druhou stranu informaci převzaly i takové kapacity jako je Chris Bergin z nasaspaceflight.com, což těmto informacím dodává na důvěře. Tito lidé mají velmi dobré styky a díky tomu se často dostanou k důvěryhodným informacím, které získají oficiální punc až o několik dní později.

Pokud jsou tedy informace správné, pak má SpaceX k prvnímu znovupoužití již získané povolení správy kosmodromu a ke startu by mělo dojít mezi pondělními 22:58 a úterními 1:58 našeho času. Termín tedy není pro Středoevropany příliš příznivý, ale pevně věřím, že význam této události bude silnější a u přenosu se nás sejde opravdu hodně. Vždyť při tomhle startu se začne psát nová kapitola kosmonautické historie.

Zdroje informací:
https://twitter.com/
http://forum.nasaspaceflight.com/
https://spaceflightnow.com/

Zdroje obrázků:
https://assets.cdn.spaceflightnow.com/wp-content/uploads/2017/01/03172050/26300510612_340981373e_k.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

16 komentářů ke článku “Historicky první znovupoužití možná ještě v březnu!”

 1. Jakub napsal:

  A bude tento stupeň přistávat? Družice má být prý těžká 5300Kg …. nebyl náhodou takto těžký i satelit z posledního startu?

 2. Tomáš napsal:

  Ako sa u vás hovorí „Těším se jak Pepa na cukrlátko.“

 3. Jouzef napsal:

  Byl sem u prvniho pristani na pevnine, dale u prvniho pristani na plosine a u tohoto budu tez 🙂 +1

 4. Štěpán napsal:

  Se mnou počítejte, jednou v té škole usnout můžu 😀 fakt díky za přenosy i v tyto časy…

 5. zvejkal napsal:

  Som zvedavy na tento milnik. Aj ked dolezitejsie bude tento pocin zopakovat a spravit z neho rutinu – podobne ako je uz teraz navrat prveho stupna (dalo by sa povedat).
  Az potom vsetky nezname v rovnici nazvanej „biznis plan“ mozu byt dosadene a SpaceX moze zacat dominovat vo sfere kozmickych letov.

  Uvidime, tesim sa.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.