ŽIVĚ A ČESKY: Vylepšený Antares se vrací na scénu

Z původně plánovaného dvojitého přenosu dnes brzy ráno sešlo, protože už v neděli večer společnost Orbital ATK rozhodla o odkladu startu rakety Antares o 24 hodin. Problém nebyl v raketě, ale v pozemním segmentu, kde se jeden z kabelů choval podivně. Ale když už na návrat nosiče Antares do služby čekáme dva roky,tak jeden den už nic neznamená. Stále platí, že bychom první start rakety s novými motory RD-181 rádi odvysílali živě s českým komentářem.

Ke startu by mělo dojít zítra, tedy v úterý 18. října v 1:40 středoevropského letního času, náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 1:25 SELČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu. Tím se dostanete na stránku přenosu na YouTube. Pokud z jakéhokoliv důvodu (třeba kvůli pomalému internetu, nebo datovým limitům) nemůžete sledovat video, bude pro Vás na této stránce připraven psaný online přenos, o který se bude starat Martin Gembec. Stránku není potřeba obnovovat – nové příspěvky se Vám zobrazí automaticky.

I dnes jsme pro Vás v pravém menu připravili živý chat, který probíhá u online přenosu na YouTube. Můžete tak živě sledovat, o čem je zrovna řeč.

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/
http://spaceflightnow.com/

Zdroje obrázků:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/…10154093835655479_897774254571350911_o.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

4 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Vylepšený Antares se vrací na scénu”

  1. Vojta napsal:

    Neviděl jsem naživo, ale v každém případě je skvělé, že se restart Antaresu povedl. Metrické jednotky si rovněž pochvaluji. Na rozdíl od SpaceX v Orbital pochopili, že nejde o automobil, ale o raketu, a použili (kilo)metry za sekundu 😉

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.