ŽIVĚ: Největší verze Atlasu V startuje

Raketa Atlas V je již na floridském kosmodromu připravena k další misi. Pod jejím pětimetrovým aerodynamickým krytem se ukrývá pátý zástupce z armádního komunikačního systému MUOS. Start je prozatím naplánován na dnešních 16:30 našeho času. Pro zájemce, kteří by chtěli celý start sledovat živě jsme připravili tento článek, ve kterém najdete vložený přehrávač přímo z originálního zdroje. Nejde tedy o česky komentovaný přenos, ale i tak věříme, že se Vám bude start líbit. Přecijen jde o start nejsilnější verze rakety Atlas V, tedy konfigurace 551.

Zdroje informací:
http://spaceflightnow.com/
http://spaceflight101.com/

Zdroje obrázků:
http://spaceflight101.com…/uploads/2016/06/av_muos5_r19623201643802PM63.jpg

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

23 komentářů ke článku “ŽIVĚ: Největší verze Atlasu V startuje”

 1. Samo napsal:

  Nebolo by potom lepšie pustiť prenos priamo z youtube kanálu ULA ?

 2. Franta napsal:

  Ahoj, napadlo me, je to malicko offtopic, jestli by se penize vybrane na vesmirne osudy (protoze to uz nevypada, ze by se podarila vybrat pozadovana castka, coz je velka skoda) nedaly po domluve s kniznim starterem a se souhlasem vsech prispevatelu prevest na provoz webu kosmonautix (pripadne odmeny autorum clanku a serialu, kteri by si to urcite zaslouzili) Kdo z prispevatelu by byl pro? Ja vsemi deseti.

 3. Rudolf Šíma napsal:

  Námořníci na letadlovkách budou moci bez problémů telefonovat domů a surfovat na stránkách pro dospělé. 🙂
  Díky za upozornění na přenos. Je to pohodlné.

  • Dušan Majer napsal:

   Jsme rádi, že se Vám připomenutí hodilo. 🙂

   • Rudolf Šíma napsal:

    Obdivuji Vaše nadšení. Jen nevím, jak dlouho můžete takové nasazení vydržet. Také bych se přimlouval za zřízení dárcovského konta pro Kosmonautix. Rád přispěji někomu, kdo pro mne něco dělá. Nedobrovolně platím i lidem, kteří pro mne udělali prd, případně mi způsobují škodu.

    • Dušan Majer napsal:

     Velmi si ceníme toho, co jste napsal. Přesto nechceme na blog dávat žádné viditelné prvky jako je třeba konto a podobně. V sekci Redakce jsou kontakty na jednotlivé autory. Pokud někdo bude chtít podpořit konkrétního člověka, může jej kontaktovat a dohodnout se s ním. Přijde mi to jako lepší systém, než dávat podobné informace na hlavní stránku,. Ačkoliv by to tak nebylo myšleno, sám bych to bral jako jakýsi podvědomý tlak na čtenáře. Chci to opravdu nechat opravdu ve volném režimu. A jak jsme už psal – pokud někdo chce podpořit autora, může jej kontaktovat a domluvit se přímo s ním.

 4. kohoutek jan napsal:

  Vynikající kosmicky uspěch vzhledem k poslaní družice přeji její vybuch

  • Dušan Majer napsal:

   Nezlobte se, ale na podobné názory tu nejsme zvyklí, respektujte to, prosím!

   • gg napsal:

    S tímto argumentem bych byl opatrný…pokud podobný sentiment zde vyjádří více lidí, už na něj zvyklí budeme. 😀 (Bylo by možná od začátku lepší prostě konstatovat, že přát jiným lidem ošklivé věci není hezké.)

    • Rudolf Šíma napsal:

     Také to tak vidím. Tohle je (zatím) svobodná země, nechť mluví i nostalgici. Alespoň víme, že existují. Přijít o svobodu můžeme jen vlastní vinou, prostředků na její uhájení máme dost. To nakonec ukázal i poslední start bez výbuchu. 🙂

    • Dan napsal:

     Nevím, možná se pletu, ale většině místních čtenářů imponují hlavně nosiče a o náklad zas tak moc nejde (pominu vlajkové projekty typu JWST apod.) a takovéto projevy moc na místě nejsou. No a ani tenhle satelit nedisponuje paprsky smrti.
     Ale chápu, že co člověk, to názor a někdo holt apriori nesnáší cokoli vojenského, že je pak ochoten napsat něco podobného.

    • Spytihněv napsal:

     Nemyslím, že by šlo o odpor k vojenským záležitostem všeobecně. Spíše bych v tom viděl odpor k USA, s čímž jde ruku v ruce příklon k jiné straně. Je to každého věc, ale příliš se to sem nehodí. I když klidně napíšu, že třeba pokusům KLDR přeji, aby se jednou vymkl kontrole a pěkně si potykal s Kimovým palácem. Je to jediný stát disponující raketovou technologií, který nemá žádné morální právo ji využívat a taktéž by bylo nemorální mu tleskat nebo dokonce „gratulovat“ (máme tu takového nadšence 🙂

     Takže zde bych tomu rozuměl. Veškeré ostatní starty (včetně vojenských nikoho přímo neohrožujících) bych bral jako technickou záležitost a to včetně užitečného nákladu.

    • Rudolf Šíma napsal:

     Potykat si s Kimovou ložnicí by mohl klidně i Tomahawk vymknuvší se kontrole. Já vím, nehodí se to sem, je to OT, ale představa je to nádherná. 🙂 Přimlouvám se za „výtržníka“ kohoutka. Nechte ho žít! Už tak to nemá lehké, jeho touhy nejsou naplňovány. Spolehlivost ruských motorů na Atlasu je příkladná. To jsou paradoxy. 🙂

    • vedator napsal:

     > Spytihněv, Rudolf Šíma

     Nechcem obhajovat prvopisajuceho a jeho komentar o vybuchu rakety. On vsak hovoril o kuse zeleza, napriek tomu vy dvaja prajete smrt zivemu cloveku. Dal by som vam moznost stisnut spust na revolveri, ktory mieri na toho, komu to prajete. Tipujem, ze by ste sa pos… od tej vasej statocnosti a dobroprajnosti a zaliezli by ste od hanby, ze ste nieco take vypustili do eteru.

     Myslim, ze vase komentare mal DM odsudit este viac ako ten prvy.

     • Dušan Majer napsal:

      Odsuzujeme samozřejmě všechny projevy nenávisti obecně. Poslední dobou bylo ale komentářů mnoho a navíc jsem nebyl během víkendu u PC, tak mi některé utekly.

    • Rudolf Šíma napsal:

     vedator: Nepovažuji se za statečného člověka, ale ani za někoho, kdo by nebyl schopen „stisknout spoušť“. Ať už by byl cílem Stalin, Hitler nebo někdo z Kimů. Za komunistů jsem se měl živit jako bojový pilot, což bylo projevem mého „primitivního gladiátorství“ a mladické nerozvážnosti. Naštěstí pro mne z toho sešlo a uvádím to jen jako argument vyvracející Váš tip. Věřte mi, že je ve mně dost nenávisti a agresivity vůči zrůdám, kteřé drží statisíce lidských bytostí v koncentračních lágrech. Souhlasím se spitihněvem, že takovým kreaturám, jako je Kim, do rukou jaderné zbraně a raketové prostředky nepatří. Myslíte si evidentně něco jiného a nelze se tudíž názorové konfrontaci vyhnout. Můžeme dělat, že ne, ale raketová technika má ke zbrojení potažmo k politice opravdu blízko. Spojuje nás zájem o kosmonautiku, ale můj vztah k americké vojenské technice bude vždycky jiný než kohoutkův nebo Váš. A to se projeví i ve vyjadřovaných názorech.

 5. Robert napsal:

  Prekvapilo me, ze pomocne motory jsou umistene asymtricky. Ale jak je videt, tak hlavni motor to dokaze bez problemu srovnat.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.