ŽIVĚ A ČESKY: Delta IV Heavy s NROL-37

Delta IV Heavy s NROL-37

Vítáme vás u dalšího pokusu o start těžkotonážní rakety Delta IV Heavy. Čtvrteční start se nakonec nekonal a na vině bylo počasí, přesněji řečeno výskyt bouřkové oblačnosti v okolí kosmodromu. V dnešním živě česky komentovaném přenosu se můžete těšit na informace o raketách Delta a také doufejme i samotný start s tajným vojenským satelitem NROL-37. Počasí na kosmodromu je lepší, než ve čtvrtek. Severní hranice bouřkové fronty tehdy ležela přesně nad oblastí kosmodromu. Dnes leží jižněji a především na začátku startovního okna je šance vhodného počasí dvakrát lepší než minule, celých 60 %. Přesto bude opět určitou hrozbou a bude se sledovat výskyt bouřkových kovadlin v okolí a pokud se bude start opět odkládat, klesá pravděpodobnost startu k hranici 40 %.

Doufejme tedy v úspěch hned na začátku startovního okna. Termín startu byl určen na 19:51 středoevropského letního času. Náš přenos by měl tedy začít přibližně 15 minut před startem okolo 19:35 SELČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu. Tím se dostanete na stránku přenosu na YouTube. Pokud z jakéhokoliv důvodu (třeba kvůli pomalému internetu, nebo datovým limitům) nemůžete sledovat video, bude pro Vás na této stránce připraven psaný online přenos, o který se bude starat Daniel Heřt. Stránku není potřeba obnovovat – nové příspěvky se Vám zobrazí automaticky.

Pokud byste měli zájem o bližší informace k této misi, najdete je v tomto článku.

Zdroje informací:
http://spaceflightnow.com/

Zdroje obrázků:
https://i.ytimg.com/vi/bK2PXEZtp_M/maxresdefault_live.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

16 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Delta IV Heavy s NROL-37”

 1. Michal Fryda napsal:

  To sem prosvihl 🙁 Neslo by nekde na strankach udelat registraci, kde by pak cloveku chodila nejaka upozorneni pred starty jako byl tento ? Diky M.

 2. roman.hronza napsal:

  Chtěl bych jen krátce poznamenat, že se jednalo o start tajného vojenského satelitu v PŘÍMÉM PŘENOSU 😉

 3. Spytihněv napsal:

  Skouknul jsem start až takto se zpožděním. Ty plameny olizující raketu jsou opravdu něco. Ovšem při EFT-1 to bylo ještě lepší. Záběr více zblízka. Čím je tento efekt vlastně způsoben?

 4. Martin Gembec napsal:

  Díky za ohlasy a u některého přenosu v létě doufám opět na slyšenou. Teď nechám štafetu opět Dušanovi, protože se blíží další start Falconu 9. Bylo mi ctí si opět zkusit komentář startu..

 5. M_M napsal:

  Opět bomba, díky za skvělé zprostředkování této události!

 6. Rudolf Šíma napsal:

  Díky. Dnes se mi bude krásně usínat. Stejně jako v první třídě, kdy jsem byl básničkou ubezpečován, že je všechno v dobrých rukou a že ať je zima nebo vánice, voják musí hlídat naše hranice. 🙂

 7. Laco napsal:

  Fakt zážitok také niečo vidieť. Skvelý komentár k tomu. Vďaka 🙂

 8. BohousB napsal:

  Start byl skvělý. Raketa Delta IV Heavy je opravdu pěkné monstrum. Díky za bezvadný odborný český komentář všem, kdo se na přímém přenosu podíleli. Pouze jsem postrádal úspěšný návrat 1. stupně zpět na Zemi. Nějak mne SpaceX namlsal… 😉

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.