Náš blog během prázdnin

Pravidelní čtenáři našeho blogu vědí, že vždycky na začátku letních prázdnin vydáváme článek, který má za úkol informovat všechny zájemce o tom, jak to bude na našem portálu vypadat během července a srpna. Během těchto měsíců se totiž i v běžném životě mění spousta věcí – vlaky a autobusy používají jiné jízdní řády, televizní programy mění rozložení pořadů a podobně. Někteří studenti si sice užívali ředitelské volno již v tomto týdnu, ale teprve dnes je oficiální konec školního roku a tak přichází čas i na náš pravidelný článek.

Hned na začátku bych chtěl říct, že ani během léta neplánujeme omezit služby, na které si naši čtenáři zvykli. Stále tak budou na našem webu vycházet dva články denně – jeden hlavní, velký, který vyjde po půlnoci a druhý jak je již tradicí, bude krátký a vyjde během odpoledne. Během prázdninových měsíců nás toho čeká hodně – už za pár dní se má sonda JUNO usadit na oběžné dráze kolem Jupitera a můžete se těšit na psaný online přenos z celé akce.

Stejně tak pro Vás na prázdniny chystáme hned několik živě a česky komentovaných přenosů, pokud dojde k mimořádné situaci, najdete u nás aktuální informace tak, jak jste zvyklí. Velmi si ceníme toho, že se k nám čtenáři naučili chodit za čerstvými zprávami a nechceme tuto důvěru zklamat.

Možná Vás napadla otázka, jak to bude během prázdnin se seriály. I tady mám potěšující zprávu – nic se nemění. Kosmotýdeník, náš nejstarší seriál, bude stále díky Lukáši Houškovi vycházet v neděli v poledne, aby rekapituloval dění v uplynulém týdnu. Čtenáři si v posledních měsících zvykli na to, že v úterý u nás vychází seriály. Výzkum Venuše od Martina Gembece ale tento týden skončil. Příští týden vyjde jeden díl nepravidelného seriálu Krásy modré planety a o týden později se už rozjede seriál nový. Jeho autorem bude Ondřej Šamárek, takže je jisté, že se můžete těšit na výživné povídání o historii. Nechci mnoho prozrazovat, ale seriál bude zaměřený na jeden americký projekt.

Od začátku existence našeho blogu jsme se snažili během letních měsíců vydávat nějaké speciální články, které by korespondovaly s odlehčenou letní náladou. Dlouho se nám ale nedařilo najít formát letních článků, který by naše čtenáře dostatečně zaujal. Vloni se nám to ale podařilo se seriálem TOP 5, který sklízel velmi dobrá hodnocení jak na hvězdičkové škále, tak i v komentářích. Už na konci loňského léta jsme věděli, že seriál neskončí, ale o rok později jej obnovíme. Nyní je to již definitivní – každý pátek se můžete těšit na článek, který Vás seznámí s pěti zástupci libovolného oboru. Už zítra vyjde článek, ve kterém se zaměříme na propojení kosmonautiky a umění.

Na závěr bych chtěl popřát jménem celé naší redakce pokud možno co nejšťastnější prožití letních měsíců s naprostým minimem problémů a komplikací. Žákům a studentům přejeme, ať dva volné měsíce stráví nejlépe, jak umí a nám starším pak přeji příjemně strávenou dovolenou. Užívejte si léta, choďte na procházky, jezděte na kolech, plavejte, scházejte se s přáteli, jezděte a létejte do zahraničí – až se po celém zážitky nabitém dni vrátíte k počítači, budou na Vás čekat naše články. Budeme rádi, když se ve svém letním harmonogramu najdete čas i pro nás.

Zdroje obrázků:
http://lifeseasons.getitguru.in/…/images/summer-beach-wide-wallpaper-513711.jpg
https://www.webanywhere.co.uk/blog/wp-content/uploads/2011/09/keyboard.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

21 komentářů ke článku “Náš blog během prázdnin”

 1. Matouš Klugar napsal:

  Na vás si najdu čas vždy, jste skvělí! Díky za vaši práci.

 2. Sierra Redakce napsal:

  Omlouvam se za nečitelné výrazy, autooprava textu 🙁

  • Ondřej Šamárek Redakce napsal:

   Constellation byl ukončen po jediném nepilotovaném letu. A pokud máte na mysli program Discovery, jehož byl Pathfinder součástí, ten stále běží.
   Ten sriál se bude týkat pilotované kosonautiky. 😉

   • zuzi napsal:

    Tak teď je už jediná možnost Apollo 🙂

   • Ondřej Šamárek Redakce napsal:

    Svým způsobem. 😉

   • Honza napsal:

    Jeste by tu byl Space Shuttle, ktery odpovida indiciim pilotovane kosmounautiky a predcasne ukonceneho programu. Dokazal bych si predstavit pouze nejake detailnejsi zamereni – servisni mise nebo stavba ISS?

 3. Zuzi napsal:

  Nebude náhodou nový projekt zaměřený na STS? To je taky USA projekt :).

 4. Brič Jan napsal:

  Dík za informaci.Těším se Modrou planetu.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.