Sklizeň ocenění od Akademie věd

Ceny ze soutěže SCIAP 2015

Včera se od 16:00 v pražské vile Lanna uskutečnilo slavnostní předávání cen soutěžní přehlídky SCIAP 2015, která pod hlavičkou Střediska společných činností Akademie věd České republiky sdružuje projekty zabývající se popularizací všech možných vědních oborů. Náš portál měl mezi přihlášenými několik projektů a s velkou radostí mohu konstatovat, že jsme domů s prázdnou rozhodně neodjížděli. Jelikož jedním z bodů, ke kterým porota při hodnocení přihlížela, byla i návštěvnost jednotlivých projektů, patří velký dík i Vám, našim čtenářům. Bez Vašich návštěv by náš portál totiž neexistoval a nemohl by se rozvíjet, ani sbírat tato ocenění.

Ondřej Šamárek s diplomem a skleněnou soškou za druhé místo knihy Kritické momenty kosmonautiky v kategorii Časopis/Publikace.

Ondřej Šamárek s diplomem a skleněnou soškou za druhé místo knihy Kritické momenty kosmonautiky v kategorii Časopis/Publikace.
Foto: Lukáš Záhoř

První ocenění, které jsme včera večer získali bylo druhé místo v kategorii Časopis/Publikace, které získala kniha Kritické momenty kosmonautiky našeho redaktora Ondřeje  Šamárka – tady si dovolím poznamenat, že tiskárna již dokončila dotisk této knihy a proto je již znovu k dispozici všem zájemcům. Další cenu, tentokrát třetí místo v kategorii Audio/Video/Film, získal videoseriál Kritické momenty kosmonautiky, který vznikal ve spolupráci s portálem Stream.cz a za jeho vznikem stojí Ondřej Šamárek a Dušan Majer. Ještě se sluší poznamenat, že kategorie Audio/Video/Film byla nejvíce zaplněným oborem – celkem se zde o přízeň poroty ucházelo 16 projektů. Třetím oceněním, které přistálo na našem stole, bylo třetí místo v kategorii Internet, které získal náš portál kosmonautix.cz.

Kromě těchto tří cen, které se týkají přímo našeho portálu máme radost i ze dvou ocenění, které získal portál Stream.cz – šlo o pořad PokusIQ, který vzniká ve spolupráci s libereckým science centrem IQ Landia. Tady bych rád poznamenal, že historie tohoto pořadu se začala psát na loňském předávání cen SCIAP, kde se spolu dohodli zástupci Streamu a IQ Landie – o rok později už jejich projekt zaměřený na pokusy pro děti, slaví úspěch. Celkem se tak na našem stole sešlo pět ocenění.

Ještě jednou bychom Vám všem chtěli poděkovat za to, že jste nám pomohli tyto ceny získat. Každá návštěva na našem portálu, každé zhlédnutí dílu Kritických momentů kosmonautiky, každá zakoupená kniha nás k těmto oceněním o malý kousek přiblížila. Na našich oceněních máte nezanedbatelný podíl a velice Vám děkujeme.

Lukáš Záhoř (šéfproducent Stream.cz) - Petr Desenský (vedoucí metodik IQ Landia Liberec) - Dušan Majer - Ondřej Šamárek

Lukáš Záhoř (šéfproducent Stream.cz) – Petr Desenský (vedoucí metodik IQ Landia Liberec) – Dušan Majer – Ondřej Šamárek
Foto: Tomáš Meiser (archiv Lukáše Záhoře)

Zdroje obrázků:
Foto: Lukáš Záhoř

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

36 komentářů ke článku “Sklizeň ocenění od Akademie věd”

 1. Petr Kasan napsal:

  Chlapi, jste dobří! Já to říkám furt, ovšem teď, když na to – opět – přišli i v Akademii, je to definitivně potvrzené:-).
  Přijměte blahopřání od věrného čtenáře a fanouška Kosmonautixu. Jen tak dál.

 2. ptpc Redakce napsal:

  Aj ja gratulujem! Výborná práca!
  A tiež by som chcel vyzdvihnúť aj fórum, resp. jeho všetkých členov.

 3. Pedro napsal:

  Nemohu se nepřidal s chválou a gratulací. V poslední době jsem opravdu čtenář, který ani nenapíše komentář. Je to dáno akutním nedostatkem času, ale jsem věrný.

  Díky a jen tak dál

 4. Dan napsal:

  Gratuluji redakci, toto si za svou skvělou práci rozhodně zasloužíte.

 5. Evžen111 napsal:

  Za svoji maličkost se dovoluji postavit do fronty gratulantů a vyjádřit svoji radosts nad vaším společným oceněním. Nemohu dodat nic, co by zde někdo přede mnou nenapsal. Tak jen konstatuji: Dobrá práce, chlapi!
  Upřímně se raduji z takového úspěchu!
  E

 6. Brič Jan napsal:

  Posílám velkou gratulaci!Velice dobře píšete o kosmonautice,díky vám za to.Ať vám to nadšení vydrží hodně dlouho.J.Brič

 7. hansnasa napsal:

  Ocenění jsou ve správných rukou,moc děkuji za vaši práci pro nás čtenáře a fandy.

 8. Lukáš napsal:

  Posílám velikou gratulaci. Přeji spoustu dalších úspěchů do budoucna a velkou výdrž, protože my čtenáři skutečně oceňujeme Vaše úsilí a kvalitu informací. Děkujeme a jen tak dál.

 9. Spytihněv napsal:

  Gratuluji. Je to určitě skvělý pocit, když vedle očividné spokojenosti nás čtenářů se vám dostane i takovéhoto prestižního a hmatatelného ocenění.

 10. JAZNA napsal:

  Chlapci děkujem!Je to nádhera, hlavně za české komentáře při všech významných událostech a přímých přenosech.

 11. Štěpán napsal:

  Jsem rád, že je vaše práce alespoň takto odměněna 🙂 určitě si to zasloužíte

 12. endemit napsal:

  Zasloužená ocenění. Nikde jinde u nás se o kosmonautice nedá dozvědět tolik jako tady, a když si člověk uvědomí, že to děláte jako koníčka, je to o to víc hodno obdivu.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Děkujeme za pochvalu, ono je to hlavně tím, že nás to pořád baví. A když vidíme, že je pro koho psát, pak je to ještě snazší.

   • Quardok Redakce napsal:

    A ono to totiž na každém webu je vidět. Pokud to autory baví, tak člověk nezažívá „upocené“ momenty, ale krásně relaxuje a vzdělává se na místě, kde je mu dobře.
    Škoda, že se nehodnotí také forum. Protože dlouhodobě najít v e-prostoru slušnou a kvalitní diskuzi, která není jen útočištěm frustrátů, je takřka nemožné.
    Gratulace a jen tak dále!

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Díky za krásná slova. Do přihlášky jsme zahrnuli všechny subdomény, které jsou na doméně kosmonautix, kromě blogu tedy i fórum, stránku s termíny přeletů ISS i stránku s časy startů raket. Velmi nás těší, že si fórum i po několika letech drží svou úroveň.

 13. Michal Bursík napsal:

  Moc hezky se to čte 🙂
  Mám za vás obrovskou radost a moc gratuluji.
  Však si to zasloužíte.
  Díky

 14. rado napsal:

  Gratulujem. Len tak ďalej a vyššie. Máte na to 🙂

 15. roman.hronza napsal:

  Pěkný úspěch. Gratulace 🙂

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.