Chcete pracovat v Kourou?

Otázka v nadpisu je možná zbytečná. Na náš web velmi pravděpodobně nechodí nikdo, kdo by o této možnosti ani jednou v životě, byť jen teoreticky, nezapřemýšlel. Kosmodrom Evropské kosmické agentury ve Francouzské Guyaně leží na pobřeží Atlantiku a proto mají zdejší zaměstnanci postaráno o atraktivní pracovní prostředí. Nyní se nabízí možnost zařadit se na 18 měsíců do týmu, který se stará o provoz kosmodromu. Ano, čtete správně – kdokoliv z Vás, čtenářů, se může ucházet o pracovní místo na evropském kosmodromu – konkrétně jde o post elektroinženýra se specializací na telekomunikační sítě. Je k tomu ale samozřejmě potřeba splnit několik podmínek.

V první řadě musíte mít samozřejmě dostatečné znalosti v oboru a vzhledem k umístění kosmodromu je vyžadována i schopnost mluvit francouzsky – alespoň částečně. Kromě toho musíte být občany členského státu (ale nikoliv Francouzi). Podmínek je samozřejmě více, takže pokud Vás nabídka zaujala a chtěli byste pracovat v Kourou, kontaktujte Milana Halouska z České kosmické kanceláře, který Vám sdělí bližší informace. Všem zájemcům držíme palce a pokud by Vám to vyšlo, nezapomeňte nám dát vědět.

Zdroje informací:
http://forum.kosmonautix.cz/

Zdroje obrázků:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/…cd44d231b0afbe1e886e23be&oe=57B7F996

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

9 komentářů ke článku “Chcete pracovat v Kourou?”

 1. Vojta napsal:

  Nebýt té francouzštiny, tak to snad zkusím 🙂
  Ale nedávno jsem nebyl od práce v Kourou až tak daleko (i když zas tak blízko to taky nebylo). Naše firma se sice kosmickými technologiemi nezabývá, ale ucházela se o zakázku na nějakou elektroinstalaci do administrativních budov. Kolega zpracovával nabídku, ale nakonec to dostala jiná společnost. Šance určitě jsou, ESA se totiž snaží aspoň minimálně zapojit všechny členské země.

 2. Martin napsal:

  Nechtěli by na mě pár let počkat? Od příštího roku totiž budu studovat na ČVUT obor elektronika a komunikace. 🙂

 3. Wrunx napsal:

  Tím, kdo o svrchu jmenované možnosti doopravdy nikdy v životě neuvažoval ani na okamžik, a přitom navštěvuje tyto stránky, jsem např. já. Ano ano, i tací oslové chodí na tento web, představte si. 😀

 4. Tomáš napsal:

  Škoda toho požadavku francouzštiny, ale je to pochopitelné. Přeji hodně štěstí zájemcům!! Musí to být splněný sen

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.