Proleťte se Mezinárodní vesmírnou stanicí

Mezinárodní vesmírná stanice

Se vší pravděpodobností, se nikdo z nás na ISS osobně nepodívá. Ovšem, díky práci astronautů si tuto největší lidskou základnu ve vesmíru můžeme přiblížit i zde na Zemi. Fotky naší planety jsou samozřejmostí, ale někdy se objeví i videa v IMAX kvalitě, 3D videa,  naučná videa a nebo jako nedávno interaktivní prohlídka stanice. Nyní Vám přinášíme tuto aplikaci z dílny ESA, na které si můžete sami prohlédnout všechna zákoutí této neobvyklé stavby.

Když na stanici pobývala Samantha Cristoforetti, mimo jiné se chopila foťáku a v každém modulu cvakla 15 fotek. Tato virtuální prohlídka zachycuje aktuální podobu stanice. Nejdříve byl k prohlédnutí pouze evropský modul Columbus, nyní už si můžeme prohlédnout téměř vše, kromě ruského segmentu. Celá prohlídka navíc není hotová a bude se nadále rozšiřovat. Aby toho nebylo málo, v každém modulu najdete několik tlačítek, které Vám popíšou co právě vidíte buď formou textu, nebo videí od Samanthy. Fotky zachycují velké množství detailů, jako například popisovací štítky (kterým se my zvyklí na život na Zemi někdy i zasmějeme), obrazovky počítačů, skladovací „pořádek“ nebo třeba přístroje a nářadí zde používané. Můžete se přesvědčit sami zde.

Zdroje informací:
http://www.esa.int

Zdroje obrázků:
http://www.citizensinspace.org/wp-content/uploads/2013/03/ISS.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

7 komentářů ke článku “Proleťte se Mezinárodní vesmírnou stanicí”

 1. Pedro napsal:

  Bomba bombová,

  docela mě fascinuje množství volně natažených kabelů. A water storage je fakt hustá.

  Nenašel by se někdo z redaktorů, kdo má ISS ve svém hledáčku nejraději, nebo nejčastěji a nesepsal by nějaký opravdu podrobný článek či seriál o jednotlivých modulech a jejich viditelném vybavení?

  Předem děkuji.

  PS. dnes kosmonautix nastaven jako domovská stránka v mém prohlížeči.

 2. Mroks napsal:

  Nádherne strávená hodinka. Už sa teším, keď tam pribudnú nejaké ďalšie videá. Niečo také by sa hodilo aj z ruskej časti ISS.

 3. roman hronza napsal:

  Tak tahle stránka je naprostá BOMBA! Cosi ve stylu StreetView na ISS :-). Rating AAA+++ a přidána do „síně slávy“ mých oblíbených webů. Díky.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.