Blog a prázdniny

Je to tu, školáci se po 10 měsících usilovného studia těší na nejdelší prázdniny, jaké školní rok přináší a dospělí, kteří si o dvou měsících volna mohou nechat jen zdát si alespoň vybírají dovolené. Veřejná doprava mění na červenec a srpen své jízdní řády, televize upravují vysílací schéma a všechno směřuje k postupnému utlumování. Léto zkrátka přeje volnějšímu režimu – po všech stránkách. Ale jak na tenhle trend zareaguje náš blog? Tuto otázku jsme si kladli vloni i před dvěma lety a abychom učinili tradicím zadost, vydáme opět stejný článek na začátku prázdnin.

Říkají Vám něco data 9. února 2013 a 2. září 2014? První datum označuje pro náš blog mimořádnou událost – ač jsme vznikli 1. září 2012, tak v prvních měsících u nás vycházely články ob den. Teprve až 9. února 2013 jsme přešli na frekvenci jednoho článku denně, kterou držíme NEPŘETRŽITĚ dodnes. 2. září 2014 vyšel na našem blogu první „krátký článek“, tedy článek menšího rozsahu, který informoval o věcech, pro které by nemělo cenu psát článek velký. Ačkoliv jsme na začátku avizovali, že udržíme frekvenci jednoho velkého článku denně a krátké články vyjít mohou, ale nemusí, tak už po krátké době se stalo tradicí, že na našem blogu vychází denně dva články. Jeden hlavní – deset minut po půlnoci (nebo v neděli v poledne v případě Kosmotýdeníku) a druhý v odpoledních hodinách. Už se ale nehodí mluvit o „krátkých článcích“, protože v některých případech jsou tyto články delší, než leckteré články původně označované jako dlouhé. Nabízí se tedy otázka, jak se k tomuto provozu postavíme během letních prázdnin.

Umělecká představa sondy New Horizons u Pluta

Umělecká představa sondy New Horizons u Pluta
Zdroj: http://upload.wikimedia.org/

Letos v létě nás čeká mnoho zajímavých momentů v jejichž čele bude průlet americké sondy New Horizons kolem Pluta. Kromě toho se můžeme těšit na snímkování trpasličí planety Ceres z výšky 1450 kilometrů, kometa 67P/Čurjumov-Gerasimenko proletí přísluním a kromě toho se nedá očekávat, že by utichl příliv snímků a objevů z Marsu i jiných končin Sluneční soustavy. aby toho nebylo málo, tak na červenec a srpen je momentálně naplánováno 18 startů raket. Najdeme mezi nimi i pilotovanou loď Sojuz TMA-17M, navigační družici GPS, nebo zásobovací loď Kounotori (všechny starty najdete na naší subdoméně http://starty.kosmonautix.cz/). Byl by hřích se všem těmto zajímavým momentům nevěnovat. Čtenáři si zvykli k nám chodit pro aktuální informace, čehož si velmi ceníme a nechceme tuto poptávku zklamat. Téměř jistě udržíme frekvenci jednoho článku denně a s velkou pravděpodobností i frekvenci dvou článků za den.

Zároveň chceme v létě přinést něco nového, odlehčeného a neobvyklého. Vloni jsme pro Vás připravili každý týden jeden kvíz z kosmonautiky. Letos jsme Vám dali možnost hlasovat v anketě, abyste si sami vybrali, co by se Vám u nás v létě nejvíc líbilo. Na základě této ankety (kterou již brzy vyhlásíme ve speciálním článku), jsme se rozhodli, že letní provoz se bude od toho běžného lišit jen minimálně. Testy nebudeme dávat každý týden, ale jen občas a nepravidelně. Těšit se můžete na nový, letní seriál TOP 5, který bude vycházet každý pátek. Najdete v něm vždy pět největších, nejdůležitějších, nejzajímavějších … zkrátka NEJ momentů, sond, misí v historii kosmonautiky. Kromě toho připravujeme nový nepravidelný seriál, který nebude omezený letním obdobím. Zpočátku jsem váhal, zda mám poodkrýt tématický námět seriálu, ale pak jsme si řekl, že pokud jste dočetli až sem, jste opravdu velkými fanoušky našeho portálu a tak si zasloužíte informace navíc. Připravujeme seriál s názvem FAQ (název je zatím pracovní a může se ještě změnit). V rámci tohoto seriálu bychom se pokaždé zaměřili na jednu misi / sondu atd. a zodpověděli bychom například 5 otázek, na které se lidé v rámci tohoto tématu nejčastěji ptají. Termín spuštění seriálu zatím neznáme, ale rádi bychom jej rozjeli už v létě.

A teď už dost řečí. Léto je před námi, tak vzhůru k vodě, do lesa, do přírody, na výlety a na památky. Dobijte si baterie a pamatujte, že náš blog nezastaví svou činnost ani o prázdninách. Budeme rádi, pokud si na nás v nabitém letním programu najdete alespoň chviličku. Za celou redakci našeho blogu Vám přeji klidné a pohodové letní prázdniny a dovolené.

Zdroje obrázků:
https://pixabay.com/…/08/20/22/48/palm-422968_640.jpg
https://upload.wikimedia.org…/600px-New_horizons_Pluto.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

10 komentářů ke článku “Blog a prázdniny”

 1. hansnasa napsal:

  Díky za vaši záslužnou práci a myslím,že na českém internetu nemáte konkurenci.V drtivé vetšině případů po zapnutí počítače nejdříve vyhledám vaše stránky.Už to dělám automaticky,takže držte se,jsem na vás závislý.Ještě jednou díky.

 2. Bill napsal:

  *H*E*Z*K*É* *K*O*S*M*O*P*R*Á*Z*D*N*I*N*Y*

 3. Bill napsal:

  Vím, že se budu opakovat…. aťsi. 🙂
  Výborné stránky, výborný blog… především ale výborní, zapálení a zkušení lidé, to je cítit v každém vašem článku. Tohle inspirativní místo mám opravdu rád! Díky za všechno! P.S. Nezapomeňte si ale také o prázdninách odpočinout, ať nevyhoříte… udržitelný rozvoj především!

  *H*E*Z*K*É* *K*O*S*M*O*P*R*Á*D*N*I*N*Y* 😉

 4. Marek Pěntoň napsal:

  Veliké díky! 🙂 Tento blog jsem si oblíbil už po první návštěvě a velmi rád se na něj každý den vracím. 🙂

 5. Radoslav Packa napsal:

  ĎAKUJEM za blog aj fórum, robte to tak, aby Vás to neotravovalo, ale bavilo a hlavne vydržalo.
  Nejaký ten výpadok článkov nevadí, viac by ma samozrejme mrzelo zamrznutie týchto stránok.
  Odkedy som objavil „kosmonautix“, tak môj prehľad a vedomosti v mojom obľúbenom priestore sa stále zlepšujú, z čoho mam radosť a Vám patrí veľké
  poďakovanie.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.