Blog a letní prázdniny?

Pokud patříte k mladším ročníkům, přijměte od nás přání k co nejklidnějšímu strávení dvou měsíců odpočinku od školních povinností. Pokud už se Vás školní povinnosti netýkají, přejeme i Vám klidně strávené léto, pohodovou dovolenou a pokud možno ideální počasí. Nabízí se otázka, jak k létu přistoupí náš blog. budeme i nadále držet tempo jednoho článku denně, nebo si i naši redaktoři vezmou prázdninové volno? Jak to tedy bude  na našem blogu vypadat? Na všechny tyto otázky Vám odpoví náš dnešní článek.

Na našem blogu vychází už více než rok jeden článek denně, doufám, že Vám tedy nebude vadit, že dnes nebudeme řešit kosmonautiku. Mnoho webů omezuje během léta svůj provoz a i my jsme v posledních dnech obdrželi pár dotazů. Odpovědi budou asi zajímat většinu našich čtenářů, proto jsme se, stejně jako vloni, rozhodli, že na začátku prázdnin vydáme jakýsi rekapitulační článek.

Hned na začátek tu pro Vás mám dobrou zprávu – během léta nechystáme žádnou přestávku. I nadále Vám plánujeme přinášet jeden článek denně. Čtenáři se k nám naučili pravidelně chodit a zkušenost z loňského léta potvrzuje, že i během léta, mají návštěvníci zájem o kosmonautiku. Ani během dvou letních měsíců tedy nepřerušíme šňůru, která se táhne už od loňského února.

Přesto má letní období řadu specifik oproti běžnému roku. Většinou není dostatek témat a přichází tzv. „okurková sezóna“. Zároveň i lidé jsou více uvolnění a mají zájem o trochu oddechovější témata, která korespondují s pohodovou atmosférou léta. Připravujeme proto větší počet kochacích článků. Pokud tedy máte rádi seriály Krásy modré planety, nebo Ve stopách Zvídavosti, jistě si během léta přijdete na své.

Co se týká pravidelných seriálů, na které jste zvyklí, tak ani tady Vás nezklameme – nedělní Kosmotýdeník i úterní Vesmírné osudy poběží dál – přesně tak, jak jste zvyklí. Léto se v jejich pravidelnosti vůbec neodrazí.

Naopak jsme si pro Vás připravili jednu úplnou novinku – každý čtvrtek by měl na našem blogu vyjít kvízový článek, ve kterém na Vás bude vždy čekat dvacet otázek. Každý kvíz bude tématicky orientován – například na vozítko Curiosity, ISS, nebo sondu Rosetta. Otázky budou jednoduché i záludné, aby si na své přišli všichni čtenáři. Právě takovýto typ článků je pro léto ideální svou oddechovou formou. Doufáme tedy, že se Vám budou naše letní kvízové články líbit.

Během letních prázdnin se náš portál navíc podrobí i dvěma změnám, o kterých bychom Vás rádi informovali už nyní. Naším cílem je přesunout blog z dnes využívané subdomény www.kosmonautix.cz na hlavní doménu kosmonautix.cz. Tu ale v současné době využívá naše fórum, které se tím pádem přesune na subdoménu forum.kosmonautix.cz. V první fázi, která proběhne už na začátku prázdnin přemístíme fórum na zmíněnou subdoménu forum.kosmonautix.cz.

Nemusíte mít strach – ze staré adresy určitě uděláme přesměrování. Ve druhé fázi, která nastane naopak na konci prázdnin přesuneme náš blog na hlavní doménu kosmonautix.cz. I v tomto případě bude vše ošetřeno automatickým přesměrováním ze staré adresy. Proč to všechno děláme? Diskusní fóra nemají na internetu příliš dobré jméno a ačkoliv se snažíme profilovat to naše jiným směrem, náhodný návštěvník to nemusí poznat. Naopak tématicky zaměřený blog je návštěvníky vnímán pozitivněji. tím pádem chceme z portálu kosmonautix.cz udělat tématicky specializovaný informační portál, který má navíc ještě fórum.

Tolik tedy na vysvětlenou, abyste se v dalších týdnech nedivili, proč děláme takové manévry s doménami. Už ale dost řečí, prázdniny běží a proto si jich užívejte plnými doušky. Pokud si mezi sluněním, koupáním a dalšími letními radovánkami najdete čas i na přečtení našich článků, budeme jen rádi. Za tým redaktorů našeho blogu Vám všem přeji co nejpohodovější prožití července a srpna.

Zdroje obrázků:
http://writers.uclaextension.edu/wp-content/uploads/2013/03/summer.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Jeden komentář ke článku “Blog a letní prázdniny?”

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.