ANKETA: Nejoblíběnější happy-end v kosmonautice

Logo kosmonautix.cz

V naší redakci si dáváme záležet na zpětné vazbě se čtenáři, která je pro nás velmi důležitá. Jedním z prostředků, které nám slouží k zjišťování názorů návštěvníků tohoto webu, jsou ankety, které najdete v pravém sloupci. V tomto článku najdete vyhodnocení ankety, která na našich stránkách běžela od druhé poloviny dubna a zároveň vyhlásíme novou anketní otázku. Jelikož je období prázdnin a dovolených v plném proudu, nebude to žádná závažná otázka týkající se našeho portálu, ale spíše sonda do Vašich oblíbených misí.

Po kratším rozmýšlení jsme si v redakci řekli, že Vás během prázdnin nebudeme zatěžovat žádnými otázkami, které se týkají našeho portálu. Když se podíváte na starší ankety, sami poznáte, že tomuto tématu jsme se věnovali již dostatečně. Řekli jsme si, že se Vás zeptáme na nejoblíbenější kosmonautický happy-end. V historii kosmonautiky najdeme nemálo havárií, selhání a neúspěchů. Stejně tak existuje i mnoho momentů, kdy k havárii chyběl jen kousek, ale nakonec se problémy podařilo zažehnat. Vytipovali jsme deset misí, u kterých byl neúspěch velmi blízko, ale z nejrůznějších důvodů nakonec všechno dopadlo dobře. V našem seznamu najdete jak pilotované, tak i nepilotované mise, aby si všichni přišli na své.

V anketě můžete hlasovat několik týdnů – minimálně po dobu prázdnin. Pokud máte obavy z těžkého rozhodování, pak Vás možná potěšíme tím, že můžete svůj hlas udělit rovnou dvěma možnostem. A nyní ještě pár slov k anketě právě skončené. Ptali jsme se Vás „Jaké články byste u nás chtěli vidět o prázdninách?“ Anketa byla aktivní od 23. dubna do 19. července. Také zde jste mohli hlasovat pro dvě možnosti – celkem hlasovalo 599 čtenářů, kteří rozdali 599 hlasů. Všem čtenářům, kteří do ankety vložili svůj hlas tímto děkujeme.

Výsledky ankety "Jaké články byste u nás chtěli vidět o prázdninách?"

Výsledky ankety „Jaké články byste u nás chtěli vidět o prázdninách?“
Zdroj: Autor

Je pravda, že vyhodnocení této ankety mělo přijít o pár dní dříve, ale články o aktuálních tématech měly přednost a proto vyhodnocujeme anketu o letním provozu až v polovině července. Vypadá to sice nelogicky, ale když jsme se před prázdninami rozmýšleli, jaký bude náš letní provoz, hodně nám při rozhodování pomáhala data z ankety – informace od Vás.

Nejvíce hlasů – 292 získala možnost „Zajímavosti z kosmonautiky – TOP 5 a podobně„. To byl pro nás jednoznačný impuls k tomu, abychom začali zpřesňovat podobu tohoto seriálu. Výsledkem je seriál TOP5, jehož dosavadní tři díly sklízí u našich fanoušků ohromný úspěch a patří dokonce mezi nejúspěšnější formáty v celé historii našeho portálu. Velmi nás těší, že jsme tento seriál, který vychází každý pátek, vymysleli a těší mne, že jste mu dali v anketě tolik hlasů, aby se dočkal realizace.

Druhá skončila možnost „Nic speciálního – obsah by měl být stejný jako po celý rok„, která dostala 253 hlasů. tady bych chtěl pouze poznamenat, že už když jsme anketu vyhlašovali, tak jsme neměli v plánu přes prázdniny nějak výrazně překopat chod blogu. Spíše nám šlo o vytipování nových směrů, kterým jsme se zatím nevěnovali. Doufáme, že se provedené změny líbí i čtenářům, kteří hlasovali pro tuto možnost.

Na třetím místě najdeme možnost „Každý týden jeden kosmonautický kvíz – jako vloni “ s 94 hlasy, což je proti druhé příčce docela výrazná ztráta. Vloni jsme vsadili na kosmonautické kvízy a i přes velmi dobrý úspěch na začátku postupně zájem čtenářů o tento formát upadal, což prokázala i tato anketa. Během prázdnin zkusíme jeden, nebo dva kvízy nepravidelně vydat, ale pravidelnou prázdninovou sérii z nich dělat nebudeme.

Čtvrté místo s 67 hlasy obsadila možnost „Více fotočlánků„. Fotočlánky jsou velmi specifickým formátem a naši čtenáři si už tak trochu zvykli, že se z našich článků spíše dozví něco nového, než aby se kochali krásami Země. Zkusili jsme dát tomuto formátu šanci alespoň přes prázdniny, ale moc velký úspěch tato možnost neměla. Fotočlánky rozhodně neopouštíme, ale i díky této anketě je budeme nasazovat spíše sporadicky – zhruba jednou za měsíc.

Na posledním místě skončila možnost „Něco jiného (napište nám, prosím, co by se Vám líbilo)„, pro kterou hlasovalo 21 čtenářů. Velká část z nich nám napsala na maily, které máme uvedené v sekci Redakce. Některé tipy byly docela zajímavé a nevylučujeme, že některé z nich převedeme do podoby článků.

Ještě jednou děkujeme všem, kdo se do ankety zapojili a pokud chcete, zahlasujte i v anketě aktuální. Zpětná vazba je pro nás opravdu důležitá a ankety jsou spolu s komentáři pod články ideálním prostředkem, jak zjistit zájmy čtenářů.

 

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

22 komentářů ke článku “ANKETA: Nejoblíběnější happy-end v kosmonautice”

 1. David Dobeš napsal:

  „Pokud máte obavy z těžkého rozhodování, pak Vás možná potěšíme tím, že můžete svůj hlas udělit rovnou dvěma možnostem.“ Mně jde hlasovat jen pro jednu… Mám totiž dva oblíbence.

 2. Adhara napsal:

  STS-9 bola vraj tiež dosť zábava. 🙂 Inak pridávam sa k názoru vyššie, že by bolo vhodné mať ankety dve, pre pilotované a pre nepilotované. Predsa len, ohrozenie ľudských životov sa nedá so stratami strojov porovnávať…

 3. Coffin Corner napsal:

  Do ankety bych zařadil i misi STS-93, kde to bylo taky o fous…

 4. Spytihněv Čumpelík napsal:

  Ovšem zcela originální mise s happyendem byla AsiaSat 3. Naprosto fádní telekomunikační družice na geostacionární dráhu. Nic zvláštního. Ale nakonec musela ke svému překvapení absolvovat dva oblety Měsíce, aby se tam vůbec dostala 🙂 To je zcela unikátní záležitost.

 5. roman hronza napsal:

  Tak je to jednoznačně Apollo 13 (a nejen kvůli HWoodu a THanksovi):
  – let lidskou osádkou
  – hrozila jim smrt
  – úspěšně se vrátili
  – řešilo se více problémů
  – let na Měsíc a zpět
  -apod.

  blíže např.: https://cs.wikipedia.org/wiki/Apollo_13

 6. Radoslav Packa napsal:

  Musím sa priznať, že niektoré nepoznám, je nejaký odkaz, aby som si oprášil pamäť?

 7. Honza napsal:

  Já myslím, že šťastný konec měla mise Apollo 7. V řídícím středisku byli všichni šťastní, když už skončila 😀

 8. Petr B. napsal:

  Co takhle Sojuz T-10A ? Tam to bylo jen o vteřiny.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Jasně, těch misí, kdy se objevily problémy, bylo hodně. Tohle je jen základní výčet, protože jinak by musel být seznam hodně dlouhý. 😉

   • Ondřej Šamárek Redakce napsal:

    Nehledě k tomu, že v případě Sojuzu T-10-1 vlastně let ani pořádně nezačal… 😀
    Ne, vážně, je fakt, že těch průšvihů byla spousta a tady je jen část reprezentativních vzorků…

   • Spytihněv Čumpelík napsal:

    Možná by bývalo stálo za zvážení udělat ankety dvě. Pilotované a nepilotované.

 9. Spytihněv Čumpelík napsal:

  Doufejme, že v prosinci přibude další happy end 🙂

 10. roman hronza napsal:

  vzhledem k mediálnímu působení Holywoodu a Toman Hankse to bude jasné 🙂

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.