sociální sítě

Přímé přenosy

Falcon 9 (MTG-S1)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

EchoStar

Společnost EchoStar odložila možné podání návrhu na vyhlášení bankrotu, aby měla více času na jednání s regulačními orgány, které přezkoumají, zda americký družicový operátor dodržuje podmínky vázané na jeho licence.

GOSAT-GW

Japonská raketa H-2A 28. června úspěšně vynesla vědeckou družici GOSAT-GW neboli Ibuki GW, na sluneční synchronní oběžnou dráhu. Družice bude snímat skleníkové plyny a koloběh vody. Start byl posledním letem rakety H-2A.

Muon Space

Společnost Muon Space zveřejnila první tepelné infračervené snímky ze své družice FireSat Protoflight, což představuje milník pro konstelaci družice specializovanou na detekci lesních požárů. Snímky jsou pořízené pomocí šestikanálového multispektrálního infračerveného přístroje.

NASA

Úřadující správce NASA očekává, že o nové vrcholové struktuře agentury se rozhodne během několika týdnů, ale administrátor potvrzený Senátem nemusí být jmenován dříve než příští rok.

Ministerstvo letectva USA

Ministerstvo letectva USA znovu zvažuje nákup družic pro vojenskou konstelaci na nízké oběžné dráze Země a pozastavuje financování programu ve fiskálním roce 2026, zatímco zkoumá, zda by družice Starshield společnosti SpaceX mohly poskytovat stejné funkce za nižší cenu.

Isar Aerospace

Společnost Isar 25. června oznámila, že získala finanční prostředky od společnosti Eldridge Industries se sídlem v Miami, která investuje do různých odvětví, včetně technologií. Investice má podobu konvertibilního dluhopisu, dluhového nástroje, který lze později převést na akcie společnosti.

Rocket Lab

Společnost Rocket Lab 25. června oznámila, že od Evropské kosmické agentury získala kontrakt na vynesení dvou malých družic k testování navrhované budoucí konstelace LEO-PNT na nízké oběžné dráze Země.

NRO

Američtí poskytovatelé družicových snímků zintenzivňují svá varování před navrhovanými škrty v rozpočtu Národního průzkumného úřadu na komerční snímky a tvrdí, že tyto škrty představují rostoucí riziko pro národní bezpečnost a životaschopnost domácího kosmického průmyslu.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

AKTUALIZOVÁNO: Armádní miniraketoplán počtvrté odstartoval

Pokud půjde všechno podle plánu,vydá se dnes v 16:45 našeho času k obloze americká raketa Atlas V, přičemž startovní okno trvá 4 hodiny. Mediálně nejzajímavější součástí nákladu je armádní miniraketoplán X-37 (více o jeho misi zde), který se do vesmíru podívá již počtvrté. Společnost mu při cestě na oběžnou dráhu bude dělat i několik malých satelitů, mezi kterými najdeme třeba i solární plachetnici. Tomuto projektu se budeme věnovat ve zvláštním příspěvku, nyní jsme pro Vás připravili článek, ve kterém jste mohli živě sledovat start rakety. Po aktualizaci jsme okno přehrávače nahradili záznamem startu.

Zdroje obrázků:
http://i1-news.softpedia-static.com/…/More-X-37B-Space-Planes-Could-Launch-Soon-2.jpg

Štítky:

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Romanescu
Romanescu
10 let před

Vďaka, tieto štarty neomrzia. Celkom ma pobavila informácia o zobrazení: (Článek byl zobrazený celkem 486x, z toho dnes 490x)

Dušan Majer
Dušan Majer
10 let před
Odpověď  Romanescu

Ano, je to drobná chyba tohoto pluginu, která se u některých článků objevuje. Je to tím, že systém u některých článků započítává jejich otevření před zveřejněním – dokud je máme v redakčním systému a píšeme je, tak občas zkontrolujeme výsledek. Tenhle plugin tu návštěvu občas započítá. Po zveřejnění se vynuluje ale jen část celkem – počet „dnes“ zůstává ovlivněný předchozími otevřeními.

gg
gg
10 let před
Odpověď  Romanescu

Tohle je web, kde zítra znamená už dnes! 😀

Matej
Matej
10 let před

Skoda, ze nikdo poradne nevi, co tam bude delat. Zacinam z toho mit pocit, ze Amici testujou jak si zabezpecit, sve budouci kolonie ve vesmiru. Budou asi jediny, kdo bude mit vojenskou techniku na orbitu.

Velka skoda, ze Rusko je neschopny pokracovat ve svych programech dal (ocekavam, ze jejich vesmirny program v nasledunicich 10ti letech skonci uplne) a Cinani jsou zatim 50let za Amikama a ti jim stale utikaji.

gg
gg
10 let před
Odpověď  Matej

Však oni Rusové zase pošlou do vesmíru nějaký ten kulometný nebo kanónový Almaz… 😀

Asdf
Asdf
10 let před
Odpověď  Matej

Z mého pohledu je zase jedině dobře, že na to Rusko nemá prachy 😉

Spytihněv Čumpelík
Spytihněv Čumpelík
10 let před
Odpověď  Matej

Jen ať USA klidně mají převahu i ve vesmíru. Je to rozhodně lepší, než kdyby tam na sebe hrozivě mířily zbraňové satelity několika velmocí podobně jako na Zemi jaderné zbraně. Samozřejmě ale vycházím z vlastního světonázoru, ve kterém hrozbu z USA nevidím a pokud ano, tak jen pro ty kouty světa, které ohrožují i nás.

Coffin Corner
Coffin Corner
10 let před
Odpověď  Matej

Nebudu hodnotit zda je to dobře nebo špatně, ale tak jako nezanikla ruská vojenská letecká a tanková konstrukční škola, zřejmě nezanikne ani ta kosmická. Viz:
https://kosmonautix.cz/2014/11/podivne-manevrujici-tajny-satelit-z-ruska/

Karel
Karel
10 let před

Miluju starty raket a jak tu bylo už řečeno: „tohle nikdy neomrzí“

Ohledně americké dominance ve vesmíru. Až tak bych se toho nebál. Rozhodně si nemyslím, že by Rusové s Číňany neměli odpovídající protiopatření.

Ne všechno se samozřejmě lidé na veřejnosti dozví. Což my bohužel jsme. (lidé na veřejnosti 🙂 )

gg
gg
10 let před
Odpověď  Karel

Jistě že Rusové mají odpovídající protiopatření. Už jen ta hloupá Angara je zdržuje, jinak by už dávno měli základnu na Měsíci. 😀

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.