AKTUALIZOVÁNO: Start Falconu 9 s Dragonem odložilo počasí

Logo mise CRS-6

Na mysu Canaveral je touto dobou velmi pilno. Na startovním komplexu SLC-40 se tyčí raketa Falcon 9 s lodí Dragon na špici. Falcon už má za sebou statický zážeh a je připravený odstartovat ve 22:33 zásobovací misi SpX-6. Více informací o vynášeném nákladu najdete v našem dřívějším článku. Samotný start je velmi zajímavý, ale většina fanoušků se těší hlavně na přistání prvního stupně. Ten by se měl 8 a půl minuty po startu dotknout lodi ASDS pojmenované Just Read the Instructions. Meteorologové udávají, že počasí bude startu na 60% přát jak dneska, tak zítra (což je alternativní termín). Šance, že se povede přistání je podle Elona Muska okolo 50%. Vy se můžete podívat na online přenos ze startu, který začne vysílat ve 21:30 našeho času.

AKTUALIZACE:
Ke startu nakonec nedošlo. Necelé tři minuty před zážehem se odpočet zastavil, jelikož do ochranné oblasti 10 mil kolem rampy vstoupily bouřkové mraky. Další možnost pro start je zítra ve 22:10 našeho času. V tomto termínu ale není zaručeno, že budou v přistávací oblasti dobré podmínky. 

Zdroje obrázků:
http://i.imgur.com/0VzcUgx.png

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

4 komentářů ke článku “AKTUALIZOVÁNO: Start Falconu 9 s Dragonem odložilo počasí”

  1. roman napsal:

    Elon sám povedal, že šance na pristátie vidí znova len do 50 percent. Ja osobne tomu neverím, ale lepšie je pozitívne prekvapenie ako negatívne 🙂 https://twitter.com/elonmusk/status/587704139225759744

  2. roman hronza napsal:

    Snad to dnes vyjde. Víte zda-li se bude z oblasti plánovaného přistání konat přímý přenos?

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.