sociální sítě

Přímé přenosy

Atlas V (KA-04)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Kanada

Kanada uzavřela smlouvu s provozovatelem družic, společností Telesat a výrobcem MDA Space na prozkoumání možností vojenské komunikační sítě v hodnotě několika miliard dolarů na podporu kanadských ozbrojených sil v Arktidě.

Aetherflux

Vesmírný startup pro solární energii Aetherflux vstoupil na rozvíjející se trh orbitálních datových center a připojil se k SpaceX, Amazonu a dalším, které zkoumají způsoby, jak přesunout energeticky náročnou umělou inteligenci mimo Zemi.

CASIS

Centrum pro pokrok vědy ve vesmíru (CASIS) 4. prosince oznámilo, že NASA prodloužila svou dohodu o spolupráci na řízení Národní laboratoře ISS do roku 2030, což je v současnosti předpokládané datum ukončení provozu stanice. Platnost dohody měla vypršet v roce 2027.

NASA

Slyšení ve Sněmovně reprezentantů o vzestupu čínského vesmírného programu se změnilo v širší kritiku americké vesmírné politiky, včetně současného přístupu NASA k návratu astronautů na Měsíc.

Komplex 37

Ministerstvo letectva schválilo plány na přeměnu bývalého startovacího komplexu 37 využívaného pro rakety Delta IV na Mysu Canaveral na komplex pro raketu Starship společnosti SpaceX.

Orbex

Společnost Orbex, jedna z pěti společností zapojených do programu European Launcher Challenge organizace ESA, obdržela na ministerské konferenci agentury mnohem méně finančních prostředků než ostatní čtyři poté. Stalo se poté co Spojené království odložilo rozhodnutí o tom, jak rozdělit většinu svého příspěvku.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

AKTUALIZOVÁNO: Start Falconu 9 s Dragonem odložilo počasí

Logo mise CRS-6

Na mysu Canaveral je touto dobou velmi pilno. Na startovním komplexu SLC-40 se tyčí raketa Falcon 9 s lodí Dragon na špici. Falcon už má za sebou statický zážeh a je připravený odstartovat ve 22:33 zásobovací misi SpX-6. Více informací o vynášeném nákladu najdete v našem dřívějším článku. Samotný start je velmi zajímavý, ale většina fanoušků se těší hlavně na přistání prvního stupně. Ten by se měl 8 a půl minuty po startu dotknout lodi ASDS pojmenované Just Read the Instructions. Meteorologové udávají, že počasí bude startu na 60% přát jak dneska, tak zítra (což je alternativní termín). Šance, že se povede přistání je podle Elona Muska okolo 50%. Vy se můžete podívat na online přenos ze startu, který začne vysílat ve 21:30 našeho času.

AKTUALIZACE:
Ke startu nakonec nedošlo. Necelé tři minuty před zážehem se odpočet zastavil, jelikož do ochranné oblasti 10 mil kolem rampy vstoupily bouřkové mraky. Další možnost pro start je zítra ve 22:10 našeho času. V tomto termínu ale není zaručeno, že budou v přistávací oblasti dobré podmínky. 

Zdroje obrázků:
http://i.imgur.com/0VzcUgx.png

Štítky:

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
roman hronza
roman hronza
10 let před

Snad to dnes vyjde. Víte zda-li se bude z oblasti plánovaného přistání konat přímý přenos?

Dušan Majer
Dušan Majer
10 let před
Odpověď  roman hronza

Snad to klapne. Z přistávací oblasti přímý přenos nebude – ve vysílání se bude sledovat cesta Dragona. Ale myslím, že alespoň krátké hlasové informace bychom dostat mohli.

roman
roman
10 let před

Elon sám povedal, že šance na pristátie vidí znova len do 50 percent. Ja osobne tomu neverím, ale lepšie je pozitívne prekvapenie ako negatívne 🙂 https://twitter.com/elonmusk/status/587704139225759744

Dušan Majer
Dušan Majer
10 let před
Odpověď  roman

Díky, opraveno.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.