Česko navštíví muž, který chodil po Měsíci

Tato zpráva potěší asi všechny fanoušky kosmonautiky z naší země. Do České republiky dorazí za několik dní americký astronaut Charles Duke, který se zúčastnil mise Apollo 16 a byl desátým člověkem, který se prošel po Měsíci. Ve vesmíru strávil 11 dní 1 hodinu a 51 minut, z čehož 20 hodin a 15 minut připadlo na tři vycházky mimo loď. Během pětidenního pobytu v naší zemi by se měl zúčastnit několik veřejných, ale i uzavřených akcí. Duke nebude v České republice poprvé. Naši zemi navštívil již v roce 2005.

Zdroje informací:
http://www.krestandnes.cz/

Zdroje obrázků:
http://upload.wikimedia.org/…/Official_NASA_portrait_Charles_Moss_Duke_Jr.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

42 komentářů ke článku “Česko navštíví muž, který chodil po Měsíci”

 1. Jakub sobotka napsal:

  Dr. Charles Duke – Procházka po Měsíci

  Astronaut Apolla 16 bude hovořit o své cestě na Měsíc a o svém životě po návratu z této mise. 16. března (pondělí) v 19:00 v hotelu Andel’s, Stroupežnického 21, Praha 5.
  Vstupné 100 Kč

 2. Petr Kubala napsal:

  Nevím, zda jsou konspirátoři nutně nemocní lidé. Ale je faktem, že se jich na netu hemží hodně. Někteří nevěří přistání na Měsíci, jiní zase věří na oblast 51 a někteří na to, že pro Microsoft pracují teroristi z Al-Kaidy 🙂

 3. Petr Valach napsal:

  Čtu ty zdejší výblitky a nestačím se divit. Doporučuji konspirátory ignorovat, neztrácet čas s duševně nemocnými lidmi. Každý konspirátor je duševně nemocný. To není nadávka, ale diagnóza. Handrkování se s takto postiženými lidmi je jako přesvědčit nemocného, že není Ježíš. Je to naprosto zbytečné a k ničemu to nevede.

  Ty lidi, Dušane, nepotřebuješ. Nikdo z nás. Jsou naprosto zbyteční.

 4. Benga napsal:

  Konspirátoři všech zemí, vyližte si p*del.. a vážený týme Kosmonautixu, nenechte se vyvézt z míry a dál pokračujte ve skvělé práci, kterou zde odvádíte, jistě máte podporu nás všech normálních a faktů znalých čitatelů 🙂

 5. Petr Valach napsal:

  Charlie Duke je jedním z mých nejoblíbenějších astronautů a bude-li možnost, rád ho uvidím.
  O té Aldrinově facce vím řadu let, ale nikdy jsem po tom nešel. Tak jsem zapátral na youtube. Výborně, díky za připomenutí.

  Toto je vzkaz konspirátorům. Jste nemocní lidé.
  https://www.facebook.com/exospacecz/posts/847179688682776

  Přeju kosmonautixu mnoho zdaru a díky za články a reportáže.

 6. Malky napsal:

  Inu, nevím co by vám řekl pan Duke, ale pokud budete mít šanci setkat se s Buzzem Aldrinem, raději si své názory nechte pro sebe 🙂

  http://i.imgur.com/BOID1.gif

 7. Jan Krátký napsal:

  Tolerance je hezká věc, ale…pokud se jedinec dobrovolně rozhodne uzavřít svou mysl před fakty i vědou, cíleně obojí ignorovat a žít s problémy a teoriemi, které si sám vytváří, je to jeho věc – jeho hlava.
  Pokud ae při tom svými výlevy pošlapává zásluhy jedinců jako jsou astronauti a celý tým kolem nich, zásluhy lidí, kteří se rozhodli posunout lidstvo dál – a zároveň tím nepřímo špiní i zdejší redaktory, kteří svou obětavou pílí všechny tyto zásluhy připomínají – toto by nemělo být přehlíženo, či slušně odkýváno.

  I když takové křiklouny bychom měli primárně litovat, je morálním závazkem, ba povinností, se jejich slovům též slovně postavit.

  Charles Duke, all Apollo astronauts, NASA, and last but not least blog kosmonautix crew, I Salute You!

 8. Radoslav Packa napsal:

  :-),:-),:-),:-),:-),:-), Vyskúšajte ísť za Charlesom a vytmavte mu to, že ste ho prekukli a on sa Vám konečne ospravedlní.:-),:-),:-),:-),:-),

  Mne kľudne stačí ako dôkaz, že to potom už Rusi vzdali a hlavne neprotestovali !!!!

  Určite treba veľa tolerancie, moje deti veria na Ježiška a je im krásne, a až mentálne dospejú, tak si to budú vedieť v hlave poskladať a prídu na to, ako to v skutočnosti je. Ak náhodou, to nepochopia tak budú žiť celý život v tom sne.
  Preto Vás prosím:
  Vy čo v tom máte jasno a prekukli ste to Americké klamstvo, NEHOVORTE NÁM TO!!! Nekazte nám ten sen, aj tak to nepochopíme. Až dospejeme tak na to prídeme.

 9. Petr Kubala napsal:

  Chce to toleranci. Někdo nevěří na přistání na Měsíci, a proto je horším člověkem? Třeba ve srovnání s autorem, co propaguje podvodníky a škodí astronomii?

 10. Mojmir Byrtus napsal:

  Dušane klid, v každé společnosti, komunitě se najdou slabší kusy. Matka příroda si (alespoň u zvěře) s jejich handicapem umí rázně poradit a takové jedince vyselektovat. Lidstvo – bohužel – je vázáno humanitou a v podstatě tyto slabší kusy chrání.
  Vždycky když narazím na takovéto komentáře, chce se mi zvracet. A asi nejsem jediný, komu se při pohledu na takové zvratky nedělá dobře…

  • Zdenek napsal:

   To je zvláštní, jak se tu oháníte všichni tolerancí a inteligencí. Obzvlášť Tvoje zvratky jsou na vysoké úrovni. Co třeba nějaký argument než posměšky?
   Já rovněž nevěřím, že Američané byli na Měsíci a Tvůj názor /spíš hloupé kecání/ je mi lhostejný.
   S dnešní technikou lze dokumentovat každý cm2 na povrchu Měsíce. Zatím jsme pouze odkazováni na rozmazané a nekvalitní fotografie na odborných serverech. Že nám zprávy o přistání, s barevnými záběry neběží při každém výročí na všech hlavních televizních kanálech?
   Abych se vyjádřil přesně, Američané mohli, teoreticky, v 60. letech doletět na Měsíc, ale rozhodně se s tehdejší technikou nemohli zpět odpoutat z povrchu a odletět na Zemi. To je dost složitý problém i dnes, natož před 50-i lety.
   A teď mě můžete začít nadávat.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Já vám nadávat nebudu, ale kde jste, prosím, přišel na to, že můžeme skenovat Měsíc s rozlišením v centimetrech čtverečních? To je asi stejně pravdivá informace, jako že tajné družice umí číst text na novinách v parku. Nejdokonalejší snímkovací sonda, která kolem Měsíce krouží je LRO a ta už místa přistání nafotila – snímky jsou volně na internetu. Bohužel řada konspirátorů o nich tvrdí, že jsou zfalšované. Ano, nejsou dokonalé, ale momentálně nemáme techniku na detailnější snímky. Snímky, které sonda produkuje jsou pro vědce dostatečně detailní – jsou mnohem detailnější, než všechno, co jsme doposud měli k dispozici.
    Jen tak čistě teoreticky – možná by šlo postavit super dokonalý dalekohled, který bychom umístili na oběžnou dráhu Měsíce, aby detailně nasnímal místa přistání. Stálo by to neskutečný ranec peněz a co z toho? Fotky, které by z toho vzešly by byly jistě kvalitní, ale konspirátoři by o nich prohlásili, že je to fotomontáž. Chápete, kam tím mířím? Takto mimořádně detailní snímkování by nemělo žádný vědecký užitek, bylo by neskutečně drahé a k přesvědčení odpůrců by to stejně nestačilo. Já si myslím, že i kdyby někdo dopravil konspirátory na Měsíc, aby to sami viděli na vlastní oči, tak by začali prohlašovat, že to není pravda a že jim organizátoři jen pouští nějakou projekci. 🙂

   • Jaro Pudelka napsal:

    Vážení konšpirátori. Dajte dokopy financie a pošlite na mesiac vlastnú družicu s tou špičkovou fototechnikou. Budete mať konečne dôkazy, ktorým uveríte.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Myslím, že ani tehdy by neuvěřili. Signál z družice by jim totiž určitě hackla CIA s pomocí HAARPu nebo něčeho podobného a posílala by jim jen cenzurované, případně upravené fotky. 😀

  • Mojmir Byrtus napsal:

   Synku, synku… Až ty jednou dostaneš rozum, tak se z toho samou radostí zblázníš. Už jen tvůj argument o snímání měsíčního povrchu s rozlišením na centimetry nám dává všem jasně najevo, jak silnou osobnost tu v tobě máme a jak moc dané věci rozumíš 😀
   A co se týče argumentů… Za ty roky jich bylo předloženo obrovské množství. Vy – konspirátoři – tvrdíte, že jsou všechny podvrhem a je tedy na vás předložit nezvratné důkazy, že to opravdu podvrhy jsou. Ale za ty roky jste nepředložili nic a celý svět se vám jen směje. Je mi vás upřímně líto…

 11. Alex napsal:

  Žádný takový člověk neexistuje. Není třeba připravovat velké vítání …..

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Váhám, zda na váš komentář vůbec reagovat, protože takovýhle chabý výkřik do tmy je více než trapný. Program Apollo byl reálný a jakékoliv spekulace o tom, že to bylo jen sehrané jsou plivancem do tváře tisíců schopným lidí, kteří to tenkrát dokázali. Byli to skuteční odborníci, kteří věděli, co dělají. Je velmi smutné, že dnes jejich mimořádné úspěchy zpochybňuje kdekdo i bez potřebného vzdělání jen na základě toho, co si přečetl na internetu.

   • inhum napsal:

    Ale alespon Zeme je placata a vznikla pred 6000 lety, diky Astarovi a jeho flotile solarnich elektraren.
    (Omlouvam se za spam a OT, ale takovato zabednenost, jako ukazal Alex, ve mne probouzi tyto asiciace…)

   • Marek napsal:

    Souhlasím s Alexem. Tato nestoudná lež, které v samotných státech nevěří skoro 1/2 Američanů, brzy praskne. Tipnul bych si, hned po přistání čínské posádky na Měsíci.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    To, že něčemu věří x% Američanů bych jako důkaz vůbec nezmiňoval. 78% z nich věří v kreacionismus, pro 40% z nich je astrologie vědou, 10% z nich tvrdí, že viděli mimozemšťany na vlastní oči.
    Nechápu, proč jsou lidi tak fascinováni tím, že jim někdo lže. Je tak těžké otevřít oči a chápat jasně dané důkazy? Vždyť na to stačí selský rozum. Ale lidé jsou od věků fascinováni tím, že před nimi někdo něco tají, že existuje něco tajemného atd. S konspirátory se nedá diskutovat. Jakýkoliv reálný důkaz označí za vládou zfalšovaný, fotky prošly cenzurou, nebo úpravami v Photoshopu. Naopak se sami skálopevně drží svých údajných důkazů, které nejsou za žádnou cenu ochotní opustit, ani po předložení jasných důkazů. Jejich argumenty jsou prostě nedotknutelné a svaté, zatímco argumenty protistrany jsou všechny zfalšované vládou. Ach jo, já bych tak rád byl konspirátor. Mohl bych si vymyslet jakýkoliv blábol, který by nemusel být vědecky podložený, mohl bych si důkazy vymýšlet a slabá místa bych taktně přešel tím, že to vláda tají a že ti prohnilí zpravodajci zničili důkazy.
    Upřímně pánové – Marku a Alexi, jsem docela zklamán, že na náš web chodí lidé s takovými názory. Naivně jsem věřil, že mezi našimi návštěvníky jsou pouze rozumní lidé, kteří takovým laciným řečem od konspirátorů nevěří. Jsem z toho trochu zklamaný.

   • Jaro Pudelka napsal:

    A vy uveríte číňanom. Opäť jeden úplne smiešny a naivný jedinec.

   • Milan napsal:

    Pánové asi hltají film Kozoroh 1 🙂

   • gg napsal:

    Občas pokud něčemu nevěří průměrný Američan, tak je to spíš reference k dobru. 😀

  • Jaro Pudelka napsal:

   Choďte si tie svoje sprostosti deklarovať na topky alebo blesk. Toto je seriózny portál. Ste absolútne smiešny. A existujete vôbec?

   • Petr Kubala napsal:

    Nerad zasahuji do vaší diskuse, ale můžete definovat pojem seriozní portál? Mě napadají různé, ale žádná není s tímto webem kompatibilní.

   • Jaro Pudelka napsal:

    NO COMMENT!!!

   • Ronaldo napsal:

    Si to vystihol! Polointeligencia ala Topky alebo Blesk:) Co uz, zi a nechaj zit, aj taki musia byt:)

  • Ondřej Šamárek Redakce napsal:

   Myslím, že se mýlíte. Charles Moss Duke existuje, za to dám ruku do ohně. 😀
   Ledaže byste to myslel tak, že nikdo nechodil po Měsíci. Pokud tomu tak je a Vy si to skutečně myslíte, na jakých premisách tento názor zakládáte?

 12. pobo napsal:

  Dá se zjistit, kde a kdy bude přítomen v ČR? Kamarád sbírá podpisy a třeba by mi i jeden mohl sehnat 🙂

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.