Nový seriál na našem portálu

banner

Máte rádi naše seriály? Zajímají Vás detaily související se současnou pilotovanou kosmonautikou? Chcete se dozvědět více o životě na ISS? Rádi byste nahlédli na práci astronauta jeho vlastníma očima? Jste zástupkyní něžného pohlaví a ráda byste zjistila, jaké to je být ženou astronautkou? Pokud jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli kladně, mám pro Vás dobrou zprávu. A pokud jste hlavou souhlasně přikyvovali častěji, máte se opravdu na co těšit. Již za tři dny na našem portálu vyjde první díl nového seriálu, který bude docela jiný, než na co jste u nás zvyklí.

Nebudu napínat a rovnou vysvětlím, co Vás čeká. Náš nový seriál pojmenovaný Deník astronautky bude souborem zápisků z deníku italské astronautky Samanthy Cristoforetti, která již za dva týdny startuje k ISS. Obsah tohoto seriálu tak nebude žádnou tvořivou interpretací jednoho z našich redaktorů, ale půjde o slova psaná přímo Samanthou Cristoforetti, konkrétněji o překlad jejích slov.

Můžete se tak těšit na zcela jedinečné osobní vyprávění, ve kterém se dočtete o mnoha aspektech vesmírných letů a práce na Mezinárodní vesmírné stanici. Díky Deníku astronautky budete mít pocit, jako byste byli součástí mise. Kromě toho na Vás navíc čekají pohledy zpět do minulosti, kdy bude Samantha vyprávět o zajímavostech z jejího výcviku a příprav. Tyto bonusy budou vycházet jako samostatné krátké články a budou vždy nějak souviset s hlavním tématem. A aby toho nebylo málo, chystáme pro vás i několik speciálů.

Deník Astronautky u nás bude vycházet pravidelně každé pondělí po půlnoci. Bonusové články se vzpomínkami z výcviku pak vyjdou stejný den k večeru. Moc se těšíme, až Vám budeme moci zprostředkovat zážitky přímo z oběžné dráhy a doufáme, že se Vám náš nový seriál bude líbit. Tak nezapomeňte – už toto pondělí na Vás bude čekat první díl.

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

8 komentářů ke článku “Nový seriál na našem portálu”

 1. geal napsal:

  „Deník astronautky…každé pondělí…“

  Není to spíš týdeník? 😀

 2. Michal napsal:

  Paráda, mám ji už asi dva roky na G+ a vždy dokáže dávat zajímavé příspěvky.

 3. Radoslav Packa napsal:

  Škoda, že si ho tá astronautka nezačala písať od začiatku prípravy cca 2 roky dopredu. Rozhodne to bude zo začiatku a ku koncu zaujímavé, čaká ju aj EVA?

  • Michael Voplatka napsal:

   Přečtěte si podrobně článek. Ve třetím odstavci se píše: „Kromě toho na Vás navíc čekají pohledy zpět do minulosti, kdy bude Samantha vyprávět o zajímavostech z jejího výcviku a příprav.“
   Během Expedice 42/43 je naplánováno několik EVA. Sice se mi nepodařilo vypátrat, jestli se jich Samantha zůčastní, ale dávám tomu velkou šanci. Na výstupy se dlouho připravovala a je kvalifikovaná jak pro EMU tak pro Orlan. S největší pravděpodobností by mohla pracovat na přípravách dokovacího portu pro soukromé pilotované lodě.

   • Radoslav Packa napsal:

    Ja som to čítal, myslel som tým, že to už mohlo dva roky bežať :). Rozhodne ma to veľmi zaujíma!

   • Michael Voplatka napsal:

    Psal jste, že si ho astronautka mohla začít psát dřív. Začala.

    Takže máte pravdu, mohlo to běžet už dva roky. Ale ten nápad jsem dostal až teď. Na druhou stranu zápisky z výcviku byly občas trochu monotónní. To byste nevěřil, kolikrát se nacvičuje třeba takový požár v Sojuzu 😀 Můžete se tak těšit na výběr toho nejlepšího.

 4. Jan Kebrle napsal:

  Paráda, už se nemůžu dočkat, bude moc zajívé mít dojmy kosmonauta z první ruky. Zajímalo by mě, zda deník budete překládat přímo z italštiny, nebo z překladu do angličtiny?

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.