Kosmonautické kvízy 1. díl – ISS

V článku, který avizoval, jak bude vypadat provoz našeho blogu během letních prázdnin, jsem sliboval, že se každý letní čtvrtek můžete těšit na kvízový článek. Dnes přichází první díl této prázdninové série. Je pro Vás připraveno dvacet otázek, které se týkají minulosti, současnosti i budoucnosti Mezinárodní vesmírné stanice. Naší snahou je, aby byly kvízy co nejpestřejší, takže se zde střídají nejrůznější oblasti otázek. Tento kvíz je první svého druhu. Vaše výsledky nám ukážou, zda jsme náhodou nenasadili laťku příliš nízko, či vysoko.

Na vyplnění testu není žádný časový limit. Kvízy nejsou žádným způsobem honorovány, tak by bylo zbytečné podvádět a dohledávat informace na internetu. Snažte se hrát fér a volit odpovědi pouze ze své hlavy. Pak budete skutečně vědět, jak na tom jste. Po zaškrtání odpovědí u všech otázek klikněte na tlačítko Vyhodnotit kvíz. Systém Vás pošle na novou stránku, kde se dozvíte, jak jste byli úspěšní. Pod hodnocením navíc najdete i správné odpovědi. Ale dost už bylo slov. Pojďme vzhůru do tipování.

[mlw_quizmaster quiz=1]

 

Zdroje obrázků:
http://jenniferarman.com/wp-content/uploads/2014/04/question-marks-decoration.jpg
http://upload.wikimedia.org…International_Space_Station_after_undocking_of_STS-132.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

19 komentářů ke článku “Kosmonautické kvízy 1. díl – ISS”

 1. Honza napsal:

  Díky za kvíz. Jen by možná příště nebylo špatné u správných odpovědí nechat i otázky, dalo by se v tom líp vyznat. A úplně nejlepší by bylo nějak zvýraznit správné odpovědi a skutečné odpovědi.

 2. MaG napsal:

  Paráda. U poloviny otázek jsem si moc jistý nebyl a někde mě štvalo, že si nemohu vzpomenout. Takže 13 a nejvíc pobavila hláška „drobné mezery ve znalostech můžete doplnit ze článků na našem blogu“ – takže beru na vědomí a těším se dál.

  Martin

 3. Jan Brič napsal:

  Kvíz je dobrý!Pořady o kosmonautice se mi líbí,děláte to dobře!!!!!

 4. Pavel Rybka napsal:

  Pořádně mi to srazilo sebevědomí. To je trest za to, že jsem neshlédl všechny díly Vašeho pořadu. Dobře, uznávám, nevím dost, budu Vaše pořady sledovat více. Vždyť to mám rád.
  P.S.
  Příčná flétna, to bylo nasnadě. Zkuste si ale představit tu dobu, kdy nebude možno vyloučit ani koncertní křídlo. A mám k tomu i zajímavou otázku: Bylo by možno v beztížném stavu hrát na koncertní křídlo?

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Kvízy by neměly nikomu srážet sebevědomí. Podívejte se na to z té lepší stránky – minimálně něco jste věděl. a pokud máte o téma zájem, jistě si „bílá místa“ snadno doplníte. 😉
   K dotazu – nejsem odborník přes akustiku, nicméně myslím si, že i křídlo by mohlo v beztížném stavu hrát. Vibrace z desky, které se přenášejí na atomy vzduchu nejsou závislé na přitažlivosti.

   • Jakub napsal:

    Možná by ale byl problém s tím, že kladívka by se nevracela po úderu na strunu zpět. Myslím, že klávesy nejsou vraceny zpět žádnou pružinou ale pouze díky gravitaci.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Aha, tak zase až tak podrobné znalosti o stavbě hudebních nástrojů nemám 🙂

 5. Ruda napsal:

  PArada dostal jsem se nad polovinu. Jdu dneska vsadit sportku, dneska to vypada nadejne:-)

 6. Petr Tomaník napsal:

  Uzasne & moc diky.stezi polovina,ale i tak uzasne prosvezeni.

  Btw pozoun je kratsi golfove hole,tudiz by se dle meho i do sojuzu vesel 😉

 7. peter napsal:

  moment,..Canadarm2 ..máte uvedené, že má 1,6 m . Nebude to chybne?

 8. Matyn napsal:

  Díky za tyhle kvízy!
  Nejvíc mě pobavila 17 otázka. Nevím jak by se Catherine vlezla do sojuzu s pozounem 😀

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.