sociální sítě

Přímé přenosy

Starship (IFT-9)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Pentagon

Pentagon výrazně zvyšuje výdaje na umělou inteligenci pro vojenské operace a zvyšuje strop smluv pro systém Maven Smart od společnosti Palantir Technologies na téměř 1,3 miliardy dolarů do roku 2029.

Dawn Aerospace

Společnost Dawn Aerospace 22. května oznámila, že začala přijímat objednávky na bezpilotní kosmický letoun Aurora, který je schopný vynést šest kilogramů užitečného zatížení na suborbitálních letech.

Licence pro Starship

Federální úřad pro letectví (FAA) 22. května oznámil, že schválil další let sestavy Super Heavy/Starship. Úřad uvedl, že provedl komplexní bezpečnostní přezkum nehody letu č.8 a dospěl k závěru, že společnost SpaceX uspokojivě odstranila příčiny nehody.

Blue Origin

Společnost Blue Origin zveřejnila nové podrobnosti o vývoji cislunární transportní kosmické lodi, která bude přepravovat palivo z oběžné dráhy Země na oběžnou dráhu Měsíce pro přistávací modul Blue Moon Mk2.

Starfish Space

Společnost Starfish Space, která se zabývá servisem družic, je připravena vypustit svou druhou misi, která se pokusí o spojení s jinou družicí. Družice Otter Pup 2 je připravena ke startu v rámci mise SpaceX Transporter-14.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Vesmírná technika: Konstrukce Falconu 1

VT_2022_02

Falcon 1, první raketa postavená firmou SpaceX, byl dvoustupňový nosič, který na obou stupních používal kapalné pohonné látky. Jako okysličovadlo byl využit kapalný kyslík, jako palivo kerosin – raketový petrolej RP-1. První stupeň poháněl raketový motor Merlin, jehož modernější varianty se používají dodnes na raketách Falcon 9 a Falcon Heavy. Nosná raketa Falcon 1 měřila na výšku (včetně motoru prvního stupně) 22,6 metru.

Pokud Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku pořadu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče.

Vesmírná technika vychází na MALL.TV každý pátek .

Kromě Vesmírné techniky najdete na internetové televizi MALL.TV i další pořady Kosmonautixu. Každý den zde vycházejí Vesmírné zprávy, které informují o dění v kosmonautice. Také zde najdete živě a česky komentované přímé přenosy startů raket pod názvem Vesmírné starty.

Pokud si chcete prohlížet tyto pořady přímo v aplikaci na svém telefonu, tabletu nebo na chytré televizi, zde je návod jak naladit MALL.TV

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Maniak
Maniak
3 let před

Neměl by článek být označen jako lákadlo na video na Mall.tv? Žádné informace jsme se nedozvěděli. 🙁

Ladislav
Ladislav
3 let před
Odpověď  Maniak

Promiňte, ale co více by jste chtěl slyšet? Podle mě tam informací bylo dost a normálně podané. Třeba jste si zapomněl pustit zvuk.

Dušan Majer
Dušan Majer
3 let před
Odpověď  Tomáš Kohout

Jak napsal Tomáš, hlavní porce informací tohoto článku je obsažena ve vloženém videu.

Maniak
Maniak
3 let před
Odpověď  Dušan Majer

Já to chápu. Jen jsem se snažil naznačit, že preferuji textovou formu podávání informací. Je mnohem pružnější, snadno se můžete vracet, pokud potřebujete či přeskakovat pasáže, které jsou vám již známé. Tahle móda videí mi přijde tak trochu nešťastná.

Michal Václavík
Michal Václavík
3 let před
Odpověď  Maniak

Existuje stále velké množství psaných zdrojů, vyžijte je. Vesmírná technika vychází ve formě videa již od konce roku 2018, takže asi má také stále dost svých diváků. Tak jim pořad neberte a najděte si jiný zdroj psaných informací, jak jsem psal je jich taktéž mnoho.

Maniak
Maniak
3 let před
Odpověď  Maniak

Odpovím sobě, protože pan Václavík má nějaký speciální statut, že nejde odpovědět na jeho komentář.
Jde o to, že jsem natěšenej na článek a bum, ono je to po rozkliknutí video. :-/
Nic jiného v tom nehledejte. Možná, kdybyste tyhle videočlánky tak označili…

Dušan Majer
Dušan Majer
3 let před
Odpověď  Maniak

1) Michal nemá žádný „speciální statut, že nejde odpovědět na jeho komentář“. Ani na Váš komentář reagovat nejde. Je to proto, že každou reakcí se zúží pole pro reakci. Kdyby systém neměl limit počtu reakcí, za chvilku by tu byly jen uzounké nudle komentářů.
2) Videočlánky jsou označeny názvem seriálu – zde Vesmírná technika. Kromě toho jsou uvedeny v rubrice Foto a video. Viz přiložený obrázek.

3) Někomu vyhovují články, někomu videa. Snažíme se pokrývat informační servis pro všechny zájemce. Zrovna Vesmírnou techniku byste ale měl zkusit. Texty pro ni tvoří Michal Václavík a díky tomu jsou v pořadu ověřené informace a v některých případech i takové, které jinde nejsou. Jinými slovy, pokud byste měl z naší tvorby sledovat jen jeden seriál, pak bych určitě doporučil právě Vesmírnou techniku.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.