Vesmírná technika: Vývoj raketových motorů RD-170

VT_2022_50

Postavit nejsilnější ruský raketový motor nebylo jen tak. Před inženýry stála celá řada technologických výzev, se kterými do té doby neměl nikdo z nich žádné zkušenosti. Vývoj raketového motoru RD-170 (a podobného motoru RD-171) proto probíhal postupně. V rámci každé etapy se experti zaměřili na důkladné zkoušky jednotlivých systémů, ke kterým byly vyžity často i desítky testovacích exemplářů.

Pokud Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku pořadu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče.

Vesmírná technika vychází na MALL.TV každý pátek .

Kromě Vesmírné techniky najdete na internetové televizi MALL.TV i další pořady Kosmonautixu. Každý den (kromě pátku) zde vycházejí Vesmírné zprávy, které informují o dění v kosmonautice. Také zde najdete starší díly živě a česky komentovaných přímých přenosů startů raket pod názvem Vesmírné starty.

Pokud si chcete prohlížet tyto pořady přímo v aplikaci na svém telefonu, nebo tabletu, zde je návod jak naladit MALL.TV.

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

11 komentářů ke článku “Vesmírná technika: Vývoj raketových motorů RD-170”

 1. PetrK napsal:

  Díl je velmi zajímavý, o tom není sporu.
  Bohužel úložiště není spolehlivé, pokud se zadaří, v 7 min 3 reklamy, na to nemám nervy. Stáhnout to nelze, tudíž ještě jednou bohužel.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Pokud se nepletu, tak tento komentář píšete už asi u třetího dílu v řadě. Vy už víte, jak to funguje a my Váš názor už také známe. Jak sám vidíte, nic se v tomto směru nemění. Příští týden tedy nemusíte video sledovat, abyste ušetřil své nervy, protože to bude opět stejné.

  • Honza1616 napsal:

   Bohužel každý máme nějaký problém.

   Mě zase není pochuti poslouchat jakým způsobem je namluvené video:((
   mluvený projev pana Majer je jako kdyby mluvil na 2-leté děti, přitom třeba na podobném webu elonx.cz s nikým kdo dělá videa problém nemám.

   A to že články nejsou v psané podobě, protože na podobné zájmové weby chodím skoro pořád jen v práci když jsu na datech a tedy tyto články pak přeskakuji protože nechci plýtvat daty na přehrávání videa,
   přijde mi že dnes začíná být populárnější dělat videa a podcasty než psát články, pravda vyhnete se potřebě textové korektury, to bude ten problém.

   Nicméně vám PetřeK jde aspoň pomoci, doporučuji používat blokovače reklam,
   já v tomto videu neměl jedinou reklamu
   uBlock Origin vám dokonce pomůže zablokovat i prvky které nejsou reklamou, jako třeba ta hromada obrázku v pravém boxu typu „Přednášející“ „doporučujeme“ „prop.předměty“ „podcasty“ „poděkování“
   Mám hezký uhlazený web
   https://i.ibb.co/9c4jgBK/image.png

   a taky těch 12 sledovacích Cookies co mi zde prohlížeč hlásí které musí blokovat, to je hnus :((

   Nějakou drobnou nerušivou reklamu nebo 2 nebo 3 na webu
   nebo 1 ve videu bych snesl,
   ale je toho čím dál víc a to už prostě taky nehodlám tolerovat a že autoři a správci webu tak přicházejí o příjem penízků z reklam…. jejich blbost, nemají nám toho cpát tolik

 2. Jan Jancura napsal:

  Velké díky za další, velmi zajímavý díl seriálu

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.