sociální sítě

Přímé přenosy

krátké zprávy

Slingshot Aerospace

Slingshot Aerospace, společnost zabývající se analýzou vesmírných dat, získala kontrakt z programu AFWERX amerického letectva na zdokonalení techniky identifikace družic na oběžné dráze pomocí fotometrických dat a umělé inteligence.

Frontgrade Gaisler

Švédská národní kosmická agentura (SNSA) udělila společnosti Frontgrade Gaisler, poskytovateli radiačně odolných mikroprocesorů pro vesmírné mise, kontrakt na komercializaci prvního neuromorfního zařízení System on Chip (SoC) pro vesmírné aplikace.

ULA

United Launch Alliance se chystá vynést prvních 27 družic z více než 3 200 plánovaných kusů pro širokopásmovou konstelaci Amazon Project Kuiper. Start je naplánován na 9. dubna. Družice vynese raketa Atlas V.

Starship

NASA 28. března oznámila, že přidala vesmírnou loď Starship od společnosti SpaceX do své smlouvy NASA Launch Services (NLS) II. Smlouvu NLS II využívá agentura k získávání služeb startu pro mnoho vědeckých a průzkumných misí.

GITAI

Specialista na vesmírnou robotiku GITAI dokončil koncepční studii mechanického ramene, které by bylo připraveno podporovat japonský lunární rover s posádkou.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Pátý ročník Czech Space Weeku zve k návštěvě

Je jedno, zda jste „jen“ zájemce o vesmír a baví Vás kosmonautika, můžete být třeba učitel, který hledá vhodnou inspiraci pro své studenty, ale dveře jsou otevřeny o nově vzniklým start-upům, či zavedeným firmám. O čem je vlastně řeč? O největším českém festivalu, který se zaměřuje na kosmický průmysl. Czech Space Week totiž za pár dní zahájí svůj již pátý ročník. Stejně jako v minulých letech je pro zájemce připravena řada akcí, mezi kterými si asi každý najde něco, co jej zaujme. V rámci dnešního článku se Vás pokusíme seznámit alespoň s některými zajímavými momenty celé akce, jejímž mediálním partnerem jsme se stali i pro tento ročník. Czech Space Week je v roce 2022 naplánován na období mezi 28. listopadem a 2. prosincem.

Dvoudenní akce Space2Business proběhne v pražském Kongresovém centru.
Dvoudenní akce Space2Business proběhne v pražském Kongresovém centru.
Zdroj: https://www.czechspacenews.cz/

Ať už jste na poli kosmických technologií již zavedené firma, nebo začínající start-up, neměli byste minout dvoudenní akci Space2Business, která proběhne mezi 28. a 29. listopadem v Kongresovém centru v Praze. Tato akce má podporu Evropské kosmické agentury (ESA), Agentury Evropské unie pro Kosmický program (EUSPA), ale i dalších evropských firem a investorů. V rámci Space2Business mohou zástupci jednotlivých firem navázat vzájemnou spolupráci a posílit tak budoucí plánované projekty. Pro účastníky jsou připraveny například různé konference, ale i soutěž pro start-upy.

V rámci Czech Space Weeku je naplánována i mimořádně atraktivní přednáška pro veřejnost. Profesor Petr Kulhánek přijede 1. prosince do Tisé u Ústí nad Labem, kde ve zdejší kavárně Refugio od 18:30 povypráví o nejdokonalejším (a také nejdražším) kosmickém teleskopu všech dob. Můžete se tedy těšit na fascinující vyprávění o Teleskopu Jamese Webba. Jak už bylo uvedeno v samotném úvodu článku, na Czech Space Weeku si přijodu na své všichni – včetně laické se tedy pamatuje také na odbornou veřejnost a její program. Mezi 30. listopadem a 1. prosincem se v Praze například uskuteční odborný seminář pořádaný pod záštitou Českého předsednictví Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem dopravy a za podpory Evropské komise a EUSPA. I tato akce spadá pod Czech Space Week a jejím úkolem je implementovat strategie EU pro spolupráci s Indo-pacifikou oblastí.

Minikonference pojmenovaná Příští zastávka: Vesmír cílí primárně na studenty středních a vysokých škol se zájmem o práci v oboru kosmických technologií.
Minikonference pojmenovaná Příští zastávka: Vesmír cílí primárně na studenty středních a vysokých škol se zájmem o práci v oboru kosmických technologií.
Zdroj: https://www.czechspacenews.cz/

Studenty ze středních a vysokých škol by zase mohla zaujmout minikonference pojmenovaná Příští zastávka: Vesmír. Studenti v jejím rámci získají informace o možnostech, které mají jak během studia, tak i po něm. Minikonference, která proběhne 2. prosince mezi 11:00 a 16:00 v prostorách pražského planetária, má účastníky seznámit s aktuální situací a motivovat je k dalšímu vzdělávání a nabírání kontaktů pro jejich pozdější profesní život. Připraveny jsou diskuse se zástupci průmyslu, vědy, univerzit, středních škol i státní správy. Na panelové diskuse s hosty bude možné navázat jak v přestávkách, tak i po konci oficiálního programu. Na 2. prosince pak v rámci Czech Space Weeku připravila Hvězdárna Ždánice pozorování Slunce s ukázkou v planetáriu a

Všechny potřebné informace o Czech Space Weeku, v článku zmíněných akcích, ale i o mnoha dalších projektech, které se v dalších dnech v rámci festivalu uskuteční, najdete na oficiální stránce https://www.czechspacenews.cz/czech-space-week/.

Zdroje informací:
https://www.czechspacenews.cz/

Zdroje obrázků:
https://www.czechspacenews.cz/wp-content/uploads/2022/08/banner_CSW.jpg
https://www.czechspacenews.cz/wp-content/uploads/2022/08/Navrh-bez-nazvu-1-e1666108809875.png
https://www.czechspacenews.cz/wp-content/uploads/2022/10/ss-e1666566375450.png

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.