sociální sítě

Přímé přenosy

GSLV MkII (NISAR)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Josef Aschbacher

Josef Aschbacher 13. května při slyšení před výborem Evropského parlamentu prohlásil, že je „zázrak“, že Evropa dosáhla vedoucí role v některých vesmírných oblastech, jako je pozorování Země a navigace, vzhledem k tomu, že její výdaje na vesmír značně zaostávají za Spojenými státy a Čínou.

Artemis Accords

Norská ministryně obchodu a průmyslu Cecilie Myrsethová podepsala Artemis Accords během akce v sídle Norské kosmické agentury v Oslu, které se zúčastnil šéf agentury a chargé d’affaires velvyslanectví USA v Oslu.

Solestial

Startup Solestial, který se zabývá solární energií získal v rámci financování série A 17 milionů dolarů na rozšíření výroby křemíkových fotovoltaických panelů pro vesmírné aplikace.

OneWeb

Společnost Ramon.Space, specialista na vesmírné výpočty, 14. května oznámila dohodu o dodávce systémů digitálních komunikačních kanálů pro nejméně 70 připravovaných družic OneWeb, což pomůže s přechodem konstelace na softwarově definovanou síť, kterou lze aktualizovat na oběžné dráze.

Zeno Power

Zeno Power, startup financovaný rizikovým kapitálem, který vyvíjí jaderné baterie pro extrémní prostředí, 14. května oznámil, že získal 50 milionů dolarů v rámci financování série B na urychlení své práce v oblasti vesmírných a podvodních energetických systémů.

Arabsat

Saúdskoarabský geostacionární operátor Arabsat podepsal 14. května dohodu o poskytnutí širokopásmové kapacity z navrhované konstelace na nízké oběžné dráze Země se společností Telesat.

Varda Space Industries

Společnost Varda Space Industries oznámila, že 13. května úspěšně přistála její návratová kapsle W-3 v Jižní Austrálii, čímž dokončila svou třetí misi. Mise W-3 se zaměřila na shromažďování dat pro vojenský hypersonický výzkum.

Aspera

NASA 14. května oznámila, že společnosti Rocket Lab zadala zakázku na vynesení mise Aspera raketou Electron. Start je naplánován nejdříve na první čtvrtletí roku 2026 ze startovacího komplexu 1 společnosti na Novém Zélandu.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Popáté ve finále Křišťálové lupy! Moc Vám děkujeme!

Dámy a pánové, jste opravdu skvělí. Dnes mi v mailové schránce přistála zpráva od organizátorů, že se náš projekt kosmonautix.cz dostal do finále ankety Křišťálová Lupa 2022 – Ceny českého Internetu. To znamená, že nás Vaše hlasy dostaly do finále této ankety již popáté v řadě. Stejně jako v minulých letech jsme přitom nikoho v rámci nominační fáze k hlasování nevybízeli. Lidé nás tedy do finále v kategorii Zájmové weby nominovali dobrovolně a za to bychom jim chtěli na tomto místě upřímně poděkovat. Stejně jako v minulých letech po postupu do finále zkusíme chytit příležitost za pačesy a požádáme naše čtenáře o hlasy.

Projekty, které se dostaly do finále kategorie Zájmové weby v anketě Křišťálová lupa 2022.
Projekty, které se dostaly do finále kategorie Zájmové weby v anketě Křišťálová lupa 2022.
Zdroj: https://kristalova.lupa.cz/

Do pravého sloupce našeho webu (na mobilech jej najdete pod hlavním polem) jsme přidali banner Křišťálové lupy. Stačí na něj kliknout a dostanete se na hlasovací stránku. Při využití tohoto odkazu už máte v kategorii Zájmové weby zaškrtnutý kosmonautix, ale pochopitelně můžete hlasovat i v ostatních kategoriích pro projekty, které se Vám líbí. Ve spodní části stránky pak vyplníte svůj mail, zaškrtnete, že nejste robot a dáte odeslat své hlasy. Není nutné zaškrtávat políčko nad mailovou adresou o „šíření obchodních sdělení“.

Pokud tedy máte náš web rádi a chcete jej podpořit, tohle je ideální příležitost – a navíc vás to nebude stát ani korunu. Už samotný postup do finále je pro nás (stejně jako každý rok) ohromným úspěchem. I kdybychom skončili ve finále na poslední (desáté) příčce, nebudeme zklamaní. Konkurence je i letos opravdu velká. Tentokrát se navíc do finále kategorie Zájmové weby dostal i další projekt, který popularizuje vědu – jsou to naši kolegové z Vědátora! Pokud tedy máte rádi jejich tvorbu, klidně svůj hlas udělte jim, zaslouží si to. Už jen samotná skutečnost, že ve finále této kategorie jsou dva popularizační projekty, je sama o sobě úžasná.

Hlasovat můžete už nyní až do 1. listopadu. Výsledky ve všech kategoriích budou zveřejněny 24. listopadu na slavnostním vyhlášení. A jak jsme si vedli v minulých ročnících Křišťálové lupy v kategorii Zájmové weby?

  • 2018 – 8. místo
  • 2019 – 6. místo
  • 2020 – 5. místo
  • 2021 – 6. místo

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
TritonJ
TritonJ
2 let před

Máte můj hlas. Držím palce, ať je umístění ještě lepší než loni.

Dušan Majer
Dušan Majer
2 let před
Odpověď  TritonJ

Moc děkujeme – za hlas i za přání!

Zdenecek
Zdenecek
2 let před

Zasloužíte si to
PS: Můj hlas máte také

Dušan Majer
Dušan Majer
2 let před
Odpověď  Zdenecek

Díky moc!

David Suchomel
David Suchomel
2 let před

Jsme moc rád. Můj hlas a rodiny máte. Držím pěsti a ta bedna prostě padne.

Dušan Majer
Dušan Majer
2 let před
Odpověď  David Suchomel

Děkujeme, bedna by byla super, ale to je pro nás doslova Everest 😀

Novotny Jiri
Novotny Jiri
2 let před

Taktéž se přidávám a přeji co nejlepší umístění.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.