sociální sítě

Přímé přenosy

Pegasus-XL (LINK / Swift Boost)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

FOSSA Systems

Španělský startup FOSSA Systems získal v rámci kola financování přibližně 10,5 milionu dolarů na rozšíření své konektivity. Toto kolo zahrnovalo investiční nástroj do technologií podporovaný španělskou vládou.

Shield Space

Britský startup Shield Space plánuje spojit svůj software pro autonomní provoz družic s možnostmi servisu na oběžné dráze společnosti ClearSpace, aby řešil vznikající orbitální hrozby.

U.S. Space Force

Americké vesmírné síly zahajují novou soutěž na dodávky antén pro mobilní ovládání družic, čímž formálně obnoví program, který zrušily poté, co opustily kontrakt se společností AeroVironment v hodnotě 1,7 miliardy dolarů a přešly na komerčnější strategii zadávání veřejných zakázek.

Vantor

Společnost Vantor si vybrala BAE Systems pro stavbu své nové generace družic pro zobrazování s vysokým rozlišením. Tato volba spojuje Vantor s bývalou divizí Ball Aerospace, která pomáhala vyvíjet satelity pro pozorování Země společnosti DigitalGlobe.

York Space Systems

Společnost York Space Systems 24. června oznámila, že družice, kterou postavila pro americké vesmírné síly, úspěšně demonstrovala obousměrnou taktickou komunikaci s využitím ultravysokofrekvenčních (UHF) při spojení z nízké oběžné dráhy Země.

Vast

Společnost VAST podepsala smlouvy s dalšími partnery pro výzkum mikrogravitace, který bude probíhat na komerčních vesmírných stanicích společnosti VAST.

NASA

Generální inspektor NASA ve své nejnovější zprávě varuje, že kapacita startovacích ram se blíží jejich limitům a jaké to představuje problémy pro kosmodromy.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Dnešní výročí: Třetí Zond

Uběhlo 55 let od startu zkušební družice určené k výzkumu Měsíce.
18. července 7:00

Rubrika:

Štítky:

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Vaclav
Vaclav
5 let před

Dle WIKI se jednalo o sondu k průzkumu Marsu, která „propásla“ startovní okno a dostala náhradní program. Vyzkoušela fotografování cílového tělesa, kterým byl v tomto případě Měsíc a dálkové spojení směrem k dráze Marsu. K té sice doletěla, ale jako nefunkční těleso, spojení ztratila v pouhých 153 mil.km od Země. Jednalo se o sondu první generace o váze 960 kg vynášenou nosičem R-7. K Marsu žádný z několika dosavadních pokusů Ruska funkční nedoletěl, podařilo se to až v roce 1971 sondě označené jako Mars 2 která byla jen částečně úspěšná, hlavní úkol přistát na Marsu / v provozuschopném stavu / nesplnila, což se Rusům nikdy nepodařilo ani při dalších pokusech.
Doufám, že pohledem do historie neotravuji, ale Mars je na pořadu dne a tak to snad bude někoho zajímat.

Jan Sedlacek
Jan Sedlacek
5 let před

Roskosmos na stránce https://www.roscosmos.ru/25304/ uvádí, sonda Zond 3 patří do série 3MV, která byla určena k průzkumu Venuše a Marsu, tzn. pro dálkové kosmické lety.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.