SpaceX oznámila statický zážeh stupně B1061, který poletí na první ostrou misi lodi Crew Dragon s čtyřčlennou posádkou.
25. dubna 10:40
Astrobotic
Společnost Astrobotic, která vyvíjí lunární přistávací moduly, se rozhodla nechat převzít společností Voyager Technologies, aby mohla rychle rozšířit své kapacity pro očekávané potřeby lunárního programu NASA a splnit tak předpokládané požadavky.
Nejako som si doteraz neuvedomil, ze maju letiet styria ludia. Mal som pocit, ze menej.
Nebude na ISS plno?
Ne, po zavedení soukromých lodí se počítá s navýšením počtu obyvatel ISS ze šesti na sedm.
Staticky zazeh rakety pro prvni ostrou misi? To je nezvykle brzo….
Ma to nejaky duvod proc delaji staticky zazeh nekolik mesicu pred ocekavanym startem?
Je to zážeh na McGregoru, pak se stupeň jako vždy převeze na Floridu, kde podstoupí pár dní před startem kratičký zážeh i s horním stupněm (a lodí Crew Dragon).