Armádní družice Noor-1 vypuštěná raketou Qased prý dosáhla oběžné dráhy 425 km. Šlo by o pátou íránskou družici na oběžné dráze a první armádní.
22. dubna 10:36
USA
Bílý dům vydal výkonné nařízení, jehož cílem je sjednotit a urychlit vývoj kvantových technologií v USA, včetně vesmírných systémů, které by mohly umožnit navigaci, snímání a bezpečnou komunikaci nové generace.
Pozor, v prípade úspechu (zatial nepotvrdené z nezávislých zdrojov) ide už o piatu iránsku družicu, nie tretiu.
Aha, díky za info, měl jsem špatný zdroj, opravím to.
Tady záznam startu: https://twitter.com/LaunchStuff/status/1252893106011324416
NORAD potvrdil družicu na dráhe 426 x 444 km, sklon 59.8°.
Díky za info!