Bude umístěn na východním pobřeží v lokalitě Tuticorin a začne se budovat v polovině roku 2020. Bude určen zejména pro nové rakety SSLV.
1. ledna 11:25
MDA Space
Společnost MDA Space postaví pro Kanadskou kosmickou agenturu radarovou zobrazovací družici. Kanadská vláda mezitím studuje možnosti satelitního systému nové generace.
Fakticky to skutečně je východní pobřeží, ale já bych to spíše nazval jižní cíp. A hlavní smysl tohoto kosmodromu budou starty na polární dráhy bez nutnosti vyhýbat se Srí Lance
Máš pravdu, ale to už by se do krátké zprávy nevešlo.