Na LEO 26. prosince dopravila trojici družic Gonets-M z kosmodromu Pleseck.
27. prosince 9:49
Blue Canyon Technologies
Výrobce malých družic a poskytovatel služeb pro kosmické mise Blue Canyon Technologies, který je součástí divize Raytheon společnosti RTX (NYSE: RTX), představil svůj nejnovější subsystém pro kosmická zařízení s názvem FleXbus. Jedná se o připravenou a letově ověřenou sadu komponentů, včetně špičkového subsystému FleXcore.
Rakety rokot používají ukrajinské systémy řízení letu, proto jeho další využívání je pro Rusko, tedy zvlášť pro ruské mise vzhledem k vzájemné krizi nepoužitelný.
Je už jasné jaký nosič nahradí Rokot? Mohla by to být Angara 1.2 nebo Sojuz 2.1v?
Pokud vím, tak má Rusko v plánu postavit ve své režii nastupce, raketu Rokot-2,která by měla létat od roku 2021.
Myslím si pán Zvoník a vieme to všetci nadšenci kozmonautiky že u rusov to lepšie vyzerá na papiery ako v skutočnosti
Da se souhlasit, ale jako ICBM ma sanci, zvlast, kdyz nemusi stavet zbrusu novou raketu, ale hlavne dodelat navadeni. Pokud sem teda spravne informovan.
rusi nepotrebuju navigaciu aby tie rakety mohli fungovat ako ICBM, taku navigaciu tie rakety maju a este stale ich maju zopar v aktivnej sluzbe, takze musia byt funkcne
oni potrebuju upravenu navigaciu a elektroniku aby to mohli pouzivat ako nosnu raketu pre vynasanie satelitov
Pane Jakubko vycházím pouze z informací, které jsou k dispozici.