ŽIVĚ: Tisková konference po schůzi evropských ministrů

Včera a dnes probíhala ve španělské Seville schůze ministrů členských zemí Evropské kosmické agentury Space19+. V dřívějších měsících jste si mohli u některých našich článků všimnout poznámky, že o osudu různých návrhů se bude rozhodovat právě na ministerském setkání, které se uskuteční koncem roku – a šlo právě o Space19+. Dvoudenního jednání se zúčastnili již zmínění ministři členských států ESA, ale přizvání byli i zástupci Slovenska a Kanady, aby diskutovali o budoucích evropských kosmických aktivitách a především o rozpočtu Evropské kosmické agentury na další tři roky.

Po ukončení jednání by měla přijít tisková konference, které se zúčastní například nejvyšší muž ESA, ředitel Jan Wörner. Přímý přenos má od 14:00 vysílat ESA TV a v našem článku najdete psaný online přenos, ve kterém se pokusíme shrnout všechny důležité představené informace.

Zdroje informací:
http://www.esa.int/

Zdroje obrázků:
https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/…68783b33c727da9e940579816ae508d3&oe=5E7C25FA

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

40 komentářů ke článku “ŽIVĚ: Tisková konference po schůzi evropských ministrů”

 1. Alois napsal:

  Aby mělo členství význam a nebylo jen příspěvkem na aktivity jiných, je třeba aby naše firmy či vědecká pracoviště dostávaly a realizovaly zakázky zhruba v rozsahu příspěvku. Aby se to dalo objektivně zhodnotit bylo by třeba toto vyčíslit. Nikde jsem nic podobného nenašel. Dávat jen peníze by bylo nejen málo, ale zejména by to nenutilo naše firmy a vědecká pracoviště udržovat kontakt se špičkou.

 2. Radek napsal:

  Vtipné srovnat si příspěvky jednotlivých států. Například Německo, které má navíc ještě štědře financovanou DLR, s Británií. Dost ostuda pro zemi s takovou historií v letectví a kosmonautice, jakou UK je.

 3. Pavel napsal:

  Po takové době dáváme trochu málo na výzkum v oblasti kosmonautiky a už jsou tu poslanci kteří by to hned zrušily. Vyz nedávno avizované plány ODS, kteří chtějí šetřit tím, že to zase zarazí. Prý je to plýtvání 🙁

 4. SFENCE napsal:

  Trochu me mrzi, ze CR stale troskari jen se 150 miliony.

 5. Tomáš napsal:

  je tam i zástupce České Republiky?

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.