Slavíme sedmé narozeniny

Sedm let je dlouhá doba – zvlášť v tak dynamickém oboru jako je kosmonautika. Dnes, prvního září 2019, slaví náš blog sedmé výročí od svého založení. Jako obvykle proto přichází článek, který se pokusí zhodnotit uplynulý rok a poděkovat Vám všem. Není to žádná zdvořilostní fráze, když řeknu, že si ohromně vážím všech, kdo na náš web chodí – od čtenářů, kteří „jen“ čtou naše články, přes ty, kteří aktivně diskutují v komentářích, přes autory z redakce až po správce našich profilů na sociálních sítích. Kosmonautix je ekosystém, ve kterém má každý své místo. Jsme rádi, že jste s námi.

Když se podívám zpět na uplynulých 12 měsíců, vidím spoustu článků, velké množství úžasných momentů a jednu velkou komunitu, která kolem našeho webu vznikla. Vím, že to píšu často, ale nemohu to opomenout ani tentokrát. Velice si vážím souznění, jaké funguje mezi našimi čtenáři a redakcí. Přijměte touto cestou mé poděkování za to, že nás čtete a že i Vaše komentáře pod články jsou ve většině případů přínosné, k tématu a přináší nové zajímavé informace. Vážím si toho, že se našemu webu vyhýbají nešvary jiných portálů, kde bují diskuse mimo téma či hádky mezi diskutujícími. A největší zásluhu na tom máte právě Vy, čtenáři.

Dušan Majer s Čestným uznáním od Podvýboru pro letectví a kosmický program

Dušan Majer s Čestným uznáním od Podvýboru pro letectví a kosmický program
Foto: Karel Zvoník

V březnu letošního roku se navíc naše redakce dočkala mimořádného ocenění, když na půdě Parlamentu České republiky převzala „Čestné uznání za publicitu z oboru vesmírných programů“ od Podvýboru pro letectví a kosmický program. Takového ocenění si mimořádně ceníme, jelikož společně s naší redakcí byli oceněni i nejrůznější piloti a další odborníci s praxí dlouhou několik desítek let.

V uplynulých 12 měsících ale nebylo vše jen sladce růžové. Přečkali jsme společně i pár horších chvilek, kdy naše rozhodnutí nebyla vždy čtenáři přijata pozitivně. Stačí připomenout přesun našich komentovaných přenosů z YouTube na MALL.TV, nebo nedávná diskuse o vhodnosti používání výrazů dnes a zítra v článcích o živých přenosech. Přesto jsme se přes tyhle rozbouřené vlny dokázali přenést a za to chci všem ještě jednou poděkovat.

Ve výčtu důležitých momentů uplynulého roku z hlediska našeho portálu nemohu a ani nechci zapomenout na to, že právě Vaše hlasy nominovaly náš web do loňské soutěže Křišťálová lupa – cena českého internetu. Ačkoliv jsme Vás v nominační fázi nijak nevyzývali k posílání hlasů, nominovali jste nás do finálové desítky v kategorii Zájmové weby. Ve finálovém hlasování jsme Vás již o hlasy požádali a výsledkem bylo překrásné osmé místo. Na svém kontě máme již několik ocenění odborného rázu, ale jelikož všechno děláme pro čtenáře, tak nás právě tenhle úspěch těší dvojnásobně.

Můj dík na tomto místě patří celé redakci našeho webu. To, že čtenáři u nás najdou každý den minimálně dva články a často i několik krátkých zpráv není jen tak. Články samy nevznikají a za každým z nich je jejich autor. Člověk, který ve svém volném čase prochází internet, hledá zajímavosti, aby je předal ostatním. Věřte mi, že mluvím čistou pravdu, když říkám, že si neskutečně vážím všech kolegů z naší redakce. Každý z nich je pro náš web nenahraditelný a má v redakci své pevné místo. Je mi ctí stát v čele této skvělé skupiny lidí, bez kterých by kosmonautix nikdy nemohl existovat, nebo by fungoval v mnohem omezenějším režimu, než na jaký jsme si všichni zvykli. Děkuju Vám všem, pánové!

Jako tomu bývá již tradičně, tak i dnes přidám srovnání statistik za období 1. září 2018 – 31. srpna 2019 přičemž v závorce je rozdíl oproti stejnému období o rok dříve).

Počet návštěv: 1 894 148 (+ 4,17 %)
Nejúspěšnější den: 3. 3. 2019 (13 206 návštěv)
Počet stránek, odkud k nám přišly návštěvy: 827(+74,84 %)
Průměrná doba strávená na stránce: 3 minuty 25 sekund (- 3,54 %)
Průměrný počet navštívených stránek/návštěvu: 2,22 (- 3,54 %)
Počet území (států), odkud jsme zaznamenali návštěvy: 154 (- 2)
Pár exotických území (států), odkud přišly návštěvy: Východní Timor, Rwanda, Somálsko, Sýrie, Zambie, Vanuatu, Senegal, Surinam, Jemen, Gambie, Palestina, Nepál, Guatemala, Belize, Kuvajt, Kyrgyzstán, Nikaragua, Namibie, Mozambik, Mali, Togo, Kambodža, Bangladéš, Jamajka, Irák

Další tradicí těchto narozeninových článků je vyhlášení tří nejlepších redaktorů. Jde o výpočet zohledňující aktivitu autora. Tři autoři, kteří byli v uplynulém roce aktivní, dostanou drobné věcné ocenění, které jim může časem připomenout, že se velmi aktivně podíleli na tomto našem společném projektu.

1. místo Dušan Majer – 523,5 bodů
2. místo Lukáš Houška – 59,2 bodů
3. místo Roman Vyhnánek – 58,3 bodů

Ocenění pro tři nejaktivnější redaktory našeho webu za uplynulý rok.

Ocenění pro tři nejaktivnější redaktory našeho webu za uplynulý rok.
Foto: Dušan Majer

Zdroje obrázků:
https://i.etsystatic.com/10681087/r/il/0341d1/1413947856/il_fullxfull.1413947856_34d0.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

74 komentářů ke článku “Slavíme sedmé narozeniny”

 1. hansnasa napsal:

  Chlapi přeji všechno nej a ať vás táto záslužná práce baví minimálně až
  do důchodu.Prostě díky moc za celý Kosmonautix.

 2. Karel Marhan napsal:

  Všechno nejlepší a díky za vše celému týmu. Není dne, kdy bych k Vám alespoň na chvíli nezavítal. 🙂

  A hodně štěstí do dalších let!

 3. Honza Š. napsal:

  vše nejlepší k narozkám 🙂

 4. Nemo napsal:

  Také se připojuji upřímnou gratulací ke krásným sedmým narozeninám. 🙂 Je moc fajn, že jste. Přeji všem tvůrcům hodně dalších ocenění, krásných článků, ale i toho normálního lidského štěstí 🙂

 5. Fuji napsal:

  Live long and prosper.
  Kosmonautix, Dušan Majer & další redaktoři

 6. Pavel napsal:

  Vše nejlepší k narozeninám. Sedum let je v současné době síla. Takže přeji do dalších let hodně sil a neutuchající nadšení pro kosmonautiku, neb to vyzařuje ze všech článků.

 7. Fx napsal:

  Pripájam sa ku gratulantom! Odvádzate vynikajúcu a užitočnú prácu. Veľmi detailné a presné informácie v článkoch, pritom skvele zrozumiteľné. Klobúk dole, páni, máte môj obdiv! Prajem pevné zdravie a všetko dobré aj do ďalších rokov!

 8. vencour napsal:

  Vše nej. Kéž máte nadále o čem psát a ať je to pořád vzrušující a zábavné 😉

 9. Pacholik napsal:

  Diky moc vsem a at vam to vydrzi! Take preji spoustu zabavy pri dalsi tvorbe! V neposledni rade preji cam i nam spoustu zajimavych udalosti v kosmonautice!

 10. bill napsal:

  Ano, v tom Vašem popisu je to přehledné se spoustou inspirativních momentů. 🙂

 11. Jan napsal:

  Víte že děláte lidi závislé na Vašich stránkách? Gratuluji k výročí nejlepšímu webu!

 12. Aurelius napsal:

  Prajem všetko len to najhoršie,
  aby vás obchádzalo
  a nech sa vám už nikdy nepostaví,
  kameň do cesty.
  Všetko dobré 😉

 13. bill napsal:

  Zdravím Vás Dušane.

  Už několikrát jsem se zamýšlel, jak dokážete stihnout (Vy i Vaši kolegové) toto dílo nad rámec svého hlavního zaměstnání. Mohl byste nám zkusit krátce naznačit, jak vypadá Váš běžný den, týden a měsíc, kdy se v tomto rámci odehrává všechno to podstatné. Pochopitelně mě zajímá jen práce redakční a přednášková. 🙂 Něco málo si dokážu představit, ale pořád mi toho hodně uniká. Myslím, že v tom bude hodně vůle, nadšení, ale i nějaké pokrokovější metody sebekázně a organizace práce. Vezměte nás prosím na malou chvilku do zákulisí toho dobře namazaného stroje jménem Kosmonautix. 🙂

  Věřím, že nejsem sám koho to zajímá. 😉

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Hezký den,
   mohu se o to pokusit, ale je to jen rámcové, protože každý den, týden či měsíc jsou jiné. někdy mám třeba tři přednášky v týdnu, jindy jsem měsíc bz přednášek. Důležité je, neustále si udržovat přehled o tom, co nás čeká za významné plánované události a tomu přizpůsobovat ostatní povinnosti. Pokud se ty povinnosti nedají přesunout, začínám kontaktovat ostatní kolegy, zda by se o danou událost někdo nepostaral. S tím jde ruku v ruce i plánování článků. Když například vím, že mám přednášku kupříkladu v Karlových Varech, do kterých pojedu v poledne a vrátím se kolem půlnoci, tak si třeba den nebo dva dopředu napíšu krátký článek na ten den a také hlavní článek na den následující – abych měl v den přednášky klid na plánování cesty. Pochopitelně je potřeba komunikovat i s ostatními redaktory, zda třeba nechystají nějaký článek. Pokud ano, mám usnadněnou práci a mohu na daný termín naplánovat jejich dílo. Když ten čas v dalších dnech opravdu hoří, napíšu si do zásoby i několik článků. Pokud se nepletu, tak můj rekord byl pět článků za den a do toho jsem ještě stříhal nějaké video. Ale tohle tempo bych dlouhodobě rozhodně nevydržel.
   Co se týdne týče, tak pokud se nebavíme o konci měsíce (viz níže), tak v pondělí vždy stříhám Vesmírné zprávy – začínám kolem desáté a někdy tak ve tři odpoledne už je video hotové. Jelikož v úterý vychází články od Ondry Šamárka, mám většinou volno, případně sepíšu krátký článek na pondělí. úterý a středa jsou takové běžné dny, ve čtvrtek jsem v kontaktu s Michalem Václavíkem a koordinujeme jeho text pro pořad Vesmírná technika. Michal mi ho večer pošle, já ho načtu, začnu stříhat a video je hotové. Vždy se snažím, aby bylo video v pátek ráno na Mall.TV, ale ne vždy je to možné. Sice někdy chodím spát ve tři ráno, ale zase můžu spát, do kdy chci (pokud pak není přenos nebo něco podobného). Pátek a sobota jsou zase takové běžné dny, v neděli jsem v kontaktu s Lukášem Houškou, který se mnou konzultuje podobu Kosmotýdeníku – už během týdne jsme v kontaktu a řešíme témata, která se zpracují do článků během týdne a co je vhodné pro KT.
   No a dostáváme se k podobě nějakého běžného dne. Pro zjednodušení si vezmu den, kdy nestříhám, protože to jsem popsal už výše. Jsem spáč, takže mi nedělá problém vstávat v devět nebo deset ráno – proto bývají aktuality, které se stanou ráno, doménou ostatních kolegů. Při snídani si pročítám komentáře, které se na webu objevily od chvíle, kdy jsem šel spát a na některé, které to potřebují, odpovím. Pak mám vlastně celý den tak nějak rozpitý do sebe (nikoliv alkoholicky 😉 ). Myslím to tak, že nemám přesně definované co kdy a jak dlouho dělám. Prohlížím si videa na YouTube (nejen kosmonautická), jednou za čas si načtu Twitter Chrise B a Chrise G, kteří jsou perfektní v aktuálním informování. Pokud mne něco zaujme, vytvořím z toho krátkou zprávu, malý článek, nebo velký článek. Zjistil jsem, že funguju v jakýsi několikaměsíčních vlnách. Čas od času mi víc vyhovuje psát za tmy, jindy zase za světla. Do toho občas načtu fórum, abych zkontroloval nové komentáře, případně sám nějak přispěju. Občas pípne mail, případně upozornění z Facebooku, kde jsem spolutvůrcem našeho profilu. Lukáš Houška se většinou stará o příspěvky, já o komentáře. Pokud jeden z nás nestíhá – bude třeba mimo PC, dá tomu druhému vědět a ten si vezme na svá bedra i práci, kterou dělá běžně ten, kdo zrovna nemá čas. No a zapomínat nesmím ani na komentáře na našem webu, které taky občas potřebují odpověď a čas od času se podívám i na videa na MALL.TV či YouTube, zda tam není komentář, který potřebuje odpovědět. Touhle vzájemně se prolínající směsicí se táhne brouzdání po internetu a většinou chodím spát mezi půlnocí a jednou ráno. Mám výhodu vtom, že mne živí tvorba videí (dříve na Streamu dnes na MALL.TV), takže mám čas na všechny ostatní aktivity, mezi kterými hraje prim právě kosmonautix.
   Velmi specifické období pak přichází na konci každého měsíce, kdy je potřeba připravit Vesmírné výzvy – samozřejmě souběžně se všemi výše popsanými činnostmi. Většinou kolem 25. dne měsíce si sepíšu všechny události uplynulého měsíce a rozdělím si je na hlavní témata, ze kterých budou reportáže a na krátká témata, která budou v centrálním bloku. Abych trochu šetřil hlasivky, pracuju postupně. Nenačítám tedy najednou celý text jako dříve (ostatně pořad se zněkolikanásobil oproti svému začátku. Většinou načtu jako první centrální blok krátkých zpráv, který během druhého dne pokryju fotkami a videem. Večer pak sepíšu text několika hlavních zpráv, které ještě před spaním načtu. Druhý den je pak sestříhám a pokryju obrázky a videem. Večer sepíšu zbylé zprávy a načtu. Další den je opět sestříhám a pokryju obrazovým materiálem. Začíná fáze, kdy je základ videa hotový, ale protože jsme stále 2 -3 dny před koncem měsíce, začíná číhací fáze. Hlídám aktuální události a podle potřeby je doplňuju do videa. Když je poslední den v měsíci a není plánován žádný start, pustím se do finalizace. Ta obnáší třeba kontrolu všech obrazových přechodových efektů, nebo doplnění hudby a její tlumení pod komentářem. Jakmile je hotovo, přichází ještě jedna kontrola a pak už spouštím render. Jelikož jsem se před rokem rozhodl pro extrémní kvalitu v podobě 4K rozlišení a 60 snímků za sekundu, chvilku to trvá. Třeba 42 minut dlouhý díl si řekne o 24 hodin dlouhý render. Proto je potřeba dobře plánovat, kdy render zahájit. Musí to být období, během kterého nedělám žádný přímý přenos ani žádné jiné video. Extrémní zatížení procesoru a dalších částí počítače neumožňuje žádnou podobně náročnou činnost. Jakmile je render dokončen, začnu video nahrávat na YouTube. Opět narážíme na komplikace spojené s vysokým rozlišením a počtem snímků za sekundu. 45 minut dlouhé video v tomhle formátu má nějakých 44 GB, takže upload na YouTube zabere klidně osm hodin. V této fázi se už dá počítač používat vcelku normálně, takže můžu dělat další videa, ale třeba přenos bych si v téhle fázi nerisknul.
   Jakmile se blíží nový měsíc, tak ještě asi dvě hodiny před půlnocí začnu dělat statistiky uplynulého měsíce z hlediska našeho blogu, které jsou určeny pro kolegy z redakce. Jsou tam třeba nejčtenější, nejkomentovanější, či nejlépe hodnocené články měsíce, dále statistiky návštěvnosti, porovnání s minulým měsícem atd, aby měli kolegové zpětnou vazbu, ze které mohou vycházet.
   A samozřejmě do toho všeho přichází akce, jako jsou třeba přednášky, komentované přenosy, ale i zápasy našeho týmu v malé kopané, nebo hokejové Dukly Jihlava. A pak ještě takové věci jako nákupy, servis auta, práce kolem domu … Harmonogram každého měsíce, týdne i dne je proto unikátní a vždy se přizpůsobuje aktuálním podmínkám, které je potřeba splnit a občas se třeba kvůli odkladům startů mění situace ze dne na den. Není tak výjimkou, že některý článek píšu třeba týden před vydáním, abych na to pak nemusel myslet a měl klid.
   To je tedy shrnutí mých aktivit. Ostatní kolegové to mohou mít trochu jiné, ale za ně nemohu hovořit. 😉

   • bill napsal:

    Do této chvíle jsem měl lidi z Kosmonautixu intuitivně v úctě za to co každý den čtu. Teď tu ale sedím a dívám se na ten přehledný popis (6976 znaků / 35 minut!) s otevřenou pusou a žasnu!!! :))

    Děkuji za to vyslyšení mé prosby a znovu i za to co děláte.
    Jdu si to přečíst ještě jednou. 🙂

    P.S. Ještě abych nezapomněl, přiměl jste mě se hodně zamyslet nad svoji produktivitou. Díky!

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Je to dáno tím, že nás to baví. A to pak jde všechno snáz. 😉

   • bill napsal:

    3,3 znaků/sec?! + korektura

    Nemohl byste prosím ještě pro můj vnitřní klid dopsat, že už jste měl tento Váš příspěvek ze zákulisí Kosmonautixu rozepsaný… :))

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Korektura byla minimální, proto tam teď vidím pár překlepů. 😉
    A předpřipravené to nebylo. Jen se mi podařilo si Vašeho komentáře všimnout hned, jak jste ho odeslal, takže jsem mohl hned začít psát. Navíc mne nic nezdržovalo, nemusel jsem si dohledávat žádné skutečnosti, jako při psaní běžných článků. Prostě jsem psal to, co mi zrovna hlava přinesla. A musel jsem psát rychle, protože hlava předbíhala a už už přemýšlela o další větě aniž by ta současná ještě byla dopsaná. 🙂
    Snad tedy ten „spěch“ není na výsledku znát a dává to aspoň nějaký smysl. 😉

   • Petr Groh napsal:

    Aktivity Dušana Majera:

    Wow!!!
    Smekám…

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Díky, ale občas si říkám, že bych toho mohl udělat víc, protože se občas objeví tolik super témat v jednu chvíli, ale bohužel čas chybí. 😉

   • Petr Boček napsal:

    Děkuji za naprosto úžasně napsaný pohled do jednoho pracovního dne spolutvůrce tohoto skvělého webu.
    Váš příspěvek mi mírně vyrazil dech i když jsem něco takového očekával (že tomu tady věnujete X hodin denně). Díky za vaše nadšení a celému týmu kosmonautix taktéž. Chodím sem denně a jste pro mne vždy jasná první volba v hledání aktuálních informací o kosmonautice. Myslím, že děláte obrovský díl práce pro popularizaci kosmonautiky v ČR. Všechna čest, díky !

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Děkuji, jsem rád, že se Vám práce naší redakce líbí. Je to něco, co nás baví a když vidíme zájem ostatních, tak je to radost.

 14. Martin napsal:

  Som pravidelny a dlhorocny navstevnik. Dakujem a vazim si vsetky clanky a nocne zive prenosy 🙂
  Len tak pre zaujimavost, kolko % navstevnikov je zo Slovenka?
  Inac ja sa prihlasujem z UK.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Jsme rádi, že nás sledujete z Velké Británie. Na Váš dotaz je jednoduchá odpověď. Slovensko je (hned po ČR) druhým nejaktivnějším uživatelem našeho webu. Podle Google analytics jsme za období 1.9.2018 – 31.8.2019 zaznamenali 278 557 návštěv ze Slovenska, což je 14,71 % všech návštěv za toto období. Pokud by to někoho zajímalo, zde je TOP10 států z hlediska počtu návštěv našeho webu za výše uvedené období.
   ČR – 1 505 692 (79,49 %)
   Slovensko – 278 557 (14,71 %)
   Německo – 24 464 (1,29 %)
   USA – 11 535 (0,61 %)
   Velká Británie – 11 072 (0,58 %)
   Rakousko – 9 755 (0,52 %)
   Francie – 6 351 (0,34 %)
   Polsko – 5 333 (0,28 %)
   Švýcarsko – 3 939 (0,21 %)
   Nizozemí – 3 186 (0,17 %)

   • Gyngy napsal:

    Tiez dakujem za paradne citanie a web plny zaujimavosti!

    Len vam ako Slovak v CZ kazim statistiku 😉

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Jsme rádi, že se k nám vracíte a je úplně jedno odkud. 😉

 15. rhronza napsal:

  Všechno nejlepší! Děkuji za všechny články a možnost Diskusního fóra. Skvělá práce 🙂

 16. sumec napsal:

  Vše nejlepší a děkuji a ať se moc daří!!!!!!!!!!!!!

 17. Jaro Pudelka napsal:

  Jedno veľké ďakujem a mohutnú gratuláciu posielam celému redakčnému tímu a taktiež čitateľom. Long Live Kosmonautix.

 18. tonda napsal:

  Velká gratulace k narozeninám!7=šťastné číslo!Znamená to taky vychytání dětských nemocí,úspěšné absolvování 1třídy a teď se to začne zdokonalovat,bude to jízda!Proto přeju pevný zdraví,další super nápady do budoucna celé redakci a i návštěvníkům !Jste všichni super!Děkuji Vám!
  P:S:Mám tu čest poznat šéfa i některé pány redaktory osobně a musím přiznat,že takovou squadru jen tak nenajdete,pokud vůbec!
  P:S.S.A pokud jde o trpělivost,tu má Dušan na rozdávání!Obdiv máš chlape velikej!!

 19. Spytihněv napsal:

  Gratulace. Díky kosnonautixu je jistota, že nic více či méně důležitého neunikne pozornosti. Tak ať nás společně čeká mnoho dalších roků (nebo třeba i pár desetiletí).

 20. Tobijáš Vitoušek napsal:

  Vše nejlepší a děkuju !

 21. bill napsal:

  Hezké nedělní ráno.

  Posílám poděkování Dušanu Majerovi, za tu krásnou myšlenku, kterou před 7 lety dostal a zrealizoval. Děkuji všem lidem z redakce i jejím dopisovatelům za pravidelné dávky informací z oblasti kosmonautiky. A také bych moc rád poděkoval i všem zapáleným nadšencům, kteří skrze diskuzi a své postřehy spoluvytváří toto nádherné místo. Mám vás všechny rád!

  Díky Kosmonautix! 🙂 *

 22. Petr Hájek napsal:

  Dík za Kosmonautix ,gratuluji k výročí a přeji redakci hodně zdraví a ještě více sil do dalších let.

 23. Jan Jančura napsal:

  Rovněž děkuji za zajímavé články a přeji hodně elánů a tvůrčí síly do dalších let.

 24. Milan Mařík napsal:

  Také se přidám ke gratulaci, je obdivuhodné jaký skvělý web jste dokázali vytvořit, udržet a dokonce stále posouvat na vyšší úroveň. Přeji vám ať se dočkáte, a vlastně mi všichni, nové kolonky ve statistice a to “počet přístupů mimo planetu Zemi” a výčet nejexotičtějších míst.

 25. Ajvn napsal:

  Všechno nejlepší tomuto krásnému zjevení.
  Přeji Vám-nám mnoho dalších neméně krásných let.

 26. Tom napsal:

  Tak vše nejlepší.

  Děkuji za další super rok nabytý informacemi. A hlavně děkuji za vaše společné úsilí při přípravě článků pro nás a Dušanovu bezbřehou trpělivost při řešení problémů.

  Přeji celému týmu a hlavně Dušanovy do další šťastné sedmičky hodně trpělivost, odhodlání a pevné zdraví a nám všem spousty zajímavých zážitků a článků z kosmonautiky.

  Díky Kosmonautixu za jejich skvělou práci.

 27. maiden napsal:

  Ja jen doufam, ze na pozvance k predani cestneho oceneni na pude parlamentu Ceske republiky bylo uvedeno, ze pozvanka byla vystavena „vcera“ a slavnostni predani probehne „zítra“, nekdy „zacatkem“ roku.

  Kdyz uz, tak uz.
  😉

 28. Jan Mládek napsal:

  Přeji všechno nejlepší k sedmým narozeninám. Opravdu si vážím všeho co pro nás čtenáře děláte. Snad oslavíte ještě minimálně dvakrát-třikrát tolik let.
  Jen mě trošku mrzí že aspoň třetí místo v nejaktivnějšího redaktora nedostal Ondřej Šamárek, kolikrát z pondělí na úterý nemohu usnout dokud si nepřečtu noví díl Svět nad planetou 😀
  Stejně nejcennější ocenění co může být není nějaká Křišťálová lupa nebo Čestným uznáním od Podvýboru pro letectví a kosmický program, ale ty počty návštěv a pozitivních a věcných komentářů ke každému článku 🙂

  • Jan Mládek napsal:

   ještě jako takovej malej dárek ode mě, i když jste jej už dostali před sedmi měsíci, tak je můj návrh na zajímavého hosta do standashow (mrk, mrk 😀 ) + pokud se blíží nějaký start a končí standashow, tak se snažím lidi nahnat na ten správný přenos 😀 (akorád dvakrát se to zvrtlo tak že, byl start na poslední minutu ukončen)
   Víc asi udělat nemohu, a to že lidi odkazuji na váš web, je už asi automatický 😀

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Jé, tak toho si moc vážím, díky za krásný dáreček – nebo spíše dárečky. 😉

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Děkujeme za přání. Ondra byl horkým kandidátem – letos skončil na čtvrtém místě, ale rozestupy byly minimální. Doslova rozhodoval každý článek.
   Máte pravdu v tom, že tu největší odměnu dostáváme od čtenářů každý den. 😉

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.