Brněnská výstava „Tenkrát na Měsíci“

Po celé prázdniny můžete v Technickém muzeu v Brně navštívit výstavu, která je věnovaná 50. výročí prvního pilotovaného přistání na Měsíci, mise Apollo 11. Vernisáž výstavy proběhla 3. června a navštívit ji můžete až do 29. září. Těšit se můžete třeba na velkoformátové fotografie, nebo na model přistávací nohy lunárního modulu, jejíž součástí je i žebřík. Zájemci si tak mohou sami zkusit, jaké pocity zažíval Neil Armstrong, když dělal onen malý krok pro člověka.

Fanoušky podpisů slavných osobností pak jistě zaujme, že součástí výstavy jsou originální podpisy všech dvanácti mužů, kteří kráčeli po Měsíci. „Amerických prezidentů je 45, papežů 266, ale astronautů, kteří se prošli po Měsíci, jen dvanáct,“ komentuje garant výstavy Tomáš Přibyl a dodává: „Je to nejexkluzivnější klub v historii lidstva. A my ho návštěvníkům můžeme prezentovat na jednom místě.

Garant výstavy Tomáš Přibyl u infopanelů.

Garant výstavy Tomáš Přibyl u infopanelů.
Foto: Technické muzeum v Brně

Projekt Tenkrát na Měsíci ale není jen o statické výstavě. Jeho součástí je i doprovodný program s tématickými přednáškami. 16. července se v 17:00 uskuteční v Technickém muzeu v Brně přednáška „Dobytí Měsíce“ a 24. září opět v 17:00 přednáška „Program Apollo: velké plány, skromná realita“. Obě připraví garant výstavy Tomáš Přibyl. Technické muzeum v Brně navíc přichystalo i tři tématické pamětní medaile. Zatímco dvě z nich se dají koupit na pokladně, třetí je exkluzivní a získat se dá pouze za účast například na výše uvedených přednáškách.

P.S. Pokud Vás zajímají přednášky Tomáše Přibyla, pak možná oceníte informaci o tom, že tento popularizátor kosmonautiky dnes od 17:00 vystoupí v Jihlavě. V Malovaném sále Muzea Vysočiny (Masarykovo náměstí 55) bude hovořit na téma „Příběh lunárního modulu“.

Zátiší s přistávací nohou lunárního landeru.

Zátiší s přistávací nohou lunárního landeru.
Foto: Michal Přibyl

Zdroje obrázků:
Technické muzeum v Brně
Michal Přibyl

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

12 komentářů ke článku “Brněnská výstava „Tenkrát na Měsíci“”

 1. Karlos napsal:

  Pan Přibyl je zřejmě krok předemnou 🙂 už 14 dní si dělám rešerši jen na lunární modul, že bych si udělal ucelený přehled všeho o LM a vypadá to, že bude stačit podívat se na YT 😀

 2. Alois napsal:

  Jestli Artemis není jen politické plácnutí do stojatých vod, tak výstava napoví na jaký triumf se má Amerika opět těšit.

 3. MichaelM napsal:

  „Program Apollo: velké plány, skromná realita“ Opravdu?

 4. Jirka Hadač Redakce napsal:

  Jupíííí. Mám radost hned z několika důvodů, zajímavá výstava, potenciálně z toho plyne další návštěva Brna o prázdninách. Co kluci? 😀
  Dalším důvodem je, že z přednášek v jihlavském muzeu bývá videozáznam, což znamená, že Tomu Přibylovi přibude na youtube další přednáška, skvělé. A pokud si dobře pamatuju, stejnou přednášku měl už na pozdim ve Valmezu a byla báječná, takže si ji moc rád shlédnu znovu.
  Takže zbývá se dotázat, jestli se budou zaznamenávat ty přednášky v technickém muzeu v Brně. Tu druhou jsem už viděl, ale tu první neznám.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.