sociální sítě

Přímé přenosy

PSLV-XL (Proba-3)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Dlouhý pochod 10

Čína provedla úspěšný test oddělení aerodynamického krytu užitečného zatížení pro raketu Dlouhý pochod 10. Test hodnotil design krytů, strukturu připojení, plán oddělení a maximální dostupnou obálku. Všechny testované parametry splňovaly jejich konstrukční požadavky.

LM 400

Společnost Lockheed Martin 19. listopadu oznámila, že její nová družicová platforma střední velikosti LM 400 bude mít svou orbitální premiéru příští rok na palubě rakety Firefly Aerospace.

Teledyne Space Imaging

Společnosti Teledyne Space Imaging a Satlantis oznámily partnerství na Space Tech Expo Europe. Jedná se o vývoj elektroniky senzoru pro pozorování Země a planetární průzkum. Satlantis vyvine Front-end Electronics (FEE) pro vyvíjený detektor CIS125 TDI Teledyne.

Iceye

Společnost Lockheed Martin začala spolupracovat s konsorciem vedeným společností Iceye, finskou společností provádějící pozorování Země, která se specializuje na družice pro radarové zobrazování. Společnosti pracují na vývoji technologií rozpoznávání cílů s umělou inteligencí pro finskou armádu.

Chance Saltzman

Generál Chance Saltzman, velitel vesmírných operací U.S. Space Force, navštívil Starbase v Boca Chica během šestého zkušebního letu rakety SH/SS. Saltzman byl pozván SpaceX, aby sledoval zkušební let a zúčastnil se dvoudenního hodnocení programu.

Space ISAC

Středisko pro sdílení a analýzu vesmírných informací (Space ISAC) otevřelo své první mezinárodní operační středisko v Austrálii. Expanze přichází v době rostoucích obav o zranitelnosti kybernetické bezpečnosti v orbitálních systémech.

Boost!

ESA 19. listopadu oznámila, že prodlužuje smlouvy se společnostmi HyImpulse, Isar Aerospace, Orbex a Rocket Factory Augsburg (RFA) v celkové hodnotě 44,22 milionů eur prostřednictvím svého programu „Boost!“, který má pomoc při integrovaném testování nosných raket

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Vesmírný průmysl v roce 2018

Podle zprávy Bryce Space and Technology dosáhl globálně hodnoty 360 miliard USD – na segment raketových nosičů připadlo 6,2 miliardy USD.
10. května 21:10

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
MKM
MKM
5 let před

Dobrý den, rád bych,jestli by nebylo možné, někdy napsat článek o tom co je na družicíc, sondách a podobně tak drahé. Je pro mě nepředstavitelné proč se například cena, dá se říci dnes už běžné družice vyšplhá tak vysoko. Myslím tím nějaké příklady pro nás neznalé, abychom si to lepší představili. Díky.

Dušan Majer
Dušan Majer
5 let před
Odpověď  MKM

Hezký den,
doporučuji třeba tohle video (pokud umíte anglicky – https://www.youtube.com/watch?v=30XpSozOZII
Ve zkratce (a značně zjednodušeně) se dá říct, že nejdražší je testování.

Martin Havrila
Martin Havrila
5 let před

Zdravim, ja som ten graf videl uz kdesi za predminuly rok. Neviem aka je metodika, ale zda sa mi dost pochybny. Podla neho ma „launch Industry“ podiel len 6.2 miliard dolarov. Ak to naozaj myslia ako priemysel, tab by tam mali byt zaratane aj naklady na vyvoj rakiet a len taka SLS napriklad zhltla 2.1 miliardy za rok 2018 (zdroj wikipedia). Ale ak aj pocitam cisto len platby za starty rakiet bez nakladov na vyvoj a tych startov bolo 114 (zdroj wikipedia), tak to vychadza priemerne 54,4 milionov za start. Co mi prijde ako velmi male cislo.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.