LRO bude hledat LRA

Laserový odražeč (LRA) NASA umístěný na sondě Beresheet možná přežil tvrdé přistání. Laserový výškoměr Lunar Orbiteru se ho pokusí při přeletu zóny dopadu objevit.
14. dubna 15:05

Pin It
(Visited 164 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
(Visited 164 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.


8 komentářů ke článku “LRO bude hledat LRA”

 1. marian napsal:

  Laserový odrážač určite neprežil, pri dopadovej rýchlosti vyše 950 m/s je vôbec otázne, či sa sonda úplne nevyparila, prinajlepšom sa rozbila na miniatúrne kúsky. Neviem kde autor tejto krátkej zprávy zobral takúto hlúposť, keďže opäť nie je uvedený zdroj. Skôr si myslím, že je to skomolenina správy, že LRO bude hladať (pre začiatok) pomocou laserového výškomera stopy po impakte Beresheetu, určite ale nie odraz od jeho odrážača.

  • PetrK napsal:

   “Yes, we believe the laser reflector array would have survived the crash although it may have separated from the main spacecraft body,” the Massachusetts Institute of Technology’s David Smith, the principal investigator for LOLA and an emeritus researcher at NASA Goddard in Greenbelt, Maryland. LOLA will begin planning observations early next week, he said.”

   David Smith je samozřejmě naivní snílek. Zeptejte se raději Mariana, ten tomu rozumí lépe.

   • marian napsal:

    Tak určite lepšie ako sa spýtať Petra K, ktorý len slepo zrecituje niekoho prehlásenie bez toho, aby sa nad ním zamyslel. Mimochodom, pripomínam, že pôvodne ozdrojovaná táto správa nebola, preto som si myslel že ide o skomoleninu. Každopádne to že z laserového odrážača na sonde prežilo pri rýchlost dopadu takmer 1 km/s niečo viac ako kopa rozprášeného skleného piesku je naozaj len otázkou viery, nie reality. A je jedno či to povedal David Smith z MIT alebo Petr K z buhvi odkial.

    • Dušan Majer napsal:

     Pánové, oba vás poprosím, abyste omezili vymezování se vůči ostatním diskutujícím děkuji. Ta úroveň ironie už je trochu moc vysoká.

     • PetrK napsal:

      Omlouvám se. Nadzvedly mě dvě věci: okamžitý odsudek bez ochoty ověřit si fakta (zdrojový článek šel dohledat), a potom ten útočný tón vůči autorovi – o uvedení zdroje se dá požádat i jinak. S tou ironií jsem to přehnal, to beru.

     • Dušan Majer napsal:

      Chápu Vaše důvody a proto si velmi cením toho, že jste přiznal, že jste to přehnal, děkuji.

   • ptpc napsal:

    Nie je dôležité kto to hovorí ale dôležité je čo hovorí…

 2. Roman Vyhnánek napsal:

  Možná je to hloupost, ale myslím, že vzhledem k úhlu dopadu (píše se o 8 stupních), umístění na horní části konstrukce landeru a téměř kulovivému tvaru odrážeče tu určitá možnost přežití (třeba jen několik procent) je, a je ji možné prověřit z LRO.
  Primární samozřejmě bude snímkování oblasti dopadu.

Zanechte komentář