ŽIVĚ A ČESKY: Druhý pokus pro tajnou družici na těžké Deltě

Raketa Delta IV Heavy měla dnes ráno v 5:19 našeho času vystartovat z Vandenbergovy základny v Kalifornii na tajnou misi NROL-71. Start byl ovšem zrušen zhruba dvě a půl hodiny před startem, jelikož kontrola odhalila problémy se záložní komunikační linkou mezi startovní rampou a řídícím střediskem. Firma United Launch Alliance se tedy rozhodla pro opatrný přístup a start přesunula o necelých 24 hodin. Rádi bychom Vás tedy pozvali k našemu přesunutému přímému přenosu. Starty tajných misí jsou často spojené se spekulacemi o určení nákladu, na které se můžeme těšit i nyní.

Ke startu by mělo dojít zítra, tedy v neděli 9. prosince v 5:06 středoevropského času. Náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 4:50 SEČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu.

Zdroje informací:
https://spaceflightnow.com/
https://www.ulalaunch.com/
https://www.rocketlaunch.live/
https://forum.nasaspaceflight.com/

Zdroje obrázků:
http://files.abovetopsecret.com/files/img/xz5c059066.jpg

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

9 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Druhý pokus pro tajnou družici na těžké Deltě”

 1. Alois napsal:

  Vojáci sekají “ Hubbly“ jako Baťa cvičky. NASA dostala zadara dva kousky z jejich přebytků. Zajímalo by mne jak s nimi naloží. Modernizovaný Hubble v bodě L mimo kolotoč na LEO, by mohl být zajímavý.

 2. Aloisha napsal:

  Chytře amíci. NASA nejdřív dalekohled vyprojektuje, odzkouší, provozuje roky v terénu. Vojáci to pak můžou používat. S rusáky se to nedá srovnat. Těm všechny prachy sežere armáda. A lidi jsou jim ukradení. Alois to vidět nepochopil.

 3. Lukas napsal:

  V sucasnosti je to zrejme tak,ze armada urcuje vedecky pokrok,ale v 60 rokoch min.storocia to bol prave projekt apollo ktory urcoval smer novych technologii.

 4. Vlastimil Pospíchal napsal:

  Ví se něco o třetím pokusu o start mise NROL-71?

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.