Jak to bylo se založením SpaceX

Pozadu nezůstává ani společnost SpaceX - zde je vyvedeno její logo i emblém lodi Dragon.

Vážení čtenáři, dnes je Silvestr a za několik hodin všichni společně vstoupíme do nového roku. Tento čas svádí k odlehčeným tématům, lidé se chtějí bavit a hodit starosti všedního dne za hlavu. Ani my Vás z této vlny nesesadíme a jako poslední článek letošního roku Vám přinášíme odlehčené téma. Podíváme se na otitulkované video, které vám prozradí, jak vlastně vznikla firma, která dnes patří mezi hlavní hráče na poli kosmonautiky. Ano, řeč bude o vzniku SpaceX, ale i když ten příběh už znáte, tak jste jej asi v tomhle podání ještě neviděli. Naše redakce Vám přeje příjemnou zábavu a Šťastný nový rok!

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/

Zdroje obrázků:
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/…/1403343_10153451974950131_1467250961_o.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

27 komentářů ke článku “Jak to bylo se založením SpaceX”

 1. Vilda napsal:

  Díky za video, skvěle jsem se pobavil! Video znám a nikdy bych neřekl, že titulky na toto téma k tomu sednou jako p…. na hrnec 🙂 . Shodou okolností jsem nedávno četl Elonuv životopis, kdo tedy ty věci (počátky, neúspěchy, vývoj a testování motorů…) zná, pobaví se dvojnásob…
  Jinak díky za kosmononautix, považuji jej za zcela vyjímečný web, hlavně díky online přenosům když se něco zajímavého dějě!

 2. Kluzo napsal:

  Mě to pobavilo, nechápu co tu někteří řeší. Děkuji za video!

 3. Utaes napsal:

  Diskuse nademnou se dosti rozjela. Nebudu komentovat ostatní příspěvky, mohu vyjádřit pouze svůj názor. Zhlédnul jsem to z velké části, přesto, že byl Silvestr, čekal jsem ledacos, přesto tomuto humoru vůbec nerozumím a dokoukat jsem to již nemohl. Asi je chyba ve mně. Obdivuji celý tento web, jeho autory, bez pochyby i Elona Muska, protože to, co zatím dokázal, je jedním slovem fascinující. Velice si vážím toho, že žijeme ve svobodném světě, kde může kdokoliv projevit svůj názor, přesto se mi příčí si dělat legraci z tak významných osobností, kterou v jistém slova smyslu Elon Musk je. Podněcuje to akorát emoce, nevraživost, dává to šanci určitým lidem, aby se zviditelnili, ale kýžené ovoce to, po většinou, nepřináší. Pokud se možná takto chovají někteří naši vrcholní představitelé ještě neznamená, že je to správná cesta, a že není třeba se čas od času nad věcmi zamyslet. Ctím názor a humor každého jedince, přesto si myslím, že taková videa při shlédnutí určitou skupinou lidí, v koncovce nepřinášejí nic dobrého, krom profitu za shlédnutí na sociálních sítích a tím plynoucí finanční obohacení takových jedinců. Toť můj názor. Přeji Vám úspěšný rok 2019.

  • Dušan Majer napsal:

   Jak jsem psal výše, žádný humor nikdy nezasáhne všechny. To je prostě fakt. Dovolil bych si ale reagovat na Vaši myšlenku o tom, že z některých věcí bychom si legraci dělat neměli – např. z Elona Muska. Víte, já zastávám jiný názor. Humor je humor a ten by v ideálním světě neměl mít hranice. Neměli bychom si říkat, že z některých věcí se legrace nedělá. To vede k jakémusi zbožšťování daných věcí či lidí. Humor by neměl být omezován ani rasovými, národnostními či náboženskými konvencemi – pokud samozřejmě nevyzývá k násilí proti určité skupině osob, ale to je snad jasné. Někomu přijdou nevhodné vtipy o Somálcích, protože dělat si legraci z někoho kdo má hlad, není fér, jinému zase vadí vtipy o bohu, protože o tom se nežertuje. Jak jsem psal výše, pokud je humor slušný, nepoužívá vulgární slova, nenapadá k nějakému násilí vůči komukoliv, pak by neměl mít hranice. Ostatně stačí si vzpomenout, jak ostré byly některé porevoluční pořady v televizi. Vsadím se, že mnohé z nich by dnes už neprošly, protože si dělaly legraci z věcí, které dnes považujeme za nežertovatelné.
   A Váš argument, že je tu riziko, že si video pustí nějaká skupina lidí … to máte těžké. Kdybyste se měl u každé své činnosti zabývat tím, že ji může někdo zneužít, špatně pochopit, nebo cokoliv jiného, tak nikdy neuděláte nic. Nožem si můžete ukrojit chleba, ale můžete s ním i zabít. Máme zakázat nože? V humoru by se nemělo hledat nic navíc – je to humor – zrcadlo reálného světa, nikoliv jeho přesná kopie. To zrcadlo totiž může být deformované. Chytrý člověk to pochopí, hlupák ne a ano, to máte pravdu, může toho zneužít. Ale předpokládám, že na náš web chodí rozumní lidé, takže to riziko není moc velké. Krásný nový rok i Vám.

 4. Tomáš Kratochvíl napsal:

  Ano, Risita je famózní, doporučuji zkouknout také variantu k jízdě Ester Ledecké na olympyádě v GS. Před koncem roku také kdosi spáchal dle mého názoru velice povedenou montáž na motivy nedávného, velice dramatického přistání falconu9 do vod nedaleko přisávací plošiny. Podobnost s „dokovací“ scénou z filmu Interstellar je nasnadě. Pro ty, kteří snad zmíněný film neviděli, jen uvedu, že daná scéna zachycuje boj posádky transportní lodi snažící se spojit s mateřskou lodí, jež byla vlivem nehody uvedena do docela rychlé rotace (stejně jako Falcon). Odkaz zde: https://www.youtube.com/watch?v=zewyvQEqsS4. Samozřejmě podobné videa nemusí být pro každého, já se však bavil od začátku do konce! Hezký rok 2019!

 5. Vendelin napsal:

  Velice jsem se pobavil. Děkuji

 6. zargos napsal:

  Já kdysi viděl variantu, co se týkala šířky sběrnice u GTX970,to bylo taky super.

 7. Dobře vychovaný Pepa napsal:

  Neskutečná sranda :), velké DÍKY za super video,.. a to, že se to nelíbí jednomu sprostákovi a jeho komentáři odpovídá jeho inteligenci když to tak okomentoval a vlastně to ani neviděl 🙂

 8. Petr Beneš napsal:

  Výborně. Zábava jak na TV NOVA. Ani jsem to nedokoukal. Doufám, že si tím ten, s prominutím, kokot vydělal alespoň na nové zuby. A taky že tohle byl ojedinělý úlet tohoto skvělého webu. Já dávám přednost poněkud inteligentnějšímu humoru. I když – možná je chyba na mé straně. Možná jsem se měl před sledováním zhulit.

  • Dušan Majer napsal:

   Ve videu nepadlo jediné vulgární slovo, gratuluji, to jste dokázal pouze svým komentářem. Jak můžete vidět v ostatních komentářích, ostatním lidem se to líbilo. Ono je dobré aspoň na Silvestra a na apríla odhodit koženou upnutou vestu a bavit se. Každý máme jiný smysl pro humor, ale přijde mi velmi nevhodné urážet humor, který není mým šálkem čaje. Ono to pak vypadá, jako že se člověk povyšuje nad ostatní a to není nikdy správně.

   • Petr Beneš napsal:

    Pane Majere, vy mě samozřejmě neznáte a nemůžete znát ani mé slovní vyjadřování na různých diskuzních fórech. Tudíž mi nemusíte věřit, ale ujišťuji vás, že podobná slova ve svých příspěvcích neužívám. Tentokrát jsem si ovšem nemohl pomoct. Kdybych tohle video našel někde na Novinkách, tak mě to nepřekvapí.
    Pokud jsem se ovšem svým komentářem někoho dotkl a vzbudil v něm dojem, že se nad něj povyšuji, tímto se mu omlouvám.

    • Dušan Majer napsal:

     Omluvu přijímám. Víte, vadilo mi hlavně to, že tady běžela normální diskuse, video bylo slušné, ale jediný, kdo překročil hranici slušnosti, jste byl Vy. V diskusích obecně většinou přichází nějaký startovací bod, který začne diskusi překlápět na nevhodnou stranu. Pokud se tak běžně nevyjadřujete, tak v tom, prosím pokračujte. I nesouhlas se dá vyjádřit slušně. A co se videa týče – jak jsem psal, žádný humor nesedne všem, ale je to tematické a většině lidí to přijde vtipné, což dokazují i komentáře.

    • lvy napsal:

     Rád bych vás jen upozornil, že jste to vůbec nepochopil a že nadáváte někomu, kdo s tím nijak nesouvisí. Uvedené titulky totiž nejsou překladem, ale je zde použité notoricky známé video jen jako obrazová předloha a slova v titulcích jsou zcela smyšlená.

     Tak jen abyste věděl o čem to je a proč to tak je a proč se tomu ostatní smějí a hodnotí to kladně. 🙂

 9. pave69 napsal:

  Konečně nějaký rozhovor bez cenzury….
  🙂

 10. max napsal:

  ..lol :D..prej:

  „a do toho mu krachovala Tesla…to byly zlaty casy“

  to sem nemoh 😀 😀 😀

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.