Téměř neuvěřitelný snímek z mise Rosetta

Mattias Malmer zveřejnil tento opravdu dechberoucí snímek z povrchu komety 67P složený z více snímků které pořídil lander Philae. Více zde
14. zaří 20:49

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

16 komentářů ke článku “Téměř neuvěřitelný snímek z mise Rosetta”

 1. Geo napsal:

  Neskutečný ! Neskutečný! Neskutečný!
  A v takovém šutrákově by jsme chtěli “ hladké přistání“ ?!?
  Neskutečný výkon ESA !!! Hluboce se klaním .
  A díky za Krátké zprávy. ,
  Tohle mne dostalo…

 2. Spytihněv napsal:

  No je to nádhera. A pěkně zorientované tak, jako bychom stáli na jádru a fotili sami. Takže „obloha“ je nahoře. Pokud vím, tak Philae nafotil v podstatě jen dva záběry (víc toho ani nešlo, když byl zapadlý mezi skalkami). Tady je jedna nožka, vlevo by bylo prázdné místo tam, kde je samotný Philae a potom úplně vlevo by byl ten druhý záběr, kde je druhá nožka (tzv. Perihelion Clif). Bylo by super, kdyby si i s tím druhým někdo takhle vyhrál. No musím říci, že dobrá práce, docela mi to vyrazilo dech.

 3. David napsal:

  Ten snímek je skvělý. Ale hodně mě zaujalo „kouřmo“ Ten hloubkový efekt je nečekaný a spektakulární. To bylo foceno v blízkosti Slunce, když měla Rosetta poměrně silný chvost a v podstatě dočasnou „mlžnou atmosféru“?

  • Dušan Majer napsal:

   Philae přistávalo v době, kdy do přísluní chybělo skoro 3/4 roku. Osobně bych to přičítal spíše rozmazání vlivem ostření na různě vzdálené objekty.

  • Spytihněv napsal:

   Všechny záběry Philae pořídil v průběhu několika dní v polovině listopadu 2014. To byla kometa ještě asi 450 milionů km od Slunce, někde za polovinou cesty od dráhy Jupitera k dráze Marsu. V březnu 2015 už ale měla Rosetta problémy s aktivitou jádra, což bylo pořád ještě asi pět měsíců před perihelem. Takže bych řekl, že v době focení už Slunce nějakou atmosféru nad jádrem vytvářelo, ale jestli je to vidět na tomto úžasném záběru, to těžko říci.

 4. Jitka BM napsal:

  Nemohla jsem nevzpomenout na film Na kometě. Obrazový dojem velmi podobný.
  Treba zde: https://goo.gl/images/Kb5sy7

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.