Orbital Reef
ESA na pařížském aerosalonu 18. června oznámila, že podepsala memorandum o porozumění se společnostmi Thales Alenia Space a Blue Origin o studiu letů evropských nákladů a případně astronautů na komerční vesmírnou stanici Orbital Reef.
sociální sítě
Přímé přenosy
krátké zprávy
ESA na pařížském aerosalonu 18. června oznámila, že podepsala memorandum o porozumění se společnostmi Thales Alenia Space a Blue Origin o studiu letů evropských nákladů a případně astronautů na komerční vesmírnou stanici Orbital Reef.
Čína v pátek vypustila komunikační družici ChinaSat-9C, která má nahradit 17 let starou družici ChinaSat-9. Družici vynesla raketa Dlouhý pochod-3B ze startovního komplexu Xichang v jihozápadní Číně.
United Launch Alliance pilotně testuje ranou verzi chatbota s umělou inteligencí od OpenAI, který je kompatibilní s vládními standardy. Jedná se o jedno z prvních nasazení této technologie určené speciálně pro dodavatele v oblasti obrany, kteří nakládají s citlivými daty.
Francie více než zdvojnásobí svůj podíl ve společnosti Eutelsat na téměř 30 % v rámci navýšení kapitálu o 1,56 miliardy dolarů, které podpořilo několik akcionářů. Tím posílí plány francouzského operátora na obnovu jeho konstelace OneWeb.
Společnost Maxar Intelligence oznámila dohodu se startupem zabývajícím se radarovým zobrazováním Array Labs o zajištění kapacity pro svou konstelaci, která má být vypuštěna v roce 2026.
Společnost Varda Space Industries se připravuje na vypuštění své čtvrté mise W-4 v rámci sdílené mise SpaceX. Společnost získala pětiletou licenci Federálního úřadu pro letectví.
Společnost Firefly Aerospace plánuje nabídnout komerční službu Ocula určenou k zobrazování povrchu Měsíce pro použití vládami a společnostmi. Systém bude využívat dalekohledy z Národní laboratoře Lawrence Livermora s ultrafialovými a viditelnými senzory.
Společnost Venturi Space, která spolupracuje se společností Astrolab na konceptech lunárních roverů, představila návrh čistě evropského roveru, který chce nabídnout evropským vesmírným agenturám.
Během připrav na statický zážeh kosmické lodi Starship S36, společnosti SpaceX, došlo k mohutné explozi a zničení S36. Zatím není jasné, jak velké škody vznikly na testovacím zařízení a jeho okolí.
Naše podcasty
Doporučujeme
Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.
Poděkování
Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!
Rubrika:
Štítky:
Hodnocení:
0 / 5. Počet hlasů: 0
Sdílejte tento článek:
Další podobné články:
Komentáře:
Na webu Kosmonautix.cz používáme soubory cookies k zajištění správného fungování našich stránek, ke shromažďování anonymních statistických dat a pro lepší uživatelský zážitek. Více informací najdete zde.
Děkujeme za registraci!
Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.
Děkujeme za registraci!
Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.
Neskutečný ! Neskutečný! Neskutečný!
A v takovém šutrákově by jsme chtěli “ hladké přistání“ ?!?
Neskutečný výkon ESA !!! Hluboce se klaním .
A díky za Krátké zprávy. ,
Tohle mne dostalo…
Velmi povedený sarkazmus.
Jinak jsme lidé, a ti, jak známo, dělají chyby. A pro jejich nahlášení slouží odkaz pod článkem.
Věřím, že v tomto případě nejde o sarkasmus ;-).
Ajo… už mi to dává smysl, jsem to pochopil tak, že se Geo vysmívá té fotce, jak přistává SpaceShip One. No… jak jsem řekl, lidi dělají chyby, tak.. já se.. tak nějak zas vytratím 🙂
V pořádku! Nic se neděje. Někdy je těžké to rozeznat a přiznám se, že jsem sám chviličku váhal. 😉
Rado se stalo! Ten snímek se opravdu povedl a velmi dobře demonstruje obtížnost terénu v kterém měl Philae přistat. Je spíše velkým úspěchem, že to dopadlo jak to dopadlo.
Hlavně on tady vůbec přistávat neměl, bohužel tu skončil po několika odrazech. Přistávací oblast měla být mnohem hladší.
Ano to je pravda. Já měl na mysli především všeobecně povrh komety. Určitě to nebylo nic jednoduchého.
Ten chybný odkaz je docela zajímavý, tak ho rovnou archivujme: https://www.universetoday.com/139947/japanese-startup-is-working-on-a-reusable-rocketplane-to-carry-passengers-to-space-as-early-as-2023/
Příspěvek o aerokosmoplánu je na fóru. 🙂 Trochu se mi to popletlo. 🙂
http://forum.kosmonautix.cz/viewtopic.php?f=41&t=2702
No je to nádhera. A pěkně zorientované tak, jako bychom stáli na jádru a fotili sami. Takže „obloha“ je nahoře. Pokud vím, tak Philae nafotil v podstatě jen dva záběry (víc toho ani nešlo, když byl zapadlý mezi skalkami). Tady je jedna nožka, vlevo by bylo prázdné místo tam, kde je samotný Philae a potom úplně vlevo by byl ten druhý záběr, kde je druhá nožka (tzv. Perihelion Clif). Bylo by super, kdyby si i s tím druhým někdo takhle vyhrál. No musím říci, že dobrá práce, docela mi to vyrazilo dech.
Ano ta úprava se opravdu povedla a také mi vyrazila dech.
Ten snímek je skvělý. Ale hodně mě zaujalo „kouřmo“ Ten hloubkový efekt je nečekaný a spektakulární. To bylo foceno v blízkosti Slunce, když měla Rosetta poměrně silný chvost a v podstatě dočasnou „mlžnou atmosféru“?
Philae přistávalo v době, kdy do přísluní chybělo skoro 3/4 roku. Osobně bych to přičítal spíše rozmazání vlivem ostření na různě vzdálené objekty.
Všechny záběry Philae pořídil v průběhu několika dní v polovině listopadu 2014. To byla kometa ještě asi 450 milionů km od Slunce, někde za polovinou cesty od dráhy Jupitera k dráze Marsu. V březnu 2015 už ale měla Rosetta problémy s aktivitou jádra, což bylo pořád ještě asi pět měsíců před perihelem. Takže bych řekl, že v době focení už Slunce nějakou atmosféru nad jádrem vytvářelo, ale jestli je to vidět na tomto úžasném záběru, to těžko říci.
Nemohla jsem nevzpomenout na film Na kometě. Obrazový dojem velmi podobný.
Treba zde: https://goo.gl/images/Kb5sy7