Slavíme šesté narozeniny

Naši stálí čtenáři již dobře vědí, že prvního září na našem webu nevychází články věnované aktuálnímu dění, rekapitulacím historických kosmických událostí ani výhledům do budoucna. První den devátého měsíce si připomínáme vznik našeho blogu. A nejinak tomu bude i letos. Ať už nás čtete již několik let, nebo jen pár dní, dovolte, abychom Vás pozvali k našemu narozeninovému článku – dnes je to přesně šest let od chvíle, kdy se na adrese blog.kosmonautix.cz rozběhl náš blog. Ten následně v dalších měsících změnil svou adresu a přesunul se na naši hlavní adresu kosmonautix.cz.

Už v začátku jsme si dali dva základní cíle – vytvořit web, na kterém návštěvníci budou mít k dispozici informace neovlivněné antipatiemi k některým národům a udržovat na tomto webu kulturní a tvůrčí prostředí v diskusích. S odstupem šesti let si myslím, že se nám oba cíle podařilo splnit. A máte na tom zásluhu i Vy, kdo čtete tyto řádky. Za obsah článků, tedy za splnění prvního cíle zodpovídá redakce, ale na tom, jak bude vypadat diskuse pod články, máte lví podíl vy, čtenáři. Chtěl bych Vám na tomto místě poděkovat za to, že vaše komentáře jsou v drtivé většině případů přínosné a často skvěle doplňují či rozvíjejí informace v článku obsažené. Vážíme si toho, že naši diskutující ctí pravidla slušné diskuse a že se nám flame-wary a jiné nešvary ve většině případů vyhýbají.

Když už jsem poděkoval diskutujícím, nemohu nezmínit poděkování redakci. Již šest let mám tu čest spolupracovat se skupinou lidí, kteří ve svém volném čase, bez nároku na honorář sepisují články, které následně vychází na našem webu. Jsem skutečně velmi rád, že mohu spolupracovat s lidmi, kteří chápou význam slov zodpovědnost, férovost a profesionalita. Je mi ctí být součástí takové skupiny lidí a s plnou hrdostí říkám: „Děkuji všem redaktorům, kteří vytváří obsah pro web kosmonautix.cz. Jste ta nejlepší redakce, jakou si můžu přát.“ Čtenářům bych pak chtěl slíbit, že se i nadále budeme snažit pokračovat v nastoleném trendu, abychom nezklamali důvěru, kterou v nás vkládáte.

V průběhu minulého roku jsme zavedli krátké zprávy, které se velmi rychle osvědčily a staly se perfektním prostředkem ke sdělení aktuálních informací, nebo událostí, které svým rozsahem nevydají na tradiční článek. Při naší cestě za aktuálností se jedná o významnou pomoc. Stejně tak mne těší, že i při zaměření na články, které si zakládají na aktuálnosti, jsme nerezignovali na články hlubšího rozsahu, které nemusí být aktuální, ale nahrazují to právě hloubkou tématu. Na tomto místě bych zmínil třeba články Ondřeje Šamárka nebo Jiřího Hoška, jejichž díla považuji za největší perly našeho webu.

Novinkou, kterou jsme Vám představili v minulých měsících, jsou českými titulky opatřená videa. I prostřednictvím ankety vidíme, že je tato novinka přijímána čtenáři převážně pozitivně. Momentálně mají tato videa pauzu, jelikož jejich autora, Michaela Voplatku, plně pohltily pracovní povinnosti. Ale rozhodně s otitulkovanými videy nekončíme a po nějaké době se jejich vydávání určitě znovu rozběhne.

Jako tomu bývá již tradičně, tak i dnes přidám srovnání statistik za období 1. září 2017 – 31. srpna 2018, přičemž v závorce je rozdíl oproti stejnému období o rok dříve).

Počet návštěv: 1 818 277 (+ 11,60%)
Nejúspěšnější den: 6. 2. 2018 (31 655 návštěv)
Počet stránek, odkud k nám přišly návštěvy: 473 (-39,44%)
Průměrná doba strávená na stránce: 3 minuty 33 sekund (- 4,27%)
Průměrný počet navštívených stránek/návštěvu: 2,31 (- 1,25%)
Počet území (států), odkud jsme zaznamenali návštěvy: 156 (- 9,34%)
Pár exotických území (států), odkud přišly návštěvy: Uganda, Somálsko, Grónsko, Palestina, Fiji, Zambie, Zimbabwe, Mozambik, Macau, Martinik, Togo, Benin, Mali, Angola, Mongolsko, Laos, Nigérie, Etiopie, Kostarika, Irák, Kambodža, Maledivy

Další tradicí těchto narozeninových článků je vyhlášení tří nejlepších redaktorů. Tři autoři, kteří byli v uplynulém roce aktivní a jejichž články se čtenářům nejvíce líbily, dostanou drobné věcné ocenění, které jim může časem připomenout, že se velmi aktivně podíleli na tomto našem společném projektu.

1. místo Dušan Majer – 678,6 bodů
2. místo Lukáš Houška – 52,6 bodů
3. místo Karel Zvoník – 33,1 bodů

Zdroje obrázků:
http://4.bp.blogspot.com/…/darren-millars-6th-birthday-29th-february-2008.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

113 komentářů ke článku “Slavíme šesté narozeniny”

 1. ivo napsal:

  Pěkné 6 narozeniny jste skvěly jsem Váš věrny fanoušek a obdivovatel

 2. ptpc Redakce napsal:

  Aj ja sa pripájam ku gratulácii. 🙂
  A hlavne ti Dugi ďakujem za to, že si do toho išiel aj keď výsledok bol neistý…

 3. Tomáš Jiřičný napsal:

  Taktéž gratuluji a stručně: DÍKY!! V posledních měsících stíhám „aktuální“ dění sledovat tak nějak stručně a se zpožděním, tento příspěvek budiž toho příkladem 🙂 Stejně tak přenosy většinou přehrávám mnohem později. Každopádně když informace z kosmonautiky, tak momentálně jedině zde. Takže dík.

 4. jregent napsal:

  Pozde, ale prece
  Moc dekuji
  S uctou JRE

 5. Petr Hájek napsal:

  Gratuluji a děkuji ,Vaše práce pro mne znamená světlé místo v černočerné tmě internetových blábolů a desinformací.

 6. Racek napsal:

  A jéje, to jsem něco prošvihl… holt jsou i dni bez internetu 🙂 Takže, kvalita a včasnost jsou fenomenální a co nejvíc obdivuji, že jste vydrželi tak dlouho s touto prací a taky sami se sebou. Tak mnoho štěstí a výdrže do dalších let a dělejte pořád tu skvělou práci.

 7. Pavel napsal:

  Gratuluji k výročí,
  ještě bych dodal, že váš web je pro mne takovým prototypem toho, jak si představuji internet – a jak z části vypadal dříve. Když vzpomenu na začátky např. mobil.cz, tak také přinášel i hloubková technická témata… a dnes?
  Tak vám přeji, ať vám současné zaměření vydrží a nesklouznete do drsné komerce s bičem sledovanosti. I když zase na druhou stranu chápu, že lidé (tvůrci) musí být z něčeho živi, takže osobně se za komerční přístup na nikoho nezlobím. Kosmonautika ještě dlouho nebude spadat do „end consumer segment“, takže u vás je asi riziko komercionalizace o něco menší. 🙂

 8. Jaroslav Šmíd napsal:

  Gratuluji k narozeninám. A děkuji že jste jeden z mála politikou nezaujatých stránek. Ať vám kosmonautika dělá jen radost :-). A spoustu krásných a hlavně úspěšných startů a přistání. A doufám že se s vámi dožiji pilotované mise na Mars.:-))

 9. pbpitko napsal:

  Congratulation, želám Vám i nám mnoho 6. výročí. Mnoho zdaru a mnoho návštevníkov !
  pb 🙂 😮

 10. Pavel napsal:

  Gratuluji k narozeninám a přeji minimálně ještě jednou tolik čtenářů.
  Díky

 11. Miloš napsal:

  Veľká gratulacia! Ste najlepší široko ďaleko.

 12. pluto0 napsal:

  Veľká gratulácia! Dušan a všetci redaktori tohto super webu – máte moju obrovskú vďaku a úctu!! Aj keď samotný blog oslavuje 6 rokov, Dušanove diskusné fórum som objavil už v roku 2010 a odvtedy som pravidelným čitateľom, takže sa musím poďakovať za fantastický 8 ročný informačný servis! Aj keď beriem, že je to vaše hobby, stále zostávam v úžase, koľko osobného času ste všetci (a Dušan zvlášť) ochotní do tohto projektu vložiť (na šťastie pre nás – čitateľov :-)). Držím palce, nech vás rovnaký entuziazmus neopúšťa minimálne ďalších 6 rokov!!!

 13. Martin napsal:

  Pozdravujem team obsahovo najlepsieho popularizacneho webu siroko daleko! Gratulacia.

 14. Jaroslav Tomaščin napsal:

  Zdravím chci se také připojit k blahopřání a děkuji za skvělý informační servis a to nejen na tomto webu ale i za pořady o kosmountice na seznamu stream anebo tento pátek na přednášce na akci Pátečníci

 15. hansnasa napsal:

  Díky moc za spoustu perfektně odvedené práce,kterou pro nás nezištně vykonáváte.Jste nejlepší,díky.

 16. HighLander napsal:

  …pripájam sa ku gratuláciám. Kvôli takémuto webu som vlastne zrušil TV. Väčšinu z toho čo ma v živote baví nájdem tu. Všetci si však uvedomujeme, že za skvelým kosmonautixom sú skvelí ľudia a tých obdivujem.
  PS. k pár pripojeniam z Ugandy 11.2017 sa priznávam
  HL

 17. hansnasa napsal:

  Díky moc za dobře odvedenou práci pro nás fandy kosmonautiky a těším se na další roky strávené na Kosmonautixu.Jste perfektní.

 18. JirkaD napsal:

  Děkuji za vyníkající a kontinuální zpravodajství. Navštěvují téměř každý den a jsem rád za česky komentované přenosy startů raket. Přeji úspěch, trpělivost a dobrou náladu do dalšího roku/dlaších let.

 19. Tobijáš Vitoušek napsal:

  Děkuji za vynikající články.Čtu je každý den a neopomenu ani přímé přenosy. Přeji úspěchy i do dalších let !!!

 20. Passenger77 napsal:

  I když jsem se k Vašim stránkám dostal relativně nedávno a sledoval jsem spíše astronomickou oblast na netu, můžu napsat, že mě Váš web baví a kontroluji denně, zda nevyšel nový článek…a takových moc není!
  Gratuluji, díky moc za skvělou práci, na které je vidět, že je to zároveň i hobby a fandím dál…

 21. Ondra napsal:

  🙂 Az se stydim kolik desitek a desitek hodin volneho casu jsem zde jsem travil.
  Jeden z mala vebu kde bych byl ochoten za obsah platit, prispet ard. Strasne si Vazim Vasi prace., tak snad krom stovek hodin prace to jeste nefinancujete. Procitani Vaseho webu mi pomohlo se rychleji zotovit po zdravotni komplikaci, kdy jsem nejak nemel 14 dni dlouhodobou pamet. Neprisel jsem letos o zadny komentovany start ;).

 22. Tovy napsal:

  Připojuji se ke gratulaci a přeji mnoho úspěchů i do dalších let.

 23. bill napsal:

  Ke gratulaci se připojuje i Hollywood. 🙂

 24. MiMuž napsal:

  Gratuluji k výročí a moc děkuji za Vaši práci a vkládanou energii!! Díky Vaší práci jsou dostupné Česku kvalitní informace které vzdělávají popululaci a přináší ověřené informace z kosmonautiky. Díky Vám jsem z archivů načerpal informace ke kterým bych se jinak nedostal… a ty božské seriály na pokračování… 🙂 Přeji ať se z Vás stane uznávaný a citovaný zdroj pro naše České zpravodajství!! Kdo jiný než Vy jste schopni odpovídat v kontextu!! 🙂 Prosím pokračujte!!! Ještě jednou díky, bez Vás bych si nedovedl představit den! 🙂

 25. Jarda napsal:

  Vaše stránky navštěvuji každý den a dnes jsem je otevřel mimořádně pozdě. Ale stíhám Vám pogratulovat. Děkuji za to, že jste.

 26. Peter P napsal:

  Vas web prinasa kvaline informacie. Vzhladom k obsahu je to skor „literatura faktu“. Je malo takych portalov. Pracujete na dobrovolnej baze preto si Vas velmi vazim a drzim palce a prajem vela uspechov.

 27. Petr napsal:

  Gratuluji k výročí a děkuji, za veškerou Vaší práci v šíření kvalitních informací o kosmonautice.
  Den bez přečtení Vašeho článku by byl neúplným.
  Je úžasné co Kosmonautix za tu dobu dokázal, když Vás uznávají a velmi často žádají o komentáře i oficiální média jako Česká Televize a Český Rozhlas.
  Přeji Vám všem z redakce neutuchající tvůrčí elán, hodně energie a spousty spokojených čtenářů.
  Petr Klement

 28. zvejkal napsal:

  Palec hore.
  Obdiv.
  Vdaka.
  Respekt.
  A prianie vsetkeho dobreho.

 29. Bill napsal:

  Ahoj Kosmonautixi. Gratuluji Ti k narozeninam! Mnoho zdraví, štěstí a energie. Děkuji za to, že jsi tu každé ráno, když otevřu oči, a i když je večer zavírám. Když tak o tom přemýšlím, tak jsi pro mne nejen užasnou studnicí vědění, ale i jediný koho si beru do postele. To není stížnost. Jen jsem chtěl, abys to veděl. :))) Díky za všechno co pro nás děláš. Bill

 30. Michal napsal:

  Jste super, díky moc a pokračujte pls 🙂

 31. Drto napsal:

  Děkuju za krásné články a přehledy dění v kosmonautice. Vždycky prvně na Kosmonautix, tady se dozvím, co je nového a pak příležitostně můžu hledat detaily jinde. Kromě Vašeho blogu jdu občas na: Osel a Aldebaran.
  Vše dobré do dalších dní a let!

 32. Rudolf Šíma napsal:

  Připojuji se ke gratulantům. Jste opravdu skvělý tým, což určitě víte, ale mám potřebu to znovu napsat. Díky za Vaši práci pro nás.

 33. Tomáš N. napsal:

  Gratuluji k založeninám.
  Také sleduji web pravidelně a oceňuji kvalitu a množství článků.

 34. Al napsal:

  Všetko najlepsie a veľa ďalších rokov plných dobrých správ z kozmonautiky a súvisiacich oborov. Vďaka vám som sa vrátil k starému koníčku, ktorý ma chytil kedysi pred tridsiatimi + rokmi vo hvezdárni v Michalovciach. Ste skvelí.

 35. Lukáš napsal:

  GRATULUJEM!! a každopádne prajem veľa úspechov a radosti z práce aj do ďalších rokov. Robíte skvelú reklamu kozmonautike/astronómii pre všetkých čechoslovákov.

  PS: už sa neviem dočkať vydania seriálu o BFR (teda ak ešte stále o tom uvažujete) 🙂

 36. Jaro Pudelka napsal:

  Veľké blahoželanie a ešte väčšie poďakovanie za tento web, jeho obsah a diskusnú kultúru.

 37. Jarda napsal:

  Neustále mě překvapujete množstvím a hloubkou informací, které na zdejších stránkách zveřejňujete. Jste jeden z nejlepších technicky zaměřených webů, co znám. Díky!

  Čtu vás asi dva roky téměř každý den, několikrát do roka i ze Zimbabwe 🙂

 38. Stanislav Telec napsal:

  Přeji hodně sil do další práce. Tvoříte ostrov kvalitních a objektivních informací. Den bez Vašich článků by byl šedý a neúplný.

  Ing. Stanislav Telec

 39. Šimon Sedlář napsal:

  Gratuluji, jste skvělý web a mám otázku: Bude i letos narozeninový stream?

 40. Vašek napsal:

  Také se připojuji ke gratulaci!

  Jenom bych poprosil zapracovat i na větší podpoře protokolu https, neb stále stránka obsahuje i nějaký nezabezpečený obsah (jsou to asi jenom komentáře – neb na mě vyskočilo upozornění, že komentář bude odeslán přes nezabezpečené připojení). Ale to je opravdu drobnost :-).

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   To je asi jen přecitlivělost ochranného systému, protože na webu nic škodlivého není. Pokusíme se nad tím popřemýšlet.

   • Vašek napsal:

    Tak jsem to analyzoval a dle dostupných informací je nezabezpečený obsah následující:
    logem kosmonautix (LOGO_07.png)
    logem ve stopách zvídavosti (zvidavost.jpg)4

    A bylo to ještě jedno logo, které ale už stačilo zmizet, nebo jste to už spravili :-).
    A na stránce se seriály je těch log víc a i nějaké nezabezpečené věci z wordpressu (fancyboxy).

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Wow, díky za info, předám to kolegovi, který nám zajišťuje technickou pomoc, aby se na to podíval.

 41. Nemo napsal:

  I já si dovolím připojit ke gratulaci. Velký dík všem kteří se na Kosmonautixu podílejí, a přeji do dalších let, ať se daří neméně dobře. Jste vážně skvělí! :).
  PS: když už jsem u toho psaní, včerejší přednáška v Praze byla opravdu zajímavá, děkuji Dugi.

 42. Spytihněv napsal:

  6.2.? To byla párty Elona Muska a jeho Starmana. Není se čemu divit 🙂 Kdy to někdo překoná?

 43. endemit napsal:

  Výborné stránky. Gratuluji a jen tak dál.

 44. tonda napsal:

  Tak i já se připojuji ke gratulantům a přeji Kosmonautixu do dalších let hodně výborných článků,přenosů,novinek a nápadů,také hodně nových čtenářů a redaktorů a hlavně kosmonautických událostí,na které se všichni těšíme!Ať vám to šlape jako doposud a nebo ještě líp!
  Těší mě,že jsem zde nebyl jen 4dny,od vzniku ,takže to také oslavím!
  A děkuji celé redakci za jejich práci,které si moc a moc cením a vážím!Několik z vás jsem měl tu čest poznat osobně na setkání v Jihlavě a udělali jste na mě velký dojem!(a mrzí mě,že jsem tam byl letos poprvé!)Takže dík a ať vám to šlape!!

 45. Kamil napsal:

  Čtu kosmonautix na mobilu, takže mě ty krátké zprávy nějak míjejí. To mě mrzí. Nešlo by je posílat jako notifikace?

 46. Libor napsal:

  Připojuji se s gratulací, udělali jste neskutečně mnoho výborné práce. Věš web mě úplně pohltil. Vydržte, vaše práce má smysl, máte můj obdiv 🙂

 47. Filip napsal:

  Zdravím, na internetu Vás pravidelně navštěvuji každý den již několik let a doufám, že tomu tak bude navždy! Patříte spolu s webem Osel mezi mé jasné favority… Děkuji Vám za fantastické články, nadšení a přeji mnoho a mnoho úspěchů! Filip

 48. Tomas napsal:

  Jessssss…ako prvý vám môžem pogratulovať. Takže všetko najlepšie k vášmu sviatku, veľa čitateľov a  sledovateľov. Len vďaka vášmu portálu sa dozvedám veci ktorého ma už veľmi dlho zaujímali a kosmonautix je moja home page. Gratulujem a len tak ďalej.

 49. Jakub Šepela napsal:

  Přeji všechno nejlepší. 🙂
  Asi před půl rokem jsem vás objevil a od té doby jsem zde každý den. Předvádíte skvělou práci, jen tak dál.

 50. Majo napsal:

  ĎAKUJEME !!! Web je skvelý a bodaj by takých zmysluplných bolo na internete viac.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.