sociální sítě

Přímé přenosy

krátké zprávy

Apollo-Sojuz

Dne 15. července uběhlo padesát let o historické mise Apollo-Sojuz. Během této mise mise došlo ke spojení americké vesmírné lodi Apollo a sovětské lodi Sojuz. Velitelem posádky Apolla byl Thomas Stafford a jeho sovětským protějškem Alexej Leonov.

MILNET

Americké vesmírné síly odhadují, že by potřebovaly více než 4 miliardy dolarů na financování rozsáhlé konstelace družic na nízké oběžné dráze Země známé jako MILNET, která by poskytovala globální komunikační služby. V současné chvíli je MILNET na seznamu nefinancovaných priorit pro FY 2026.

Britská kosmická agentura

Nový výzkum zveřejněný Britskou kosmickou agenturou zdůrazňuje rostoucí závislost země na družicových technologiích, které podle nejnovějších údajů podporovaly odvětví představující přibližně 18 % národního hrubého domácího produktu (HDP).

SES

Společnost SES očekává, že 17. července dokončí akvizici konkurenčního družicového operátora Intelsat poté, co vyřeší všechny regulační překážky bránící uzavření dohody v hodnotě několika miliard dolarů.

Starliner

Zástupci NASA uvedli, že existuje veliká šance, že další zkušební let vesmírné lodě Boeing CST-100 Starliner bude bez posádky. Důvodem je stále probíhající řešení technických problémů lodi.

Americký kongres

Americký kongres se chystá nařídit Pentagonu, aby zavedl trvalé financování iniciativy amerických vesmírných sil, která bude poskytovat komerční družicové snímky a analýzy vojenským velitelům po celém světě, a to i přes nejistotu ohledně návrhu obranného rozpočtu.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Hayabusa 2 zahájila sestup

Dnes v 7:08 SELČ začala Hayabusa 2 klesat rychlostí 40 cm/s k povrchu Ryugu za účelem vypuštění dvou přistávacích modulů Minerva II. Sledujte navigační snímky v reálném čase.
20. září 10:01

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Adam Trhoň
Adam Trhoň
6 let před

Škoda že kolem toho není takový poprask jako kolem Philae 🙂

Dušan Majer
Dušan Majer
6 let před
Odpověď  Adam Trhoň

Za chvilku vyjde článek, který se tomu bude věnovat. On je problém, že Japonci tomu nedělají takové promo – informací je méně a navíc se momentálně děje mnohem víc jiných věcí, kterým musíme věnovat pozornost.

Jakob
Jakob
6 let před

Čau, to se mi zdá, nebo má Hayabusa 2 blesk u fotoaparátu?

Dušan Majer
Dušan Majer
6 let před
Odpověď  Jakob

Rozhodně nemá.

Jakob
Jakob
6 let před
Odpověď  Dušan Majer

Asi to tedy fotili opravdu tak, že byla sonda vždy přesně mezi sluncem a touto planetkou. Teď, když se podívám pořádně, tak vidím ten stín sondy, takže blesk to být opravdu nemohl 🙂

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.