APRÍL: Muskohled

Teprve nedávno obletěla svět další šokující zpráva o převratném kroku vizionáře Elona Muska. Našemu týmu z redakce Kosmonautix se podařilo získat exkluzivní informace o produktu, který bude už velmi brzy dostupný také u nás. Gwynne Shotwell, provozní ředitelka SpaceX, na nedávné konferenci na Stanfordově univerzitě představila hned několik zajímavých informací o tomto novém, převratném produktu, který by už velmi brzy mohl vstoupit na světový trh. Doslova uvedla, že pokud se podaří dotáhnout vše do konce, mohla by novinka z produkce SpaceX znamenat malý převrat. Jsme proto velice hrdí na to, že Vám můžeme s dostatečným předstihem představit Muskohled. A věřte, že všechny zprávy, které se nám zatím podařilo zjistit, jsou vesměs pozitivní a hovoří dokonce o malé revoluci, ale nepředbíhejme.

První skutečné náznaky, že by k něčemu podobnému mohlo skutečně dojít, se objevily už v roce 2006 a v podstatě ještě před tímto rokem. Jen tomu tehdy nevěnoval nikdo příliš velkou pozornost. V tomto roce, tedy v roce 2018, se však začaly množit nové spekulace a dokonce přibylo množství nových zpráv z oficiálních zdrojů. Je to téměř až neuvěřitelné, ale mohly by to být první skutečné náznaky úsvitu nové generace. Základní model prý už delší čas využívají i někteří zaměstnanci SpaceX a testují tak jeho kvalitu. Produkt sám se však nejednou dostal i za zdi společnosti SpaceX.

Elon Musk na svém twitteru nedávno takto oznámil název nového produktu a vyvolal tím malou senzaci.

Elon Musk na svém twitteru nedávno takto oznámil název nového produktu a vyvolal tím malou senzaci.
Zdroj: https://twitter.com

Elon Musk již na svém tweetu dokonce potvrdil název a později k tomu navíc dodal, že k názvu Muskscope ho inspirovaly především děti, které věří, že jejich táta jednou změní svět. Muskohled prý půjde stejně dobře využít jak doma, tak i na cestách, tedy v podstatě kdekoli a samozřejmě splňuje požadavky nové generace. Je zkonstruován novou technologií, což ho činí naprosto odolným proti jakékoli korozi a vydrží prý opravdu dlouho.

Pokud se tedy nakonec potvrdí prvotní informace, tak se můžeme těšit na „výrobek“, který by v podstatě mohl pomoci v boji proti světovým problémům, protože Muskohled prý dokáže změnit pohled na svět každému, kdo si ho pořídí.

Pro všechny skutečné zájemce o Muskohled mám tedy velice dobré zprávy. Nejen, že se dá v podstatě pořídit už dnes, ale i cena je více než příznivá. Je totiž k dispozici úplně zadarmo. Ano opravdu je zcela zdarma, ale má to jeden velký háček a teď naopak asi mnohé zklamu, protože se zatím nedá jen tak jednoduše pořídit…

Nebudu Vás dlouho napínat. Ve skutečnosti se totiž nejedná o žádnou materiální věc. Žádný takový vynález totiž bohužel neexistuje. Měl jsem na mysli jen a pouze úhel pohledu, kterým se lze dívat na svět kolem sebe.

Pokud jste totiž mladý, bohatý a ke všemu velmi úspěšný podnikatel, je téměř jisté, že většinu ostatních bude nejspíše zajímat, jak jste to dokázali a hledají cestu jak něco podobného vysvětlit. Takové cesty vedou přes rozbor osobnosti až k nesmyslným analýzám snažících se za každou cenu váš úspěch vysvětlit za pomoci nejrůznějších tabulek, statistik nebo čísel a to zejména protože dnešní svět je vnímán především prostřednictvím těchto informací. Ne vždy se to však zcela podaří a ne vždy je právě toto ten pravý klíč k odhalení pravé podstaty vašeho úspěchu. Mnohdy se přitom zapomíná na to, že je tu stále cosi, co se nedá koupit, nebo se prostě nedá tak snadno vysvětlit. Je to onen unikátní pohled na svět. Vize a snění o boření hranic možného.

Dalo by se říci, že tato vlastnost byla společným jmenovatelem všech velkých vizionářů. Ať už to tedy byli M. Koperník, J. Kepler, I. Newton, S. Koroljov, W. Braun a jiní. Každý z nich měl svůj osobní „Muskohled“.   A ani dnes tomu není jinak. V podstatě každý z nás má možnost vidět svět, který připomíná ten Elona Muska a není k tomu potřeba žádný převratný vynález. Za skutečným úspěchem totiž nemusejí stát nutně vždy jen čísla, tabulky ani peníze, ale někdy se za úspěchem skrývá celkem prostá věc, jako je unikátní pohled na svět, který někdy dokáže doslova měnit nemožné.

Tímto Vám přeji za celou redakci Kosmonautix.cz krásný a pohodový aprílový den, ať už jste kdekoli, šťastně se vraťte a nezapomeňte na úsměv. S úsměvem jde totiž všechno lépe.

Zdroje informací:
www.spacex.com/

Zdroje obrázků:
http://img21.rajce.idnes.cz/
http://img21.rajce.idnes.cz/

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

32 komentářů ke článku “APRÍL: Muskohled”

 1. Petr Hájek napsal:

  Taky jsem si naběhnul a ze začátku clánku jsem to žral i s navijákem , to se povedlo.

 2. Milda napsal:

  No hned mě napadlo, že ten přístroj nasadil Musk Starmanovi do auta a po odzkoušení nám bude posílat lepší obrázky než Hubble, jenže pak řekli v rádiu datum…
  Ovšem pěkné probuzení…
  Veselé Velikonoce

 3. Petr Roth napsal:

  Celou dobu jsem vám to baštil, moc mě to pobavilo.

 4. tonda napsal:

  Jako fór dobrý,ale udivuje mě,že jste nikde nezachytili zprávu,která opět posunuje kosmonautiku o skok kupředu!Poprvé se sice tajně,ale podařilo,přistát s 2.st F9 z mise Iridium5 v rodišti Elona Muska v JAR!A to přímo nad Kapským Městem,na Stolové hoře!Agentura JPP uvedla,že tato plocha bude od teď pro tyto přistání standardní.Tento první měkce dosednuvší stupeň už nepoletí,nýbrž bude upraven na památník Elona Muska a jako rozhledna!!
  Zdrj:Agentura JPP,Rádio Jerevan

 5. Matúš Kaman napsal:

  Ja vážne neznášam 1.apríl 😀 😀 Som si najskôr myslel, že pôjde o nejaký nový supervýkonný ďalekohľad s kamerou na skedovanie štartov rakiet…

 6. Midix napsal:

  Mimo téma, omlouvám se.
  Mrkněte na jeden „animační“ dalekohled:
  http://www.lizard-tail.com/isana/orb/misc/juno_spacecraft/

 7. Bohumil Boruvka napsal:

  Taky jsem na to neskocil-Ale snaha se musi ocenit 🙂

 8. Martinuss napsal:

  Safra! 🙂 Já zapoměl že je apríl a koukám, hmm muskohled nějaká super technická vychytávka, že by revoluce v dalekohledech? To si musím přečíst, GRRR! 😀

 9. jozef napsal:

  Tak obsiahly článok a o ničom.

 10. maiden napsal:

  Musk ma jedinou kliku – nepodnika u nas. V cechach se uspech neodpousti a starych struktur, co jeste zazili SSM je u nas bohuzel vic nez dost.
  Hlavni ukolu uz nicmene splnil – ukazal, ze to JDE.

 11. Petr Kasan napsal:

  Někdy to s technickou hloubkou článků vážně přeháníte. Naštěstí překladač funguje, a prozradil, že musk = pižmo. Tuto látku jsem nezkoušel, ale mám úspěšně otestován ethanol – dokáže změnit pohled na svět opravdu velmi výrazně.
  Dávkujte opatrně a všem přeji hezké Velikonoce:-)

 12. Jožka Somík napsal:

  O Keplerovi jsem četl, že si svůj pohled na Svět v podstatě vyvrátil svou vlastní vědeckou prací. Naštěstí tím získal nový pohled na Svět a díky tomu si ho pamatujeme. 🙂

 13. Vladimír Podivínský napsal:

  Hezké, chytré, sice trošku diskriminační ale dobré 🙂

 14. Vlastimil Pospíchal napsal:

  Očekával jsem nějaký aprílový vtípek. No nic, snad příště.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.