Tým Indus a indická agentura ISRO ustoupili kvůli finančním problémům od využití rakety PSLV, což tým prakticky vyřazuje ze hry. Zdroj
9. ledna 13:51
Omezení komerčních startů v USA končí
Federální letecký úřad oznámil, že ukončuje platnost svého nařízení ze 6. listopadu, podle kterého mohly komerční rakety od 10. listopadu startovat pouze mezi 22:00 a 6:00. Zrušení pravděpodobně souvisí s ukončením amerického shutdownu.
Ale to tedy zbývá už jen SpaceIL (Izrael) a Moon Express (USA). Ti ovšem mají jen landery, ne rovery. Nebo ještě japonský Hakuto s roverem, ale ten měl letět s Indusem na PSLV… Celá soutěž už se táhne 10 let.Pořád se mi nechce věřit, že by opravdu nikdo nesehnal peníze na dopravu.
Na mesiaci pristane vďaka GLXP (síce už mimo súťaže) aj lander ALINA od PT- Scientists s dvoma rovermi Audi lunar quattro budúci rok 🙂