Falcon Heavy sestaven

Uvnitř haly HIF v Kennedyho vesmírném středisku bylo dokončeno sestavování Falconu Heavy a probíhají rozsáhlé testy. Termín vývozu rakety na rampu zatím není znám.
18. prosince 15:12

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

10 komentářů ke článku “Falcon Heavy sestaven”

 1. Rudolf Šíma napsal:

  Skvělá zpráva, díky. V lednu to vyjde. Držím palce i na nohou.

 2. Vítek napsal:

  – radující se smajlík – Snad ho uvidíme na rampě ještě letos.

 3. Štěpán napsal:

  Dobrý den, mohl bych se zeptat, odkud čerpáte? Není tady zdroj… A ten není u žádných Krátkých Zpráv, nešlo by to napravit? Myslím že tím tento blog trochu ztrácí na kvalitě… :/ Ale jinak díky za tak rychlé info 🙂

  • Dušan Majer napsal:

   Zdroje udáváme tam, kde jsou k dispozici. Není pravda, že zdroje nejsou žádných krátkých zpráv.

   • Štěpán napsal:

    Díky moc za objasnění-já se díval jen na pár, a nebyly tam. Omlouvám se za pochybení.

   • Emil Čejka napsal:

    Jestli to dobře chápu, tak zdrojem je NSF L2. Teď si tak říkám – není náhodou zveřejňování takových informací proti pravidlům používání L2?

    Jsem rád, že Kosmonautix chce co nejlépe informovat čtenáře, ale nejsem si jistý, jestli je zveřejňování informací z L2 přímo na blogu úplně košér. Řešilo se tu už někdy, jestli by z toho nemohl vzniknout nějaký problém?

    • Dušan Majer napsal:

     Zdrojem pro tuto krátkou zprávu byly informace, které jsou veřejně dostupné.

    • Emil Čejka napsal:

     No, pokud se nepletu, tak zdrojem je uživatel zde na fóru, který to má z L2, což předpokládám víte. Jedna věc je, když on informace z L2 „leakne“ zde na fóru, ale jejich následné zveřejnění v článku s vědomím, že to je z L2, už by mohlo být proti pravidlům L2.
     Já nechci dělat vlny, a zas tak moc jsem to nezkoumal, takže se třeba mýlím, jen mě zajímalo, jestli se nad touhle problematikou a potenciálních neblahých následcích někdo zamýšlel.

    • Ano, zdrojem je uživatel fóra. Odkud to má on, nevím, jelikož zdroj neuvedl. Jedná se však o důvěryhodného uživatele a redaktora tohoto webu a proto jsem jeho informaci bez hledání zdroje zveřejnil zde, jelikož informace jím zveřejněné považuji za ověřené a z důvěryhodných zdrojů. Pakliže bych měl informaci o tom, že je zpráva z L2, samozřejmě bych ji nezveřejňoval. Proti pravidlům L2 jsem tedy nekonal. Informace získané z NSF L2 si necháváme pro sebe a s jejich případným zahrnutím do článků čekáme až poté, co se na veřejnost dostanou jinou cestou. Pokud nechcete “dělat vlny”, tak je, prosím, nedělejte, pokud navíc říkáte, že jste to nezkoumal. Jelikož publikujeme poloodborné informace pro veřejnost, samozřejmě se nad neblahými následky zamýšlíme. A to mi věřte, že takovýchto aspektů k zamyšlení je opravdu spousta. I přes naši snahu popularizovat kosmonautiku a informovat na úrovni v této době, kdy je úroveň informací všeho druhu žalostná, na nás budou vždy čekat nekonečné zástupy jedinců, kteří se budou snažit více či méně naše konání hatit.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.