ŽIVĚ A ČESKY: Dočká se Delta II konečně startu?

V úterý byl problém s loděmi v zakázaném sektoru a s pohyblivým dílem na horním stupni, ve středu zase zlobily silné větry ve větších výškách. Přichází tedy třetí pokus o start rakety Delta II s družicí JPSS-1. Dva naše přímé přenosy skončily neúspěšně – startu jsme se nedočkali, ale nevzdáme se a budeme věřit, že to tentokrát dopadne dobře. Připravili jsme pro vás i třetí přímý přenos, který spustíme ve čtvrtek dopoledne v čase, který již většina našich pravidelných diváků zná velmi dobře.

Ke startu by mělo dojít zítra, tedy ve čtvrtek 16. listopadu v 10:47 středoevropského času, náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 10:30 SEČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu. Tím se dostanete na stránku přenosu na YouTube. Pokud z jakéhokoliv důvodu (třeba kvůli pomalému internetu, nebo datovým limitům) nemůžete sledovat video, bude pro Vás na této stránce připraven psaný online přenos, o který se bude starat Martin Gembec. Stránku není potřeba obnovovat – nové příspěvky se Vám zobrazí automaticky.

Zdroje informací:
https://spaceflightnow.com/
http://spaceflight101.com/

Zdroje obrázků:
https://pbs.twimg.com/media/DOlOB6IX0AATUxG.jpg

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

25 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Dočká se Delta II konečně startu?”

 1. dodiksl napsal:

  Kazda raketa ma problem s vibraciami a dneska tam bol silny vietor tak to odlozili…..radsej odklad ako strata….kvoli vibrovaniu vo vetre buchla prva Saturn 5

 2. Ketivab napsal:

  Zítřejší start stále nebyl oficiálně potvrzen, spíše se počítá se startem NET 18.11. (podle NSF).

 3. Jirka Hadač napsal:

  Jak už říkal Dušan Majer v přímém přenosu, tato raketa si opravdu zaslouží důstojné a hlavně úspěšné skoro zakončení své operační činnosti za své dlouholeté služby. Rozhodně se s ním plně ztotožňuju v tomhle.
  Jinak je pravda, že selhání byli jen dvě, z toho jedno úplné, ale to pravda stálo za to. Ten ohňostroj byl skoro apokalyptický.
  Ale vzpomínat by se na ni mělo v dobrém.
  Hodně štěstí při dalším pokusu, pokud zítra, super.

 4. Viktor napsal:

  ..myslim ze u Saturnu selhal stredovy motor na misi Apolo 13 pokud film neprehanel v ramci dramatu,ale na misi to nemelo fatalni vliv na rozdil od pozdejsich problemu..jinak Delta 2 byla moje nejoblibenejsi raketa do prichodu Falkonu 9(samozrejme:)..

 5. Alois napsal:

  Motor neselhal, praskla jen trubička vedoucí vodík do zážehové komůrky, která pracovala po celou dobu chodu motoru. čidla zaznamenala vlnu chladu a motor vypnula. Pokud by k vypnutí motoru nedošlo s vysokou pravděpodobností by motor splnil svoji funkci. Vodíku unikalo nepatrné množství a bez kyslíku stejně vodík nemohl škodit. Při dalších letech byla trubička přerušena vloženým kloubem a bylo po problému.
  Je zásadní rozdíl mezi “ selhal “ a byl / preventivně / vypnut.
  Selhání konstrukce v oněch dobách znamenalo náramný ohňostroj, což se nestalo.

 6. pbpitko napsal:

  odkaz na živě a  česky tvrdí že štart bude o 11 hod. Pozerám na hodinky a je 17.11.2017, cca 23:00, takže by to mohlo byť zajtra 18.11. cca o 10-11:00 hod.
  Držme palce !
  pb 🙂

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.