ŽIVĚ A ČESKY: Delta II je připravena k předposlední misi

Ve středu jsme Vám slibovali, že ke startu rakety Delta II s družicí JPSS-1 by mělo dojít ve čtvrtek. Šlo však o naši chybu, kdy jsme předpokládali, že firma United Launch Alliance sáhne opět k odkladu o 24 hodin. Realita však byla jiná – start se odložil až na sobotu 18. listopadu, přičemž čas 10:47 zůstal zachován. Během několika desítek hodin, které uplynuly od minulého pokusu o start by se měl utišit hlavně silný vítr, který zkomplikoval minulý pokus. Jelikož se start pomalu blíží, rádi bychom Vás pozvali na jeho sledování v rámci našeho živě a česky komentovaného přenosu.

Ke startu by mělo dojít zítra, tedy v sobotu 18. listopadu v 10:47 středoevropského času, náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 10:30 SEČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu. Tím se dostanete na stránku přenosu na YouTube. Pokud z jakéhokoliv důvodu (třeba kvůli pomalému internetu, nebo datovým limitům) nemůžete sledovat video, bude pro Vás na této stránce připraven psaný online přenos, o který se bude starat Martin Gembec. Stránku není potřeba obnovovat – nové příspěvky se Vám zobrazí automaticky.

Zdroje informací:
https://spaceflightnow.com/
http://spaceflight101.com/

Zdroje obrázků:
https://pbs.twimg.com/media/DOlOB6IX0AATUxG.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

7 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Delta II je připravena k předposlední misi”

 1. bill napsal:

  Přesně! Tuto historku na mě vytáhnou vždy když něco slavíme. 🙂

 2. bill napsal:

  :)) to je úžasný, tohle píše život. Jednou mi zazvonil telefon a v něm známý hlas říká: “ Tak jak, kde jste?“ „Děkuji za optaní, je krásný den, zrovna si tu něco kutím.“ „Jenomže my tu na vás čeká me!!?“ Okolo stolu 150 km daleko čekalo 10 manažerů…. Omlouvám se za to nekosmické téma.

 3. Martin Gembec Administrátor napsal:

  Omlouvám se, že jsem Dušana mystifikoval, ale při úklidu doma jsem se u toho zasekl tak, že jsem na start zapomněl a neslyšel ani upozornění. Dneska to tedy bylo bez obvyklé nadstavby, ale mám radost, že start se vydařil a Dušan to krásně okomentoval.

 4. Alois napsal:

  Nosič má oproti jiným vysoce elegantní siluetu.

 5. Martin Frána napsal:

  Tak co, poletí? Těším se na psaný online přenos.

 6. pbpitko napsal:

  Prenos zo štartu by mal začať o cca 23 minút !
  poďme sa pozerať a držať palce, nech sa to konečne podarí.
  pb 🙂

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.