ŽIVĚ: Bude mít Atlas do třetice dobré počasí?

Start rakety Atlas V z floridského kosmodromu měl podle původních plánů proběhnout už ve čtvrtek v 10:07 našeho času. Pokus byl ale předčasně odvolán kvůli špatnému počasí – především kvůli silnému větru v nižších výškách. Start byl proto odložen o 24 hodin na páteční dopoledne našeho času. Raketa byla natankovaná palivem a stejně jako vynášený náklad byla v perfektním technickém stavu. Nic nevykazovalo náznaky technického problému – ale počasí bylo opět proti. Společnost United Launch Alliance se sice snažila start posunout v rámci 53 minut dlouhého startovního okna, odpočet se několikrát rozběhl, ale nakonec se musel start znovu odložit.

Nejnovějším termínem je tedy sobota 7. října v 9:59 našeho času. Atlas poletí na tajnou misi označovanou jako NROL-52, což znamená, že přenos bude ukončen před odhozením aerodynamického krytu. Věřme, že tentokrát se už start podaří a během příštího týdne Vám budeme moci přinést tradiční článek rozebírající pravděpodobný účel vynášeného nákladu.

Zdroje informací:
https://spaceflightnow.com/

Zdroje obrázků:
https://assets.cdn.spaceflightnow.com/…/04194847/L52journal_homepage.jpg

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Jeden komentář ke článku “ŽIVĚ: Bude mít Atlas do třetice dobré počasí?”

  1. Ketivab napsal:

    Tak ani dnes, tentokrát kvůli problémům na raketě (konkrétně s vysílačem telemetrie). Nový čas startu je neznámý, ale výměna a test nového hardwaru budou
    asi pár dní trvat.
    https://twitter.com/ulalaunch/status/916529551278329856

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.