sociální sítě

Přímé přenosy

PSLV-XL (Proba-3)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Dlouhý pochod 10

Čína provedla úspěšný test oddělení aerodynamického krytu užitečného zatížení pro raketu Dlouhý pochod 10. Test hodnotil design krytů, strukturu připojení, plán oddělení a maximální dostupnou obálku. Všechny testované parametry splňovaly jejich konstrukční požadavky.

LM 400

Společnost Lockheed Martin 19. listopadu oznámila, že její nová družicová platforma střední velikosti LM 400 bude mít svou orbitální premiéru příští rok na palubě rakety Firefly Aerospace.

Teledyne Space Imaging

Společnosti Teledyne Space Imaging a Satlantis oznámily partnerství na Space Tech Expo Europe. Jedná se o vývoj elektroniky senzoru pro pozorování Země a planetární průzkum. Satlantis vyvine Front-end Electronics (FEE) pro vyvíjený detektor CIS125 TDI Teledyne.

Iceye

Společnost Lockheed Martin začala spolupracovat s konsorciem vedeným společností Iceye, finskou společností provádějící pozorování Země, která se specializuje na družice pro radarové zobrazování. Společnosti pracují na vývoji technologií rozpoznávání cílů s umělou inteligencí pro finskou armádu.

Chance Saltzman

Generál Chance Saltzman, velitel vesmírných operací U.S. Space Force, navštívil Starbase v Boca Chica během šestého zkušebního letu rakety SH/SS. Saltzman byl pozván SpaceX, aby sledoval zkušební let a zúčastnil se dvoudenního hodnocení programu.

Space ISAC

Středisko pro sdílení a analýzu vesmírných informací (Space ISAC) otevřelo své první mezinárodní operační středisko v Austrálii. Expanze přichází v době rostoucích obav o zranitelnosti kybernetické bezpečnosti v orbitálních systémech.

Boost!

ESA 19. listopadu oznámila, že prodlužuje smlouvy se společnostmi HyImpulse, Isar Aerospace, Orbex a Rocket Factory Augsburg (RFA) v celkové hodnotě 44,22 milionů eur prostřednictvím svého programu „Boost!“, který má pomoc při integrovaném testování nosných raket

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Zářijová Kosmoschůzka

Sonda Cassini u Saturnu zakončí v roce 2017 svou úžasnou misi.

Vždy poslední středu v měsíci pořádá Kosmo Klub o.s. akci s názvem Kosmoschůzka, na níž můžete shlédnout a poslechnout si obvykle dvě až tři zajímavé přednášky z kosmonautiky a příbuzných oborů. Září bylo ve znamení finále veleúspěšné mise Cassini, nelze ho tedy na Kosmoschůzce opomenout. Ve druhé přednášce získáte informace přímo od zdroje, což je vždy cenné. Podělit se o novinky v programu ExoMars přijde Michal Václavík. Tato přednáška nebude zaznamenávána, exkluzivní informace tak získá pouze ten, kdo se osobně dostaví.

 

Zářijová Kosmoschůzka:

středa 27. září 2017 od 18:00 hodin,

restaurace Zorto, Nekázanka 6, 110 00 Praha,

vstup zdarma

 

zobrazit mapu

Miloslav Špecián: Hrdý konec sondy Cassini

Sonda Cassini zanikla 15. září 2017 v atmosféře Saturnu. Až do svého žhavého konce posílala na Zemi unikátní vědecká data. Podrobnosti o finální části mise této úchvatné sondy a mnohem více se dozvíte v první přednášce.

 

Vizualizace roveru z mise Exomars 2020
Vizualizace roveru z mise Exomars 2020
Zdroj: http://www.esa.int

Michal Václavík: Aktuality z programu ExoMars

Je to více než rok a půl, co byly na Kosmoschůzce prezentovány novinky z programu ESA ExoMars. Od té doby se toho událo mnoho. Podíváme se na závěry a doporučení z vyšetřování nevydařeného přistání modulu EDM Schiaparelli. Orbiter TGO provedl dvě předběžné pozorovací kampaně a nadále pomocí aerobrakingu snižuje svoji oběžnou dráhu. Finální oběžné dráhy by mělo být dosaženo v polovině příštího roku. Nejdynamičtější je situace okolo mise ExoMars 2020, u které probíhá hodnocení konečného designu a výroba. Misi však i nadále provázejí technické a programové nepříjemnosti.

Změna programu vyhrazena

Více informací na webových stránkách Kosmo Klubu, o.s. (http://klub.kosmo.cz/novinky) nebo na e-mailu Kosmoschůzek ([email protected]). Hlavním organizátorem akce je Petr Tomek – petrtomek98(c)gmail.com.

Přidejte se k události také na Facebooku!

Zdroje obrázků:
https://focustech.it/wp-content/uploads/2017/09/sonda-cassini-ultima-foto-364×205.jpg
http://exploration.esa.int/science-e-media/img/96/ExoMars2018_Rover_20140321_9k.jpg

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
pbpitko
pbpitko
7 let před

Chápem, že uverejnenie videé zo schôdzky by mohlo mať negatívny vplyv na návštevnosť.
Tak tie záznamy zo schôdzky dajte aspoň povedzme s mesačným či 2-mesačným oneskorením a len na 1-2 týždne, samozrejme s vopred ohlásením kedy to bude prístupné. Aj my, čo nemáme možnosť chodiť denne do Prahy by sme sa schôdzky radi zúčastnili aspoň takto. Ja z Košíc nemôžem chodiž do Prahy aspoň 1-2 x do týždňa. Určite by takúto prezentáciu uvítali aj mnohý ďalší priaznivco Kosmonautix.
pb : 🙂 🙁

Jirka Hadač
Jirka Hadač
7 let před
Odpověď  pbpitko

Podepisuju, totéž platí i pro Zlín – Vsetín. Také bych to hodně rád shlédl, na druhou stranu chápu, že na to nemá vliv nikdo ze serveru kosmonautix.cz. Ale každopadně, přeju hezkou přednášku, určitě bude stát za to, u Michala Václavíka jsem si jistý, všechny jeho přednášky, které sem měl příležitost shlédnout vždy stály za to.

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před
Odpověď  Jirka Hadač

Organizátorem Kosmoschůzek opravdu nejsme my, ale Kosmoklub, jak se píše i v článku. My na akci pouze upozorňujeme a někteří naši členové na Kosmoschůzku zřejmě osobně dorazí jako diváci. Důvodů, proč není některá přednáška natáčená může být více. Někdy je to souběh více faktorů, jindy jen jednoho hlavního. Nejsme organizátoři, tak nevíme, jak to bylo v daném případě, ale mohu jen uvést pár příčin, proč se některé přednášky (nejen na Kosmoschůzce) nenatáčí. Prvním z důvodů může třeba být absence kameramana, nebo techniky. jsou to lidé s nabitým programem, kteří nemohou být najednou všude. Organizátorům podobných akcí většinou záleží na tom, aby měl záznam nějakou kvalitu, proto není možné použít nahrávání např. na mobil. Spousta lidí by si stěžovala, že řeči např. není moc rozumět a podobně. Dalším důvodem, který často hraje roli bývá přání samotného přednášejícího. Bývá to v situacích, kdy si daný člověk nepřeje pořizovat záznam z důvodu, který je asi logický – partě lid bez záznamu je možné říct o trochu více „zákulisních“ informací než v případě přednášky, která se natáčí. Ale znovu opakuji, že my tuto akci neorganizujeme, takže nevíme, jaké aspekty zde sehrály roli. Píšu to sem jen kvůli kontextu. Jak vidíte, tak v diskusi zmíněná obava z malé návštěvnosti je jen jedním z několika různých důvodů z nichž každý může hrát v jiném případě jinou roli.

B.Boruvka
7 let před
Odpověď  Jirka Hadač

A ja 27.9 rano z Prahy odlitam!! To je proste pech!

Štěpán
Štěpán
7 let před
Odpověď  pbpitko

Domnívám se, že záznam není kvůli autorským právem. Neboli Michal bude přednášet něco, co se nesmí zatím veřejně zveřejnit…

Michal Václavík
7 let před
Odpověď  pbpitko

Přednáška nebude nahrávána z toho důvodu, že bude obsahovat veřejně nepublikovatelné informace a fotografie.

Štěpán
Štěpán
7 let před

Takže to co jsem psal já 🙂

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.