sociální sítě

Přímé přenosy

Vulcan (SNC Demo-1)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Selhání rakety H3

Dnešní start s družicí QZS-5 skončil neúspěšně vlivem problémů s horním stupněm. Jeho první zážeh trval o 27 sekund déle s nižším tlakem, druhý zážeh začal o 25 sekund později než měl a namísto 260 sekund trval sotva sekundu. Družice i s horním stupněm tak zůstaly na LEO.

4iG

Maďarský poskytovatel komunikačních služeb 4iG souhlasil s investicí 100 milionů dolarů do americké společnosti Axiom Space, která se zabývá vývojem vesmírných stanic, a rozšíří tak svou působnost v kosmickém průmyslu.

NASA

Bezpečnostní poradci NASA doporučují, aby agentura přehodnotila architekturu přistání na Měsíci pro misi Artemis a také to, jakým způsobem agentura řeší incidenty. Jako příklad uvedli zkušební let Starlineru.

HawkEye 360

Americká společnost HawkEye 360, která se zabývá komerčními družicemi a sleduje rádiofrekvenční signály z oběžné dráhy , 18. prosince oznámila, že akvizicí obranného dodavatele Innovative Signal Analysis dokázala prohloubit své působení na vojenském a zpravodajském trhu.

Rheinmetall

Společný podnik německé společnosti Rheinmetall a finského výrobce družic se syntetickou aperturou, společnost Iceye, uzavřel svou první velkou zakázku na provozování vesmírné sledovací konstelace pro německé ozbrojené síly v rámci dohody v hodnotě více než 1,9 miliardy dolarů.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Přelet nad Evropou ve 4K rozlišení

Astronauti mají z paluby ISS úžasný výhled na naši planetu, který se navíc každou chvíli mění. My, běžní pozemšťané, můžeme díky videím alespoň částečně pocítit ten jemně elektrizující pocit, kdy pod Vámi ubíhá Země. Video, které Vám dnes přinášíme je unikátní hned z několika důvodů. Jedním z nich je ultravysoké rozlišení, takže pokud máte monitor, nebo televizi s touto technologií, pak si přijdete na své ještě mnohem více. Druhým důvodem je, že na videu pořízeném vloni v srpnu máme natočený přelet přes náš kontinent. A pokud si někdo není jistý v kramflecích co se zeměpisu týče, tomu pomohou popisky ukazující, kde jsou která města. Tři a půl minuty dlouhá cesta právě začíná, přejeme příjemné zážitky.

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/

Zdroje obrázků:
https://www.pcdays.cz/wp-content/uploads/2015/09/4k-ultra-hd.jpg
https://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/t_original/kybeqlhlhxgrtvyxmkjq.jpg

Rubrika:

Štítky:

,

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
RiMr
RiMr
8 let před

Krása, ovšem ten efekt rozm***ní obrazu při titulku to NAPROSTO zabil…
Holt to dns musí být trendy a in, forma vítězí nad obsahem.
Fakt škoda, snad vydají méně cool verzi…

Tomi
Tomi
8 let před
Odpověď  RiMr

Na 100% souhlas. Hrůza je když…

pbpitko
pbpitko
8 let před
Odpověď  Tomi

tiež súhlas. Takto je to hrozné. 🙁

Kenny007
Kenny007
8 let před

Moooc pěkné, našel jsem na záběrech větší lesíky kolem mého rodiště 🙂

jano
jano
8 let před

… skoda akurat v tom najlepsom nad slovenskom konci… Bratislavu sice neoznacili, ale karpatsky obluk tam vidno krasne. Lajk

Goodman
Goodman
8 let před

Wow, přelety nad Zemí se mi snad nikdy neomrzí …. teda po tom, co jsem vypnul zvuk to bylo naprostá paráda.

PetrVod
PetrVod
8 let před

Pěkné, ale radši bych přelet nad Europou 😉

Dušan Majer
Dušan Majer
8 let před
Odpověď  PetrVod

Třeba se taky dočkáme. 😉

pbpitko
pbpitko
8 let před
Odpověď  PetrVod

A kde to prelietáva ak nie nad Európou ?

Dušan Majer
Dušan Majer
8 let před
Odpověď  pbpitko

On myslel Europu jako měsíc Jupiteru. 😉

pbpitko
pbpitko
8 let před
Odpověď  Dušan Majer

Aha, prepáčte, som trochu nechápavý ! 🙁

Dušan Majer
Dušan Majer
8 let před
Odpověď  pbpitko

Stane se. 😉

Jiří Matějka
Jiří Matějka
8 let před

Velka parada… Dunaj, Lipno, Vltava a spouusta rybniku. Jizni cechy jak na dlani.

Android
8 let před

Ten divnoefekt kdy se to rozmaže a cukne je strašněj. Ale asi bez toho by se na to nikdo pod 20cet nepodíval že?
Aspoň, že k tomu dali hudbu a nenechali vesmír temně hučet.

pbpitko
pbpitko
8 let před
Odpověď  Android

Radšej by som to bez tej hudby a hlavne bez toho nezmyselného efektu. Ale ten je tam asi úmyselne aby som sa prebudil z nadšenia a nazlostil sa, to sa im podarilo skvele ! 🙁

maro
maro
8 let před

Hezký. Je tam vidět i Praha a Brno. No, mohli pokračovat ještě dál. Utnuli to v nějlepším.

rhronza
rhronza
8 let před

A Praha. Kde je Praha?
Praha? To ví přeci každý. Ta je přeci u Vídně 😉

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.